Wiedżmin - film/ksiazka/serial

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Wiedżmin - film/ksiazka/serial

Postautor: Arkon » sob 05.10.2002 8:16

Wlasnie...
Co myslicie o serialu i filmie na podstawie ksiazki Sapka??
Awatar użytkownika
Arkon
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 233
Rejestracja: sob 05.10.2002 8:08

grrrr...

Postautor: Chomski » sob 05.10.2002 8:38

Wiedźmin? powinni tego zabronić!
Po straszliwych przeżyciu, jakim było oglądanie wersji kinowej, myślałem, że już nic straszniejszego mnie nie spotka. Myliłem się.
Cały serial przypomina mi słynny, poniedziałkowy teatr telewizji i to w najbardziej trudnym w odbiorze wydaniu - sztuce pełnej mistycyzmu i metafizyki.
Szkoda mi tylko Żebrowskiego, bo taki 'hit' mógł na bardzo długo natwątlić jego błyskotliwą karierę. Dziwię się też panu Sapkowskiemu, że w ogóle pozwolił by taką 'formę artystycznego uzewnętrznienia' kojarzono z jego osobą!
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Gość » sob 05.10.2002 10:50

Z tego co wiem od Pana Sapkowskiego, to oddał on prawa do filmu i podpisał umowę na mocy której nie może mówić publicznie o filmie. Czyli dostał kasę i na tym koniec.
Gość
 

Postautor: Chomski » sob 05.10.2002 12:26

wiec caly dorobek artystyczny i pozycja w swiecie fantasy ma cene?! :shock:
mam nadzieje, ze chociaz inni artysci wyciagna wnioski z tej historii!
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Wotan » sob 05.10.2002 13:47

Ale spójrzmy na to z innej strony. Z serialu "Wiedźmin" jest niezły ubaw. Dawno się tak nie uśmiałem, jak przy ostatnim odcinku.
Aż ciekawi mnie co będzie w następnym

Z drugiej strony fakt jak jedno z najlepszych na świecie dzieł fantasy można zamienić w kicz, nieumiejętną adaptacją jest niepokojący. Szkoda, że nasza profesjonalna kinematografia nie potrafi ostatnio zrobić niczego swojego, tylko łapać kasę dzięki literaturze.
Rzeczy typu "Quo Vadis" jeszcze przeżyję, ale tego, co zrobili z mojej (jak pewnie i wielu z Was) ukochanej sagi, nie daruję.
A mistrzowi (bo zawsze był dla mnie mistrzem) Sapkowskiemu chciałbym tylko powiedzieć, że na drugi raz powinien się lepiej zastanowić w czyje ręce oddaje swoją twórczość, a dopiero później ile pieniędzy za to dostanie.
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: RaF » ndz 06.10.2002 1:30

W zasadzie filmu ludzie czepiają się bardziej niż trzeba. Owszem, scenariusz, reżyseria i aktorstwo leżą. Chaos, brak logiki i infantylizm panują wszędzie. Ale wszyscy i tak upierają się przy krytykowaniu scenariusza, że jest niezgodny z książką, ble ble ble. Problem w tym, że są adaptacje wierne i na podstawie. Że twórcy zdecydowali się na tą na podstawie to już ich pełne prawo. Że wyszło im to gorzej niż w literackim pierwowzorze to już inna sprawa. Denerwuje mnie tylko, że fani książki chcieliby każdy wyraz każdego książkowego dialogu słyszeć wymawiany przez aktora.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chomski » ndz 06.10.2002 9:51

to niezupelnie tak... wydaje mi sie, ze za slynnym 'na podstawie' stoja zwyczajnie pieniadze. gdyby film i serial mialyby byc wiernym odtworzeniem ksiazki, to nic bysmy teraz teraz nie mieli. a tak z braku funduszy zamiast koni wynajmuje sie kozy i jak ktos sie przyczepia, ze albo bohaterowie nie jezdzili na kozach albo Kaer Morhen to nie jaskinia, mowi mu sie, ze film jest 'na podstawie' i po klopocie. poza tym publicznosc nie jest jeszcze znudzona cala masa adaptacji filmowych i z niecierpliwoscia oczekuje na przerozne wariacje nt. sagi.
uwazam, ze fakt iz jest to tylko dzielo 'na podstawie' jeszcze gorzej swiadczy o autorach, bo jest to zwyczajne miganie sie od odpowiedzialnosci za to cos, czym raczy nas teraz TVP2!
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » ndz 06.10.2002 14:24

Oczywiście, że gdyby pokusić się o wierne odtworzenie książki takiej jak Wiedźmin to jest to zwyczajnie nierealne, gdyż film musiałby trwać chyba ze 30 godzin, a i tak wszystkiego by się przecież nie zawarło.
Poza tym chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło - mówiłem o scenariuszu, że to na Szczerbca zrzuca się całą winę za niepowodzenie filmu... Ale wątpię, żeby scenarzysta pisał, iż wiedźmini mają jeździć na, jak to powiedziałeś, kozach.
Inna sprawa to, że można zrobić dobry film za małe pieniądze, podobnie jak zły film za duże pieniądze.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chomski » ndz 06.10.2002 16:28

o przepraszam! a dialogi to co? kto je pisal?! niektore sceny sa zwyczajnie bez sensu, a skad sie wziely? wlasnie ze scenariusza. jedyna osoba, ktora bym bronil, jest pan Zebrowski.
gdyby scenariusz mial rece i nogi, to by nikt sie do niego nie przyczepial. do reszty ekipy tez mozna miec zastrzezenia, lecz najwieksze do Krola Scenarzystow.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » ndz 06.10.2002 18:48

Czy ja mówię, że scenariusz jest dobry? :PPP Ja tylko mówię, że jak dla mnie scenariusz jest akurat najmniejszym z niedociągnięć filmu.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chomski » ndz 06.10.2002 20:58

no dobra. to w takim razie co uwazasz za najwieksze niedociagniecie? kasy nie licze, bo to bolaczka calej naszej kinematografii.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » pn 07.10.2002 13:30

Jak dla mnie zdecydowanie reżyseria. Reżyser starał się powyciągać z opowiadań różne fragmenty i je skompilować w jednym filmie/serialu (zależy jak patrzeć),w efekcie czego wyszedł potworny chaos. Ja sam czasem się w nim gubię, co dopiero ludzie, którzy nie czytali nigdy wcześniej książki.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chomski » pn 07.10.2002 20:16

az tak dobrze na kinematografii sie nie znam, wiec nie jestem w stanie ocenic kompetencji rezysera (Wotan - jak bardzo ma wolna reke rezyser?), lecz wydaje mi sie, ze zbytnio od scenariusza odbiegac nie mogl.
a jesli chodzi o tych, ktorzy nie czytali, to mysle, ze sa w lepszej sytuacji, bo nie musza glowkowac przez 2 dni, jakich to bohaterow widzieli na ekranie i o jakie sceny chodzilo (przypomina to troche 'miliard w rozumie' i zagadki w stylu o jaki film chodzi ;)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » wt 08.10.2002 17:48

Cóż. Reżyser może w zasadzie wszystko, o ile zgodzi się na to producent.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » wt 08.10.2002 23:54

Dokładnie! Reżyser może wszystko :-) Tylko producent może mu pokrzyżować szyki, ale jesli chodzi o film "Wiedźmin", który był w kinach, to raczej nie reżysera wina tylko bardziej właśnie producentów. To Lew Rywin i spółka poszatkowali serial, żeby zrobić film. Reżyser nie miał nic do tego. On kręcił, co miał kręcić i nakręcił.
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Chomski » śr 09.10.2002 18:33

to Lew Rywin i tu sie pojawia? coz za obrotny czlowiek... dziwie sie, ze nie zagral w filmie! skoro placi, to ma przeciez swiete prawo wymagac (i zagrac glowna role np.)...
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » śr 09.10.2002 21:24

Chomski, żaden z ciebie przedsiębiorca :mrgreen: Po co pracować, kiedy tylko wykłada się pieniądze, a później zbiera powiększone o jakąś sumkę? :mrgreen:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chomski » śr 09.10.2002 22:46

eeeeee, to niedokladnie tak! przeciez kazdy chce byc slawny i zarabianie pieniedzy ma tu chyba malo do rzeczy. kazde dziecko marzy wczesniej czy pozniej, zeby zagrac Darka Wjadera, wiec czemu pan Lew R. nie mialby sie widziec w roli India Jonesa (czyt. Wiedzmina ;)
jest pozna pora i oczy mi traca rozdzielczosc. w kazdym razie mniej wiecej przedstawilem swoja wizje swiata 8)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » sob 12.10.2002 12:30

E tam. Pieniądze najpierw, później sława :mrgreen:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chomski » sob 12.10.2002 22:06

Myslalem, ze jestesmy przy panu Rywinie, a u niego tego 'najpierw' bylo juz wystarczajaco duzo...
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » ndz 13.10.2002 11:43

pieniedzy nigdy nie jest za duzo :mrgreen:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chomski » ndz 13.10.2002 23:08

w pewnej chwili zaczyna brakowac pomyslow, co z nia robic. mozna uzywac jako 'tasmy zycia' w wychodku, jak obrusu przy stole.
a kto by mogl sobie darowac udzial w tak Wielkim Hicie, Ktory Na Wieki Zdobedzie Serca Widzow? :D
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » pn 14.10.2002 14:58

Zależy jaki model kierownika ów reprezentuje (miałem to dzisiaj na wykładzie) :mrgreen::mrgreen:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: NecrohronoS » pn 04.11.2002 19:50

Film był beznadziejny. chcieli go podbudować erotyzmem który ma małe znaczenie (to fantasy a nie playboy) efekty pożal się Boże.
Mam nadzieje że gra się uda
tego życze CD Projektowi
May the FORCE by with you.
Awatar użytkownika
NecrohronoS
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pn 04.11.2002 17:26
Lokalizacja: Kurast

Postautor: robunio » wt 05.11.2002 18:24

Koń jaki jest kazdy widzi...zaletą Wiedźmina filmowego jest, że w ogóle powstał,bo ile lat albo dziesiecioleci trzeba czekać,żeby zabrano się za ekranizację Sapkowskiego...niestety nikt na Zachodzie nie będzie sie do tego pchał, a dopiero senior Lem dostapił tego zaszczytu aczkolwiek o artystycznej wersji jego powiesci już mówią róznie...przyznam, iż sam dostrzegam cała gamę niedociągnięć filmu/serialu a jednak nagrywam na magnetowidzie poszczególne odcinki..może żeby się pośmiać,ponarzekać ale jednak i to jest chyba największa zasługa Sapkowskiego :shock:
robunio
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: wt 05.11.2002 17:42

Postautor: ynst » wt 12.11.2002 17:37

Serial jest faktycznie zabawny. Jak juz ktos zauwazyl scena erotyczna w kazdym odcinku (o dziwo w ostatnim nie bylo :(). Oprocz wymienianych wyzej uwag ja dodalbym jeszcze jedna. Muzyka! Tak beznadziejnej "muzyki" w filmie nie slyszalem juz dawno. Nadaje sie ona wprawdzie do kilku scen, ale zeby przez caly czas sluchac tych bebenkow to juz przesada.
Z dobrych stron filmu i serialu podam tylko jedno - gra Zebrowskiego. Nie jest to szczyt jego mozliwosci, ale i tak wyroznia sie na tle pozostalych aktorow.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » czw 14.11.2002 13:28

http://radkowiecki.republika.pl

To jest jedyne do przyjęcia widzenie serjalu. :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: RaF » czw 14.11.2002 14:37

hehehe dobre :mrgreen:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » ndz 08.12.2002 23:11

Hłe hłe, ostatnio podczas oglądania zacząłem bawić się w szukanie jakichś niedociągnięć (jakby trudno było je znaleźć). Chodzi mi jednak o niedociągnięcia w stylu: widać w tle antene satelitarną, czy pędzącego malucha. Po tym serialu można się wielu rzeczy spodziewać więc i to jest możliwe. No i dzisiaj mi się udało, a jako że oglądałem na wideo (nie bijcie) to i miałem okazję się dokładnie przyjrzeć. Pytanie: czy w wiedźminlandzie znają farbę w sprayu? Odpowiedź: TAK. Dowód? Pod koniec dzisiejszego odcinka Jaskier idze z pochodnią koło ceglanego muru a na nim (na murze a nie Jaskrze) czarnym sprayem jakieś znaki. Wiem. To elfy-meksykanie się chuliganią i wypisują na murach "Ludzie na księżyc". Ale chyba robią to w Starej Mowie, bo tam jak wół jest napisane ŻABA czy coś w tym stylu. Uśmiałem się do łez.
A i nie mówcie mi że to rycerze farbą i pędzlem napisali. Wiem jak wygląda spray ;)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Wotan » śr 11.12.2002 23:33

to pewnie rycerskie graffiti. Wiesz oni w średniowieczu tak między bitwami nie mieli co robić za bardzo, a że murów wokół masa...
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Lechu » śr 11.12.2002 23:57

HAHAHA Wotan o tym nie pomyślałem :lol: :lol: :lol:
A szczególnie dużo murów jest u tych z którymi toczy się te bitwy. Mały wypadzik, napis "Nilfgaard SUXXXX" a potem znów świat pogrąża się w wojnie...

Mam też dobrą wiadomość. W ostatnią niedzielę Pan Teklak odpowiedzialny za fenomenalne recenzje szczerbialu stwierdził po obejrzeniu 12 epizodu że: "brakuje mi, po raz pierwszy w historii streszczeń, słów" i że streszczenia pewnie nie będzie. Przed chwilą jednak na jego stronie się ono ukazało :!: :!: , co mnie niezmiernie cieszy.

Link podawał gdzieś wcześniej Shizm. POLECAM.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Będzie o pozytywach..

Postautor: Zuhar » czw 12.12.2002 14:51

O serialu i filmie się nie wypowiem. Wszystko zostało już właściwie powiedziane. Powiem o pozytywnych reakcjach jakie wywołał w moim otoczeniu.

1.) Po zaciągnięciu żony na film (wybaczcie zroniłem to z ciekawości) ta zainteresowała się książka i o dziwo przeczytała tomy opowiadań oceniając je wysoko :shock: i przebrnęła przez cztery tomy sagi. Przy piątym ją zemdliło :? W sumie nie byłem zaskoczony, bo ja z piątym tez miałem kłopoty.
2.) Serial doprowadził do długich dyskusji z moim ojcem z zamiłowania historykiem, przy których ja nauczyłem się czegos o historii on o fantastyce.

W efekcie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. :wink:
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » czw 19.12.2002 9:01

Poprzez ekranizację Wiedźmina można patrzeć jak przez pryzmat na polską kinematografię. Widać doskonale, że mamy wielu speców niedocenianych jak i wielu nieodpowiedzialnych ludzi nadużywanych. Wiele słyszałem opowieści z planu tego filmu o improwizacji, jaką radośnie wprowadzał twórca wraz z ekipą. Wszystko robione na chybcika bez przygotowania względnego. Tak samo było z "ekipią od efektów" (bo tak można to nazwać- chętnie użyłbym jakiegoś mocnego epitetu... te tekturowe potworki mnie zabiły). Wszystko to pełna improwizacja. Nie mówcie mi, że nie mamy speców od efektów i pomysłów na ich dobrą realizację. Wszystkiemu winien reżyser, który powinien był jednak dokładniej przygotować się do tego projektu. Robienie filmu fantasy jest bardzo trudnym procesem, gdzie wiele elementów jest nierealnych i trzeba je jakoś stworzyć za pomocą realnych narzędzi. To wymaga przygotowań na szeroką skalę: storyboardów (dają świetny obraz całości), przygotowań efektów, rekwizytów i miejsc. Na wszystkich tych polach ekipa Wiedźmina zawiodła robiąc wszystko na ostatnią minutę oddając się radosnej i twórczej improwizacji. Efekt tego mamy....
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lechu » czw 19.12.2002 21:51

No i stało się. Szkoda słów co do ostatniego odcinka... Ale najbardziej mi szkoda że nie będzie nowych streszczeń Pana Teklaka :cry:

A tu jest streszczenie ostatnie, aż szkoda że szczerbial się skończył:

http://radkowiecki.republika.pl/odc13.html
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Vampdey » pt 20.12.2002 16:17

Ale wypada sie zastanowić, dlaczego serial osdniósł aż taka klęskę. Panowie reżyser i scenarzysta postarali się.... ale...
Opowiadania o wiedźminie są cudne, klimatyczne, każde inne. Mamy tu bohatera Geralta, który jest dręczony przez los i ludzi, przez sumienie, oraz fakt że jest wiedźminem.
Opowiadania powstały przed sagą, są "wprowadzeniem" do niej. I tu powstaje problem... Jak nakręcić sagę, bez odpowiedniego "wprowadzenia"? Odpowiedź: nakręcić opowiadania takze. Ale pan rezyser na to nie wpadł, że trudno jest połączyc w jeden kilka nie powiązanych wątków. Ale co, wszystko da sie zrobić :P. Nooo, przynajmniej bez zwracania uwagi na jakość. Nooo powiedzmy niektórzy potrafią :P. Powstał serial, chaotyczny i niezrozumiały. Dziwny. Ale trzeba równierz zaznaczyć że powstał na miarę pewnych możliwości. Wyobrażacie sobie militaria i balistykę w polskim wykonaniu? A pamiętacie opowiadanie "troche poświecenia" (moje ulubione) ? Było, przynajmniej wyobrażałem sobie, bardzo trudne i efektowne. Jak pan reżyser miał zrobić te podwodne stwory, albo co gorsza SYRENY? wyszedłby obciach, i choć wydaje się że realizatorzy serialu nie boja się obciachu, i co dziwne tutaj jednak się przestraszyli. Powód pominięcia tego opowiadania mógł być jeszcze jeden: nie dało się tam wmieszać Nilfgaardu, który jush wmieszali wszędzie :D.
Jeszcze jedno... Film widziałem przed przeczytaniem twórczości Sapka... Oczywiście stwierdziłem że to chała, ale... Ale po przeczytaniu opowiadań i sagi stwierdziłem że i film i proza maja w sobie cos, głupio sie wyraże, polskiego. W filmie (i serialu) czuć pewien klimat przypominajacy że został zrealizowany w polskich twierdzach, z polskimi kostiumami. Może dlatego że to wyszło najlepiej, nie wiem ;). Towarzyszy on równierz potem przy czytaniu....
Mój post jest takze chaotyczny i pomieszany, ale wyraziłem jush wszystko co chciałem na temat serialu :D.
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Następna

Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości