Epoka Lodowcowa DUBB PL - cos pieknego

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Epoka Lodowcowa DUBB PL - cos pieknego

Postautor: '//iedzmin » pt 20.12.2002 23:57

Ej nie moge - nie nie moge.. NIE NIE NIE Nie moge... NIE MOGE...
ale co nie moge ?? NIE MOGE NIE ZALOZYC TOPICU o filmie ktory dzisiaj poogladalem :)
EPOKA LODOWCOWA - DUBBING PL
Panie i panowie - plakalem ze smiechu - moim zdaniem pogromca SHREKA i Monsters inc.


[Wiewior RULEZzzz]
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

hmm...

Postautor: Sorden » sob 21.12.2002 0:05

Nonono... Film rzeczywiscie swietny...
Najbardziej mi sie podobal statek kosmiczny w lodzie (tego sie poprostu nie spodziewalem)

Jednak masz racje Wiewior RULEZzzzz... Nikt go nie pobije... :P

p.s. Nie bylo mi niestety dane obejrzec polskiej wersji :(
Jednak angielska tez byla spoko :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » sob 21.12.2002 0:06

Ja tez widzialem tylko Angielska wersje + napisy po Polsku... bardzo fajne, ale moim zdaniem Shrek lepszy.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Vampdey » sob 21.12.2002 10:55

Epokę oglądałem tylko z napisami polskimi. Świetna animacja, ale film jest o duuużo gorszy od shreka. Niektóre "zabawne" dialogi są żywcem ściągnięte ze shreka! I wątek napaści wilków na osadę ludzi jest poprostu całkiem nieprzemyślany i dziecinny
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: '//iedzmin » sob 21.12.2002 16:10

Powiem wam tyle ze z EL z dubbingiem jest zajebista i rozni sie bardzo od ver angielkskiej. - Cezary pazura grajacy sepleniacego leniwca... naprawde mu wyszlo NAPRAWDE!
A fakt jest faktem ze Shrek byl bajka dla doroslych i mial bardziej wyrafinowane dowcipy. Nic to jednka nie ujmuje EL jako prostej komedii ktora rozbawila mnie do lez.
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Lechu » sob 21.12.2002 19:57

Oba filmy (tj. shrek i epoka) widziałem w angielskiej wersji, i oba mają też swoje wady i zalety. Ale Epoka ma Wiewiórkę. Czy co to było. A to coś powinno dostać oskara.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: ynst » ndz 22.12.2002 0:00

Oba filmy odznaczaja sie dobrym humorem na tle tego badziewia jakie widze w wypozyczalni. Dodatkowo polskie wersje sa nagrane w bardzo dobrej jakosci. Ogladanie obu na dvd to sama przyjemnosc. Po obejzeniu obu stwierdzam, ze polski podklad jest duzo lepszy w Shreku.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Avathar » ndz 22.12.2002 16:29

Ja (jak to możliwe ?!?!?!) nie widziałem Epoki Lodowcowej (!!!) , gdyż byłem wtedy na wyjeździe i jakoś potem caszu nie było :( a wszyscy mówią że jest zajebist :D
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Vampdey » ndz 22.12.2002 16:36

co z tego że w EL jest wiewiór? w shreku jest osioł :D. Sthur postarał się naprawde doskolale (jestem taki sam, jak... :)) ), tego naprawde nie da sie zapomnieć... Swoją drogą co z ta drugą czescią shreka?
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » ndz 22.12.2002 18:00

Buhahaha... taak... na EL zdarzalo mi sie prawie spadac z fotela :mrgreen: ale na Shreku tez, zeby nie bylo nieporozumien ;) (druga czesc jest w fazie produkcji z tego co mi wiadomo)

Generalnie polski dubbing stoi na o wiele wyzszym poziomie niz reszta rodzimej kinematografii :/
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: '//iedzmin » ndz 22.12.2002 20:17

RaF pisze:Buhahaha... taak... na EL zdarzalo mi sie prawie spadac z fotela :mrgreen: ale na Shreku tez, zeby nie bylo nieporozumien ;) (druga czesc jest w fazie produkcji z tego co mi wiadomo)

Generalnie polski dubbing stoi na o wiele wyzszym poziomie niz reszta rodzimej kinematografii :/


Zeby nie przedluzac: RE5PECT 4 Raf :) - zgadzam sie w pelni.

A co do porownania wiewiora z osiolkiem - to cale piekno osla bylo w jego tekstach, a wiewiura w mimice i zachowaniu - ktore jest moim zdaniem idealnie dopracowane :>
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Lechu » ndz 22.12.2002 20:59

Wiedzmin_666 pisze:to cale piekno osla bylo w jego tekstach


A mi się właśnie gadatliwośc osła nie podobała, fakt miał kilka fajnych tekstów. Za to każde pojawienie się Wiewiórki gwarantowało zejście śmiechowe. A jej niesamowity urok (zakochałem się, hehe) polegał właśnie na tym że nic nie mówiła.... a ile umiała wyrazić :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: '//iedzmin » ndz 22.12.2002 22:39

Lechu pisze:
Wiedzmin_666 pisze:to cale piekno osla bylo w jego tekstach


A mi się właśnie gadatliwośc osła nie podobała, fakt miał kilka fajnych tekstów. Za to każde pojawienie się Wiewiórki gwarantowało zejście śmiechowe. A jej niesamowity urok (zakochałem się, hehe) polegał właśnie na tym że nic nie mówiła.... a ile umiała wyrazić :D


RE5PECT 4 you :) (ale spam jezuu - juz nie bede to ostatni raz) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Lechu » ndz 22.12.2002 23:25

RESPECT Wiedzminie :D Odrobina spamu jeszcze nikomu nie zaszkodziła :lol:

A żeby nie było zbytnio offtopic to po pierwsze primo zmieniłem mój emblemat ażeby publicznie okazać moje uwielbienie dla Wiewiórki Szablozębnej. Tak Panowie, po wnikliwych badaniach doszedłem do wniosku że długość górnych kłów u osobnika występującego w filmie świadczy o jego przynależności do gatunku Wiewiórki Szablozębnej.

Spójrzcie tylko na tę piękne, rozbiegane oczy. Ahhh... Czy ktoś jest w stanie okazać tyle uwielbienia Osłowi? Aha, Sorden, Kłapouchy się nie liczy :wink: :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: meri » sob 28.12.2002 22:30

Wiewior rulezz!!!!! Zakochalam sie w tym filmie tylko przez tego Wiewiora :D :D no, chociaz mamut tez mial ciekawe poczucie humoru.. cos jak ja rano przed kawa "]
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Shizm » ndz 29.12.2002 16:03

Wiewiór rządzi na całej linii. Nie ma bardziej wyrazistej postaci w tych wszystkich shreko-epokolodowcowych produkcjach niż Wiewiór

Zgadzam się z Lechem że to chyba odmiana Szablozębna z łaciny zwana Orzechowpierdalajus Dlugozembulus.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: RaF » ndz 29.12.2002 16:53

a widziałeś ty, żeby wiewióra orzechowpierdalasowała podczas filmu? :mrgreen:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: '//iedzmin » pn 30.12.2002 12:21

RaF pisze:a widziałeś ty, żeby wiewióra orzechowpierdalasowała podczas filmu? :mrgreen:


hehehe Co prawda to prawda - ona do ust orzeszka nie wlozyla :], powiedzial bym ze to model Skrytus Orzechus Wiewioros[/i]
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Shizm » wt 31.12.2002 12:35

Ona naprawdę należała do gatunku Orzechowpierdalajus Dlugozembulus tylko jakaś wybrakowana była i orzecha zamiast zjeść to kitrała.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: meri » wt 31.12.2002 12:56

mi to bardziej na zoledzia wygladalo ;D ale moge sie mylic, bo dawno dosc to ogladalam :P
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Shizm » wt 31.12.2002 14:09

Orzech czy zoledz--oto jest pytanie
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: RaF » wt 31.12.2002 15:32

fakt, to byl zoladz :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » wt 31.12.2002 16:04

No to w końcu orzech, żołędź czy żołądź ?????? :roll:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: RaF » wt 31.12.2002 20:02

Jeżeli wierzyć regułom polskiej ortografii, to żołądź (w liczbie mnogiej żołędzie). 8)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: '//iedzmin » śr 01.01.2003 12:30

Lechu pisze:No to w końcu orzech, żołędź czy żołądź ?????? :roll:


żołądź myślę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: EmpE Lathspell » pt 24.01.2003 18:25

Gdzie tam - osioł ze szreka LEPSZY. Shrek nie ma pogromców. Są tylko filmy mniej śmieszne i mniej śmieszne.

A może ja mam do osłów sentyment - no bo mój idol kłapouchy - tak on jest smieszniejszy i od Shreka i od Epoki. Kubuś Puchatek to najlepsza bajka na świecie - no jeszecze Hrabia Kaczula - Igor i Niania Rulez.

8)
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: Vampdey » czw 30.01.2003 14:31

W bełchatowie (z małej celowo) mamy jedno kino, w dodatku tak piękne :)... Tylko trochę większe od kineskopu mojego telewizora :P... Lecz co, ja tam się ciesze z tego co mam, ciarki przez mnie przechodzą jak pomysle, że tego jednego kina mogło by nie być! Błeee, wyobrażacie to sobie? Ja nie... Chyba bym wyemigrował :)
Co lepiej każdej zimy mamy tu maratony filmowe :)... Kocham to :)... Miałem dziś do wyboru "epokę lodowcową" lub "raport mniejszości"... Epokę lodowcową oglądałem jush, co prawda na kompie i bez dubbingu, ale oglądałem, "raport..." bardziej mnie interesował. Niestety, kolegom nie pasowało... Zrządzeniem losu obejrzałem więc "epokę lodowcową" i wcele nie żałuje :D. Co można powiedzieć o filmie? Cukierkowy, naiwny, dziecinny. Ale śmieszny! Bawi do łez, a Cerazy Pazura pokazał co potrafi... Jak tego słuchałem, co chwila przypominały mi się sceny z kultowego jush "13 posterunek" :). Śmiech, i radośc ogólna. Tych licznych gagów nie da się wymienić :).. Trzeba zobaczyć...
Jednak "pogrmcą Shreka" nazwać tego nie można. Shrek ma bardziej wyrafinowany humor, oraz (nikt nie ma prawa zaprzeczyć!) o wiele lepszą animację... Z kolei Shrekowi brakuje tego wdzięku.... Szlag, tak licytowac sie co lepsze można długo! Obie produkcje w wersji dubbingowanej trzeba zobaczyć i tyle. :)
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Funeral » ndz 09.03.2003 21:32

Shrek Rulez jak i Ice Age Rulez :D
a mimika wiewiora była przegenialna, no i biedak nie zjadł tego orzecha, żołędzia czy żołądzia !
ale cezary-cezary to jednak wyszedł obronną ręką z tego dubbingu!

Skrytus Orzechus Wiewioros
rotfl
Orzechowpierdalajus Dlugozembulus
rotfl x 2
a widziałeś ty, żeby wiewióra orzechowpierdalasowała podczas filmu?
rotfl x 666
sorry RaF za spam!:)
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: RaF » czw 13.03.2003 22:01

ze wzgledu na te 666 bede wyjatkowo laskawy...
:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Pikel » pn 24.03.2003 20:27

Zarówno Ice Age jak i Shrek to bajeczki wyśmienite :). Nieraz roftlowałem w pokoju i płakałem ze smiechu oglądając tego typu filmy :lol: Polecam!!
Awatar użytkownika
Pikel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 28.11.2002 18:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Menthorn... » ndz 13.07.2003 15:42

To jest genialne!!! nic dodać nic ująć poprostu! Wiewiór najlepszy jest!
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Angbandrider » ndz 27.07.2003 10:13

A mnie tam ten film specjalnie nie rozbawił, Shrek był lepszy. Apropos podobno zabierają się za kręcenie Shreka 2.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Menthorn... » pt 01.08.2003 14:35

nie zabierają się tylko już kręcą:) ciekawe co wymysla...
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Alganothorn » pt 01.08.2003 17:33

i S i EL są świetne, tyle, że Shrek ma podwójny smaczek: Stuhr to Everest dubbingu, ale cały osioł jest robiony pod swój 'oryginalny' głos, czyli Murphy'ego...i te wszystkie jego gadatliwości, uśmiechy, są żywcem wyjęte z serii 'Gliniarz z BH' i '24 godzin' (z resztą jeśli ktoś dobrze zna ten ostatni film, to dostrzeże całą masę analogii do filmu)...dubbing doskonały, ale oryginał powalający;
co do EL - wiewióra jest świetna, to fakt, ale poza nią film nie jest aż tak dobry, jak tego oczekiwałem po początku...rzecz jasna z wiewiórą
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Marc_us » pt 01.08.2003 18:46

Niedawno miałem przyjemność ponownie obejrzeć "EL". Tym razem na kasecie Video. Na początku były 3 krótkie historyjki z ... Wiewiórą :D
Po każdej był tekst w stylu "Ice Age comming soon"... Te historyjki były niezłe, ale chyba tylko dla osoby mąjcej pojęcie o perypetriach biednego wygłodzonego zwierzaka :)

Który film lepszy? Oba są świetne. Ostatnio częsciej widuje "EL" więc chyba opowiem się po jej stronie. Manfred (Maniek), Sid (Wytrzeszcz?) i Diego(niegrzeczna kizia mizia :lol: ) - jakoś ich teksty bardziej pamietem niż te ze Shreka.

No i "szblozębna wiewióra" :lol: - oskar za rolę drugoplanową :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Następna

Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości