Xmen2

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Xmen2

Postautor: bejzkik » śr 02.07.2003 12:04

wybrałem się ostatnio na film xmen 2
w fotelu siadałem z nastawieniem dosyc sceptycznym, chociaz przyznaję że pierwsza część bardzo mi się podobała
tymczasem
film jest niezły. na pewno oglądało mi się go lepiej niż matrixa 2 i dwie wieże
mało tego, powiem jeszcze że pierwsza scena walki nightcrawlera w białym domu kojarzy mi się z pierszą walką trinity z matrixa 1. tamta scena juz świadczyła o rewolucyjności filmu i przyjemności z jego oglądania. ta może nie jest rewolucyjna ale za to przyjemności co niemiara

co lepsze, kiedy wybieram się na jakiś film to z góry akceptuję pewne rozwiązania fabularne które może same w sobie są logiczne ale jako całość już tą logikę zatracają. w tym filmie jest bardzo mało takich wątków. wszystko jest w miarę logicznie zbudowane

no i te ukryte szczególiki jak beast w tv czy akta gambita w komputerze
to nadaje specyficznego smaczku

i przyznam szczerze jeśli seria utrzyma poziom to mam nadzieje że zrobi się z tego serial kinowy

ps ciekawy jestem jak wypada porównanie budżetów matrixa2 i xmen2
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Avathar » śr 02.07.2003 17:57

http://katedra.mud.pl/forum/viewtopic.php?t=989

Aha !! ;) Tam jest moja opinia ;P

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: bejzkik » śr 02.07.2003 18:49

oooo
oczy na starość zawodzą
cholera
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: tencogoniema » czw 03.07.2003 10:20

tak, ja wolę X2 niż matrix2. Nightcrawler jest zrobiony lepiej niż w komiksie, a to u mnie ważne :wink: No i scena jak Mystique zmieniająca się w namiocie he he he odlot :oops:
Awatar użytkownika
tencogoniema
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: pn 28.04.2003 8:18
Lokalizacja: Kraków

Postautor: vilya » sob 05.07.2003 21:05

uznanie wyższości xmenów nad the two towers uważam za śmieszne. nie wiem czy to przez te oczy ale no cóż, gusta nie podlegają dyskusji.


PS.z tymi oczami żartowałem
Time to die
Muerte a toda autoridad
Awatar użytkownika
vilya
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: wt 08.04.2003 13:47
Lokalizacja: NML

Postautor: bejzkik » sob 05.07.2003 21:36

vilya pisze:uznanie wyższości xmenów nad the two towers uważam za śmieszne. nie wiem czy to przez te oczy ale no cóż, gusta nie podlegają dyskusji.


słucham więc argumentów broniących dwie wieże
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » pn 07.07.2003 11:27

grim, dwie sceny z twin towers, które bardzo lubię:
- władca Rohanu zakłada zbroję i mówi o upadku swgo państwa
- tenże sam płacze nad grobem syna
pierwsza scena nieco podchodzi klimatem pod Kurosawe, co dla mnie jest dużym atutem...
poza tym film nie rzuca na kolana naprawdę i do arcydzieł zaliczyć go nie można
:-)
odnośnie xmen2 (o czym pisałem na forum komiksy grimie):
dobra, bardzo zacna ekranizacja, seria trzyma poziom i jest on dość wysoki; zapewnie to, czego można po niej oczekiwać i o to chodzi
pozdrawiam
ps. od matrixa reloaded trudno zrobić coś gorszego, na 'battleground earth' travolty przynajmniej sie uśmiałem...;-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » pn 07.07.2003 11:34

no mnie też bardzo podobały się dwie wierze
ale moje ulubione sceny to rzut gimlim przez aragorna na groblę i skejt legolas
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Raven » wt 08.07.2003 0:49

grimfang pisze:no mnie też bardzo podobały się dwie wierze
ale moje ulubione sceny to rzut gimlim przez aragorna na groblę i skejt legolas


ja bym powiedział że najbardziej idiotyczne sceny ;) do takich samych należy scena w której Legolas wskakuja na konia w biegu...

A wracając do X2 w 100% zgadzam sie że jest lepszy od X1. Powoli zaczyna sie czuć klimat komiksu chociaż i tak sa tu dość duże braki. Ale i tak kreacje wszystkich postaci są coraz lepsze(Wolverine wpadający w szał podczas obrony dzieci, Jane Grey w końcówce filmu). Pozostaje czekac na X3 :) wiem że napewno będzie ten cień nad wodą to mógła być tylko Phoenix ... zainteresowani będą wiedzieć o co mi chodzi :)
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: bejzkik » wt 08.07.2003 1:28

Raven pisze:scena w której Legolas wskakuja na konia w biegu...


jak mogłem zapomnieć?!

Raven pisze:wiem że napewno będzie ten cień nad wodą to mógła być tylko Phoenix ... zainteresowani będą wiedzieć o co mi chodzi :)


:lol:
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Avathar » wt 08.07.2003 13:05

hmm...To może teraz ja wypowiem sie o filmie.
Ciesze sie ,że Wolverina nareszcie zrobili z charakterem. O ile w pierwszej części był on cieniasem (porównując do komiksu) to teraz ostro tnie.
Denerwuje mnie tylko wątek z Lady Deathstrike. Z tego co pamiętam była ona kochanką Logana...no a tutaj przyszła i poszła :/ Syf.
Zajebiście sie zapowiada motyw z Sagą Feniksa tylko jak Jean Gray zdobyła Feniksa ??? Hmm...

No teraz czekam tylko aż w filmie pokażą wątek z Apokalipsem...to też było ciekawe.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: bejzkik » wt 08.07.2003 13:30

Lady Deathstrike...
cóż...
hmm
cóż...
szkoda że tak krótko?
szkoda szkoda
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Raven » wt 08.07.2003 13:42

Lady Deathstrike: hym postać wiażąca sie bardziej z przeszłościa Wolverine. Z tego co pamiętam była kochanką Wolverine zanim ten dostał szkielet. Natomiast ona samy była cyborgiem - nie pamiętam już powodów dla których to zrobiła ale chyba miała to byc zemsta na Wolverine.
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Jakub Cieślak » śr 09.07.2003 10:43

komiksów nie czytam, kreskówek nie oglądam o X menach. A film całkiem dorzeczny był pierwszy. Drugi zdecydowanie kierowany tylko i wyłącznie do zaznajomionych z tematem, ale robota o klasę wyższa od jedynki. Bardzo dobre kino akcji bez zbytniego wciskania moralitetów i prawd życiowych. Dobra rozrywka. Co do omawianych dwójek- dwóch wież i matrixa. Niech sobie będą kontynuacjami, nie przeskoczyły pierwowzorów, ale nie miały takiego zadania (choć matrix mógł próbować, ale według mnie Wachowscy wcale nie chcieli robić wszystkiego więcej, lepiej i bardziej super, duper. Po prostu dalej opowiadali wymyśloną historię, a dwie wierze też raczej nie miały nas powalać "byciem kontynuacją lepszą od pierwszej części").
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: vilya » pt 11.07.2003 12:32

grimfang pisze:
vilya pisze:uznanie wyższości xmenów nad the two towers uważam za śmieszne. nie wiem czy to przez te oczy ale no cóż, gusta nie podlegają dyskusji.


słucham więc argumentów broniących dwie wieże


ato one :

film ma znakomitą obsadę :arrow:

dobre efekty specjalne na dobym poziomie

:arrow: i klimat którego xmeni nigdy nie osiągną
Time to die
[/list]
Muerte a toda autoridad
Awatar użytkownika
vilya
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: wt 08.04.2003 13:47
Lokalizacja: NML

Postautor: bejzkik » pt 11.07.2003 14:40

vilya pisze: film ma znakomitą obsadę :arrow:


ten jak rozumiem nie?

vilya pisze:dobre efekty specjalne na dobym poziomie


ten też tutaj zawodzi? (nie będę znowu przypominał zjazdu kawaleri po grobli bo po co)

vilya pisze: :arrow: i klimat którego xmeni nigdy nie osiągną


hmm. zatwardziały fan co?
jaki to klimat?
jesli mają nie osiągnąć to napewno jest w jakiś sposób mierzalny
podaj ktyteria
ocenię
przyznam rację
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » pt 11.07.2003 16:49

niby de gustibus non est disputandum, a jednak bez takiego tematu bywa nudno, prawdaż?
;-)
zgadzam się z vilyą - 'Xmeni' nigdy nie osiągną klimatu 'Dwóch Wież'; tyle, że nic o tym nie wiem, żeby kiedykolwiek chcięli: mają inny klimat, niepowtarzalny i bardzo sympatyczny...
trudno oczekiwać od filmu z pogranicza akcji i sf klimatu fantasy...i na odwrót ;-)
dobre aktorstwo i znakomita obsada? cóż, to kwestia dyskusyjna, ale nie uważam, żeby pan Jackman miał być gorszy od pana Mortensena...po tym, jak zabili mojego ulubionego Seana Beana serial o pierścieniu stracił nieco w kwestii atutów obsadowych
:-)
efekty specjalne? no nie, tutaj to 'Xmeni' raczej wyznaczają poziom, tutaj to akurat oni chyba są górą, ale wynika to ze specyfiki gatunku filmowego: kino akcji zazwyczj obdarza nas mocną dawką efektów specjalnych, podobnież sf;
dwa różne filmy, porównanie ciężkie, ale zależne od upodobań;
obiektywnie można się bawić w wypunktowywanie potknięć realizatorskich, ale są one bardzo zbliżonymi produkcjami: na kolana nie rzucają, kilka scen dobrych, klimat, przyzwoicie zagrane...
nie oczekiwałem więcej (a na twin towers zawiodłem się jako na ekranizacji, ale to inna bajka :-) )
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » pt 11.07.2003 17:50

własciwie to muszę iść raz jeszcze na xmenów
błędy zauważa się dopiero przy drugim razie
tak było właśnie z tt
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Avathar » pt 11.07.2003 17:52

Dzieciaczki moje ;) !! Nie porównujcie mi tu TTT z X2 ! To tak jakbyście chcieli porównac Conana z Blade Runnerem ! Jak można Fantasy porównywac z Fantastyką Naukową !!
Algi pisze: mają inny klimat, niepowtarzalny i bardzo sympatyczny...
trudno oczekiwać od filmu z pogranicza akcji i sf klimatu fantasy...

Co do Efektów Specjalnych to w X2 i TTT są przedstawiane rózne ich ... rodzaje ?? typy ?? no inne. Jednakże moim zdaniem w X2 są one lepsze.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Alganothorn » pt 11.07.2003 21:44

Avathar, czyżbyś się ze mną zgadzał?
tylko nie chciał tego napisać expressis verbis?
;-)
dokładnie tak grim - a oba filmy można sobie obejrzeć kilka razy (byle nie za często... ;-) )
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Avathar » pt 11.07.2003 22:25

Alganothorn pisze:Avathar, czyżbyś się ze mną zgadzał?
tylko nie chciał tego napisać expressis verbis?
;-)
dokładnie tak grim - a oba filmy można sobie obejrzeć kilka razy (byle nie za często... ;-) )
pozdrawiam

Ty Algi każdą okazje wykorzystasz żeby posta napisac :P Odrazu powiem ,że nie wiem co to znaczy EXPRESSIS VERBIS (ja łaciny nie potrzebuje). Ja znam trzy języki. Polski , Angielski i Zły Anglielski. Tyle mi starcza.A tak pozatym to sie zgadzam.
No dodam jeszcze ,że TTT obejrzałem 4razy i na samą myśl o 5 mi sie przewraca śniadanko , a X2 oglądałem 5 i chetnie jeszcze raz obejrze.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Alganothorn » pt 11.07.2003 22:41

spieszę wyjaśnić, ze expressis verbis znaczy tyle, co dobitnie, wyraźnie, konkretnie, dosłownie...
;-)
kwestia znajomości języków to inna bajka: językiem ludzi kulturalnych była greka, potem łacina, francuski, a jak świat pogrążył się w degrengoladzie - angielski;
łacinę polecam wszystkim, jeśli nie dogłębną znajomość, to chociaż kilka sentencyjek i zwrotów..
:-)
a żeby nie być OT:
oba filmy są niezę, ale oglądanie ich 5 razy to dla mnie za dużo - TT obejrzę może za rok, XM2 może szybciej...
XM prezentuje tendencję zwyżkową, jeśli chodzi o poziom, 'konkurencja' - wręcz przeciwnie...szkoda
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » pt 11.07.2003 23:09

Avathar pisze:No dodam jeszcze ,że TTT obejrzałem 4razy i na samą myśl o 5 mi sie przewraca śniadanko , a X2 oglądałem 5 i chetnie jeszcze raz obejrze.


kinoman znaczy się

a co do łaciny i greki to...
ech
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Avathar » pt 11.07.2003 23:10

spieszę wyjaśnić, ze expressis verbis znaczy tyle, co dobitnie, wyraźnie, konkretnie, dosłownie...

Thank You very much !!
oba filmy są niezłe, ale oglądanie ich 5 razy to dla mnie za dużo - TT obejrzę może za rok, XM2 może szybciej...
XM prezentuje tendencję zwyżkową, jeśli chodzi o poziom, 'konkurencja' - wręcz przeciwnie...szkoda

Faktycznie. Zauważyłem ,że X2 to przykład gdy , jakimś cudem , sequel jest lepszy od pierwszej części. WOW !! Ja już czekam na (zapowiedziane zresztą) następne części. Ale dajmy i ponegocjowac. Ponoć Halle Berry chce większą rolę.

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości