Krótki teledysk do Paint it black Stonesów

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Krótki teledysk do Paint it black Stonesów

Postautor: Wotan » śr 18.06.2003 17:12

Jesli chcecie to zajrzyjcie na http://www.gwforum.idysk.com/movies/gw_net.mpg jest tam krotki clip przedstawiajacy akcje grupy air soft gun Grey Wolves. Muzyka wprowadza klimacik full metal jacket ale ogólnie teledysk jest utrzymany w lekkim i humorystycznym stylu. Czekam na komentarze
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Avathar » śr 18.06.2003 18:44

Wotan. Klip jest fantastyczny. Muzyczka jest naprawde , że tak ją nazwe , przyjemna. Efekt zpomarańczowienia ekranu ( nie znam fachowej nazwy :P ) tworzy świetny klimat , który sprawia ,że wszystko jest jeszcze bardziej realistyczne.
Montaż także jest śwetny.
Myślałeś kiedyś ,żeby zrobić pełnomterażowy film ??

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: hops » śr 18.06.2003 18:54

Avathar pisze:Efekt zpomarańczowienia ekranu ( nie znam fachowej nazwy :P )

Czyżby chodziło o sepię?

[a teledysk ściągne w nocy - IMHO zachęcił mnie motyw przewodni: jedna z moich ulubionych piosenek by TRS :) A poza tym - Full Metal Jacket]
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Wotan » śr 18.06.2003 20:20

Pelny metraz...
Jasne, ale to w sumie arcytrudne zadanie. Jak na razie nie jestem gotow, gdybym probował wyszedlby kicz jakis. Moze kiedys

Na razie przygotowuje sie do etiudy fabularnej 20-25 minut
na dobry poczatek

A co do sepii to w tym przypadku jest to nie do konca sepia, bo prawdziwa sepia jest bardziej bronzowawa niz pomaranczowa. Tutaj zastosowalem filtr troszke inny no i zmienilem kontrasty. Ulepsze ten filtr w nastepnym filmiku :-)
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Avathar » śr 18.06.2003 20:53

Wotan , uważam ,że to co robisz teraz jak na ( nie wiem czy Cie nie obraże ) amatora jest fantastyczne ( ;) ). I naprawde uważam ,że pełny metraż nie koniecznie musi wyjść na kicz.
Ale nic na siłe :D
Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Wotan » śr 18.06.2003 22:26

generalnie zupelnym amatorem to juz nie jestem, mam za soba rok szkoly filmowej wiec to costam daje.
Zupelny kicz nie musi wyjsc, fakt, ale mimo wszystko jeszcze musze opanowac pare prostszych rzeczy. no ale odbiegamy od tematu - czekam na kolejne komentzrze co do videoclipu
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Ryan O'Connell » śr 18.06.2003 22:43

Uwaga, to będzie miażdżąca krytyka sekunda po sekundzie... ;)

Ale najpierw ogólnie. Filmik ciekawy, nieźle zrealizowany i dobrze zmontowany. Trochę za mało dynamiczny i... no co tu ukrywać - amatroski. Przyjemnie się go jednak ogląda (i słucha), a to jest w sumie najważniejsze. :)

Teraz timeline...
00:50 - 00-52 - ofiara upada sztucznie a moment źle współgra z muzyką (timing is the key! ;) )
00:56 - 00:58 - lekko pod słońce i tracimy kontury...
01:13 - 01:15 - jak wyżej; postać zmienia się w plamę
01:22 - 01:27 - fatalna choreografia; bardzo udawana scena
01:46 - 01:50 - dlaczego ten gostek biegnie wymachując dwoma pistoletami, po czym zawraca jak pingwin na lodowcu? dziwny moment i chwilowe filmowanie niczego :?
01:50 - 01:54 - sadystyczna scena; nie dość, że nie trafił za pierwszym razem, to jeszcze dobija umarłego... ;)
01:57 - 02:00 - kamera rozbujana jak na wesołym miasteczku

Dodatkowo na całości (niemalże) filmu widać ewidentny brak statywu. Filmowanie z ręki niestety nie wyszło na dobre. Moim zdaniem, powtarzam. ;) Szkoda też, że nie ma jednolitego umundurowania... :P

Nikt się nie obraził? To dobrze. :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Vampdey » czw 19.06.2003 9:49

Muzyka nie do pasuje do obrazu. Powoduje, że od samego początku obraz sprawia wrażenie komiczego, to jest chyba częściowo zamierzone, ale ja bym wybrał coś ostrzejszego :). Druga rzecz do duża, dość rażąca nierealistyczność poruszania się postaci. Wspomniany przez Ryana upadek jednej z postaci jest przykładem. Ot, mało przekonywujące :P. Po trzecie poprostu nie wiadomo gdzie kto biegnie, po co, kto jest z kim i co jak.
To tyle :P.
Ogółem podobało mi sie 8)...


PS. Wotan, przeglądając Twoją stronę dowiedziałem się o projekcie Kraina Mroku. Jest jeszcze jakaś możliwość ściągnięcia tego filmu, bo ani strona ani bezpośredni link do pliku nie działają?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Wotan » czw 19.06.2003 13:48

możliwości sciągnięcia na razie nie ma, bo nie mam tyle miejsca na żadnym serwie, poza tym ten film jakby to ująć to totalna porażka więc odradzam :)
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: hops » pt 20.06.2003 22:52

Muzyka i montaż na plus [chociaż momentami "tajming" siada]. Odcienie pomarańczy na plus [tworzy klimat + mój ulubiony kolor].

Gra [?] aktorska na minus. Zdjęcia momentami na duży plus, momentami na mały minus.

Generalnie - bardziej podobała mi się poprzednia krótka forma reklamowana na tym forum, ale i to, jak na zaawansowanego amatora, jest całkiem strawne.

Skończysz filmówkę, zdobędziesz doświadczenie, to hops złego słowa nie powie :) Keep up the almost-good work :) I reklamuj się częściej :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Chomski » sob 21.06.2003 0:02

Sposób kręcenia jest dobry, a sepia bardzo dobrze pasuje do Rangersów. Całość jest jednak za mało dynamiczna i momentami rzeczywiście trudno dojść, kto gdzie strzela i po co.

O umiejętnościach operacyjnych bohaterów nie chce się wypowiadać, bo z pewnością przeszli długotrwałe i mordercze szkolenie :) Widać, że chłopaki bardzo by chcieli wyglądać profesjonalnie. Szkoda że tylko wyglądać.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Yoghurt » ndz 22.06.2003 9:32

Wotan- coraz bardziej wierzę w twój talent... chory talent :) Po obejżeniu "Wątroby" tak mnie naszło, po obejżeniu tego- miodzio :) Jak to większość powiedziała- zajefajnie ci to wyszło jak na amatorskie dzieło! :)

(no i FMJ- jeden z moich ukochanych filmów :) )
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości