Dungeons & Dragons: the sequel

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Dungeons & Dragons: the sequel

Postautor: Jakub Cieślak » sob 24.05.2003 8:09

Od prima aprilis już daleko a takie poważne serwisy jak Katedra i Stopklatka podają informację, że planowany jest sequel tego oto potworka. Już nie chodzi o to, że film dla mnie reprezentuje dość niską półkę produkcji. Ten film był finansową klapą, już dość o tym mówi fakt, że film nie wszedł do nas do kinowej dystrybucji, ponieważ dystrybutor czuł, że film się nie sprzeda. A tu Joel Silver, człowiek jak dla mnie dość pojętny w kwestii finansowej (popełnił pare produkcji dochodowych) ma się brać za produkowanie. Będzie to dla mnie pierwszy przypadek, kiedy Holywood chce wykładać pieniądze na projekt, który póki co przyniósł tylko straty. Albo tu ktoś ma nie po kolei w głowie, albo robią nas w balona...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » ndz 25.05.2003 19:39

Albo też próbóją zrobić to, co poprzednicy, tylko umiejętniej to potem sprzedać ;) Bo wierzę, że film w klimatach fantasy-średniowiecza może się sprzedać, jeśli go tylko odpowiednio dobrze zrobić (a DnD nie zostało dobrze zrobione, z całą pewnością). Potwierdza to chociażby WP. A że DnD jest jednym z najpopularniejszych systemów (na zachodzie przebija Warmłota), materiał wydaje się obiecujący... No, ale nie mnie oceniać poczynania pana Srebrnego. Robi to w końcu na własne ryzyko ;)
A może to Matrix go ma? 8)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chomski » ndz 25.05.2003 22:41

Jeśli kolejna część nie będzie miała nic wspólnego z poprzednią, to niech ją jak najbardziej kręcą! Przede wszystkim nie w końcu do nich dotrze, że w fantasy nie ma 'wyluzowanych czarnuchów' prosto z Harlemu i takie rzeczy bardziej drażnią niż smieszą. Nie jestem rasistą, tylko jak widzę kogoś, kto gra na wzór 'bed bojz', to mną rzuca o ścianę.
Fabułę pominę, bo można powiedzieć, że była wyjęta żywcem z D&D (a może się takie historie nie trafiają? :)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Alganothorn » czw 29.05.2003 21:24

nadzieje i obawy prawie jak przed kręceniem 'Wiedźmina'...;-)
obym nie zapeszył :-)
cokolwiek by nie nakręcili i tak masa wielbicieli ruszy do kin, żeby się samemu przekonać;
cokolwiek by nie nakręcili, będą takie efekty, że nawet jeśli wszystko inne zawiedzie znajdą się wielbiciele (vide matrix załadowany ponownie)
cokolwiek by nie nakręcili znajdzie się grono zawiedzionych...
nie zmieni to w niczym faktu, że trzymam kciuki, żeby wyszło coś przyzwoitego, a nie jakaś tandetna chała (z litości nie przytoczę przykładu...:-) )
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: rabbi » czw 29.05.2003 22:58

Mam nadzieję, że tym razem stworzą przyzwoity film z tematyką DnD. Prawda, ostatni film nie był mocny w fabule, gra aktorów była bardzo, bardzo zła, efekty (zwłaszcza smoki wyglądały IMO jak z plasteliny) nie za ładne. Przynajmniej teraz będą mieli pieniądze na technikę, lecz jak czasem się zdarza, wysoki budżet nie daje od razu dobrego filmu.
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Angbandrider » czw 24.07.2003 21:30

Porównanie Alganothorna, filmu D&D do Wiedźmina uważam za bardzo trafne, obie produkcje mogłyby stanąć ze sobą w szranki :D.
A po sequelu nie spodziewam się z byt wiele.
Po pierwsze primo - bo to sequel, w historii kina udało się takich niewiele (Aliens, Mad Max, Matrix Reloaded).
Po drugie secundo - za film nie zabierają się maniacy pokroju Petera Jacksona, którzy nie czają klimy, powiem więcej zchrzanią sequel ekranizacji najpopularniejszej gry RPG na świecie.

Ach ten bijący ode mnie optymizm :D
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Jakub Cieślak » pt 25.07.2003 12:23

Życzymy więc sequelowi powodzenia w produkcji.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości