Gwiezdne Wojny

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Gwiezdne Wojny

Postautor: Vampdey » pn 30.12.2002 17:47

Przeglądam nasze forum i nagle doznaje szoku. W dziale filmowym nie ma tematu o tak ważnym etapie kina science fiction jakim jest seria Star Wars.... Oto więc chiałbym rozpocząć dyskusję o serii :D. Ulubione cześci, najgorsze czesci, oraz argumenty :D...
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » pn 30.12.2002 17:51

Hmm.. fanem starwarsów to ja nie jestem. Ale wszystkei filmy widziałem. Te starsze cześci dośc dawno temu i trudno mi powiedzieć która z nich jest lepesza. Na pewno są lepsze od tych dwóch nowych. Dlaczego? Tamte części miały w sobei to COŚ. Nie wiem, klimat, ciekawy swiat... a te nowe to dla mnie efekciarska komercha. Ogląda się te efety przyjemnie, ale nic poza tym.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

hmm...

Postautor: Sorden » pn 30.12.2002 18:16

Lechu dobrze mowi...
Najleprze czesci to 4,5,6 !!! Te miały to COŚ...!!!
Nowe czescie sa robione pod publike... MAJA ZBYT DUŻO EFEKTOW...!!!
Te efekty niestety maja to do siebie, ze przycmiewaja fabule... Niestety :(
To zjawisko mozna zaopserwowac w wszystkich superprodukcjach typu S-F, Coraz czesciej sie nawet zdarza ze te filmy sa gorsze od tanich produkcji tego gatunku... Wydaje mi sie ze te drugie cos w sobie maja... A te pierwsze to sie oglada albo dla efektow, albo z sentymentu (Gwiezdne Wojny)
To na tyle...
p.s. Sorki za lekkie odbiegniecie od tematu ...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Vampdey » pn 30.12.2002 18:34

Nio, faktycznie, epizod II jest ciekawszy... Ze względu na swoją nowatorskość, w tamtych czasach, i ciekawy montaż. PM to jush pokaz żasłosności... A atak klonów ku mojemu zdumieniu był całkiem, całkiem. To że jest dużo ładnych efektów to chyba raczej zaleta... w klonach wrócił specyficzny klimacik z II epizodu, i wspaniałe klimaty
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » pn 30.12.2002 18:38

Atak Klonów był lepszy od PM bo nie było tam tego małego wrednego Vaderka. W AK w wersji młodzierzowej też nie był zbyt przyjemny do oglądania. Na szczęście AK ma nieco poważniejszą fabułę, trochę dramatu no i zaczyna przypomniać starsze częsci. Pewnie dlatego się go lepiej ogląda.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Re: hmm...

Postautor: Avathar » pn 30.12.2002 18:54

Sorden pisze:... MAJA ZBYT DUŻO EFEKTOW...!!!


Sorden ... to ja Ci współczuje co Ty na Władcy Piersi ( ;) ) musiałeś przeżywać ;)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » pn 30.12.2002 18:59

Wiesz Avathar, Władca Piersi (ROTFL) miał coś więcej niż tylko efekty...

PS Nie pisz że się nie zrozumielismy (jak zwykle), bo się rozumiemy :wink: :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

hmm...

Postautor: Sorden » pn 30.12.2002 19:18

Własnie... nie chodzi mi tu o to ze jak sa efekty to jest zle !!! W filmie na pierwszym miejscu powinna byc fabula a nie efekty specjalne (Co mozna bylo zaobserwowac w GW) !
Nie jestem zwolennikiem wielkich swiatowych produkcji... Choc LOTR mi sie podobal...
Jako przyklad chcialbym tu podac MATRIXA Film byl strasznie ostro skrytykowany, a jaka zrobil furore !!! Nie byl on rowniez strasznie drogim filmem... Posiadal fajne efekty... Jednak fabula byle caly czas na 1 miejscu !!! Tego szukam w kinie S-F !!!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Avathar » pn 30.12.2002 19:18

Lechu pisze:Wiesz Avathar, Władca Piersi (ROTFL) miał coś więcej niż tylko efekty...

PS Nie pisz że się nie zrozumielismy (jak zwykle), bo się rozumiemy :wink: :D


Lechu...my się chyba nie zrozumieliśmy (ROTFL) , Władca Piersi to skrót od Władca Pierścieni ( ;) [ kino miało za krótkie bilety])
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » pn 30.12.2002 19:33

Sorden --> może nie dokońca tylko fabuła, bo razem z nią idą w parze postacie i przesłanie filmu. Czy fabuła w matrixie była aż tak wspaniała to nie wiem, ale na pewno zawarty był w niej ciekawy pomysł i ten pomysł został umiejętnie rozwinięty. To też jest ważne, bo nieraz pomysł na film jest ciekawy, ale zostaje skopany dokumentnie (vide Wiedźmin).

Avathar --> To jakby przedłużyć bilet to by było Władca Piersi-cieni? :wink: :lol:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » pn 30.12.2002 19:34

Lechu pisze:Avathar --> To jakby przedłużyć bilet to by było Władca Piersi-cieni? :wink: :lol:


Dooobre !! Zatrudnij się w SilverScreen :)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Vampdey » pn 30.12.2002 19:42

Obraz pokrytej oceanem planety Kamino. Wielkie fale, burza. Wpatruje się w ten mroczny krajobraz (w kinie) i jestem jak zaczarowany. Wyobrazam soebie odruchowo co w tej wodzie może się kryć. I ta scena była jedną z najlepszych. To właśnie jest dla mnie świetny klimat, który pobudza wyobrażnie :D (Atak klonów)
Ostatnio zmieniony pn 30.12.2002 19:53 przez Vampdey, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » pn 30.12.2002 19:53

Vampdey pisze:Obraz pokrytej oceanem planety Kamino. Wielkie fale, burza. Wpatruje się w ten mroczny krajobraz (w kinie) i jestem jak zaczarowany. Wyobrazam soebie odruchowo co w tej wodzie może się kryć. I ta scena była jedną z najlepszych. To właśnie jest dla mnie świetny klimat, który pobudza wyobrażnie :D


Ja wiem co tam się kryje ... Władca Piersi .. JOKE. a tak na serio to mnie książki Sci-Fi nie ciągną (jak już to filmy) , ale SW mnie czasami nużyły , wolę Star Treka :)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: '//iedzmin » pn 30.12.2002 19:56

osobiscie nie trawie Starwarsow :) - ogladam jak mam, ale nie lubie tej sagi, kompletnie mnie nie ciekawi i traktuje ja jako srednio nudzaca rozrywke. :)
btw: poprzednia czesc GW dostala chyba zlota malinke czy cos ? - (taka nagrode dla najslabszego filmu)
:?:
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Vampdey » pn 30.12.2002 20:03

z tego co pamiętam to maline dostał w PM jAR jAR... chyba wątpliwości za co, to nie ma? :D
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » pn 30.12.2002 20:29

Avathar, z którym się doskonale rozumiem pisze:wolę Star Treka


O tak, Star Trek jest dla mnie dużo lepszy (może nie wszystko z tej serii, ale większość się oglądało swego czasu). Podobno niedługo ma być nowa część Star Trek: Nemesis.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » pn 30.12.2002 21:15

Lechu , z którym sie doskonale (nie) rozumiem pisze:
Avathar, z którym się doskonale rozumiem pisze:wolę Star Treka


O tak, Star Trek jest dla mnie dużo lepszy (może nie wszystko z tej serii, ale większość się oglądało swego czasu). Podobno niedługo ma być nowa część Star Trek: Nemesis.

A ja tak dodam że mi się najbardziej podobał serial :)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: ynst » czw 02.01.2003 17:25

Bardzo sie zawiodlem na Starwarsach i nie bede juz tego wiecej ogladal. Co do Startreka to podabal mi sie. Serial do pewnego moementu tez byl fajny. Ostatnie odcinki przypominaja mi jednak typowy serial.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Vampdey » czw 20.02.2003 13:16

HEH, złote mailny.... Głupota!
Atak klonów. Rozumiem, fani SW mogą filmem byc zawiedzeni, zgredom może się bajka wogóle nie podobać. Ale z mojego punktu widzenia (nie maniaka SW, zwykłego widza) film jest b. dobry. Świetne efekty specjalne, bardzo ciekawy, charakterystyczny montaż. Dzieło to to nie jest, ale film mimo wszystko dobry! Za co odrazu nominacja do maliny? Rozglądając się po współczesnym kinie kicz jest wszędzie. I to kicz idiotyzmem na kolana powalający. Ktoś mi wytłumaczy czemu Atak klonów został wyróżniony bardziej od wszystkich na festiwalu? Za co?
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Chomski » czw 20.02.2003 16:26

Z GW lubię jedynie bitwy. Cała reszta mnie zwyczajnie nudzi. Sceny w stylu "Kocham cię Chewie", albo "Luke, pocą ci się dłonie..." wywołują u mnie uczucie irytacji.
Ogólnie o SW mogę powiedzieć tyle, że są to filmy, do których niezbyt często wracam.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości