Animatrix !

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Animatrix !

Postautor: Vampdey » śr 05.03.2003 20:07

Panowie, niech się schowa animacja Katedry! Oto przed nami drugi odcinek Animatrixa! Ściągnąłem jush go, i powiem, że to absolutny majstersztyk! Ta animacja wbija w fotel..
Dla niezaorientowanych Animatrix jest to seria 9 dziesięcio minutowych filmików wykonanych stylem japońskim, których pomysł bazuje na Matrixie! Pierwsze odcinki tego cuda będą prezentowane w sieci!
Posiadacze łącz stałych! Co tu jeszcze robicie, brać sie do ściągania!
Obydwa odcinki dostępne na www.theanimatrix.com . Znaleść jest je obrzydliwie prosto, kilkamy na ikonkę odcinka i na dział download...
Radze ściągać w najlepszych, ponad 100 megasowych wersjach, aby w pełni dostrzeć cudo tej grafy!!!...
Ups.. Zagalopowałem sie chyba 8)...
I jak wasze wrażenia??
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » śr 05.03.2003 20:37

Slyszalem tez ze świetnie jest zrobiony, zresztą jak się japończycy wezmą za animacje to nie ma bata, musi być dobra. Ale narazie nie widziałem żadnej z części. Z kilku powodów - narazie mam co ściągać, a ściągnięcie 100 mega troche czasu zajmie na moim łączu. Do tego od jakiegoś czasu cierpię na kompletny brak miejsca na dysku i dopuki nie pozgrywam części plików to nie mam jak ściagać :)

Oczywiscie jak tylko dorwe to dam znać co i jak.

PS Nie ma co porównywać chyba tego do Katedry, co innego jedna osoba a co inego sztab grafików zawodowych :wink:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Wotan » sob 08.03.2003 8:57

Dzieki za informacje bo wcześniej o tym filmie nie słyszałem. Ściągnąłem sobie i trzeba przyznać, że jest bardzo dobrze zrobiony. Już czekam na kolejną część
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Sorden » sob 08.03.2003 10:23

Hmm....
Animacja jest piekna, ale czy mozna to prownywac do Katedry...
Jakos nie wydaje mi sie...
Ale filmik jest Ekstra... Dzieki za informacje !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: hops » pt 04.04.2003 20:31

Mamy i odcinek Detective Story:
http://progressive1.stream.aol.com/wb/g ... 640_dl.mov

Zapowiada się przednio: czarno-biała opowiastka o poszukiwaniu Trinity... Gangsterskie klimaty, orginalny seiyuu, kapitalna kreska itd... Warto ściągać :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Vampdey » sob 05.04.2003 18:31

Ściągnąłem, przestudiowałem, przeanalizowałem.... Powiem tak: Jak każdy dostępnych odcinków powala. Jak poprzednio widać tu wielki styl, wspaniały przemyślany kilmat. Czarno biały obraz i klimatyka wzorowana na Ameryce poprzedniego wieku jest świetny. Polecam nie tylko fanom matrixa i podobnych klimatów ale wszystkim kinomaniakom :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: hops » sob 05.04.2003 18:51

Najbardziej mi się podobał styl życia detektywa, jego mieszkanie, a przede wszystkim jego komputer :) Maszyna do pisania jako klawiatura... Poza tym texty z klasycznych czarnych kryminałow. Istny Noir :) AWESOME! Polecam każdemu :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: v_vader » sob 05.04.2003 22:55

Animatrix ...... piękna rzecz, pierwszy odcinek szczerze mówiąc dość denny jest, fabyła mnie nie przekonywuje wogóle. Następna częśćto jusz coś pięknego, ta animacja, klimat i zaskakujące zakończenie. Co do 3 odcinka to poczekam na polskiego hardsuba i dopiero ściągne :)
Polski hardsub cz.2 można ściągnąć z http://www.anime.com.pl - choć angielszczyzna w tym odcinku, jakaś trudna nie jest imho.
Open your eyes, open your mind
proud like a god don't pretend to be blind
trapped in yourself, break out instead
beat the machine that works in your head.
Awatar użytkownika
v_vader
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 04.04.2003 1:21
Lokalizacja: ...darkness within your soul

Postautor: Avathar » pt 11.04.2003 18:54

Chciałbym wszystkim zainteresowanym a niepoinformowanym powiedzieć że w sieci właśnie pojawił się nowy trailer samego Matrixa.
Zapowiada się uczta... i zarazem kolejny film który zwiększy jeszcze bardziej nasze wymagania co do efektów specjalnych.
Polcam ściąganie z http://film.wp.pl , gdyż u mnie transfer dochodził do 37 KB/S....

A co do AniMatrixa, 1 odcinek mnie nie przekonał , PROGRAM mi sie spodobał bo lubię takie klimaty , a Detective Story powalił mnie klimatem i samą historią... tylko szkoda że takie krótkie :( , ale jeżeli pojawi sie na DVD to napewno kupie :D
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: mathix » pn 05.05.2003 12:06

Animatrix fajnie się prezentueje. Szkoda tylko, że odcinki są takie krótkie (powinni je walnąć w DivX). Obejrzałem wszystkie trzy i uważam, że najlepszy jest "Program". Potem jest "Detective Story", a na końcu ten, tam no... Łee, zapomniałem. :lol: Wicie o co mi chodzi.

Mam pytanko: czy resztę animatrixów da się sciągnąć, a nie tylko kupić na DVD?
mathix
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz 04.05.2003 12:11

Postautor: hops » pn 05.05.2003 12:59

mathix pisze:Mam pytanko: czy resztę animatrixów da się sciągnąć, a nie tylko kupić na DVD?

Nie ma ani DVD ani reszty odcinków.
W tym tygodniu wychodzi The Second Reneissance Part II.
Aha, na kazie można znaleźć screenera z Final Flight of the Osiris.

Znikam. Idę robić ściągę na jutro...
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Funeral » pn 05.05.2003 18:04

a co, też maturzysta??? jeśli tak, to życze powodzenia tobie jak i sobie (boże, żebym DOBRZE zdał:):):))! ale, ale, tylko jedna ściąga??
ja mam jakieś 10, a kumpel około 140 m !!!!!!!! nie pytaj, jak on to zrobił i gdzie to ukryje, sam nie wiem:)
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Vampdey » śr 07.05.2003 19:40

Dostępny jest już czwarty darmowy odcinek animatrixa, druga część "drugiego renesansu"! do ściagania z oficjalnej strony, prędko póki gorący ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: hops » czw 08.05.2003 7:22

Nie ściągajcie tego! :)

Mam tu coś lepszego :)

http://10mbit.com/suprnova/The.Animatri ... VL.torrent

Wszystkie 9 odcinków zRIPowane z DVD :) Pomóżcie ściągać, podepnijcie się pod plik! :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Vampdey » czw 08.05.2003 8:41

Sorry, ale zupełnie sie na tym nie znam... Co dalej z tym zrobić? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Azirafal » czw 08.05.2003 10:24

Droga Redakcjo, co mam zrobić?

Hmmm... Wiecie może co jest nie tak? Bo jak ściągam pliki o najwyższej rozdzielczości, to przychodzi do mnie ostatecznie ok. 40MG (choć podczas ściągania pissał, że 130!!!) i nie otwiera się ("not a valid zip file"). A jak ściągnąłem najmniejszy, to mi pisze że "klasa nie jest zarejestrowana" :-(

Zrozpaczony...
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: rabbi » czw 08.05.2003 12:31

To jest po prostu piękne :D Ładnie rysowane, darmowe i ciekawe, niektóre smaczki (a'la rozwalanie kobiety-cyborga w SR1, czy wyrywanie kończyn pilotowi robota w SR2 :wink: ). Polecam ściągnąć. :)
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Azirafal » pt 09.05.2003 14:27

Proszę nie brać pod uwagę mojego poprzedniego post'a :D Powiem szczerze - to jest boskie!!! Oba smaczki wspomniane przez rabbi'ego + takie jak: światła walk/don't walk dla robotów; czy roboty budujące "piramidy" (jakieś skojarzenia, panowie i panie? ;-); czy (my personal favourite!) "robot blady na koniu mechanicznym bladym" :twisted: - uwielbiam takie aluzje (choć to może raczej walenie symbolem prosto w zęby...). Najlepszy kawałek (z dwóch - bo "wstępów" nie biorę pod uwagę) to A Detective Story! Ma klimat takich właśnie Chandler'owskich kryminałów. Pełno boskich szczególików/smaczków (typu "oldshool'owa" klawiatura mr. Asha; czy szachownica wyrysowana na podłodze mieszkania detektywa-wariata; a na samym początku? kiedy mr. Ash zwraca się do "kogoś/czegoś" w pokoju per "Dana" - mrugnięcie okiem do fanów Lyncha??? :D [vide Twin Peaks, jakby ktoś nie wiedział o czym mówię]) no i super końcówka!!! Ciekawe czy udostępnią jeszcze jakieś odcinki, czy reszta będzie już tylko na DVD? :( Mam nadzieję, że jakby co to ktoś powiadomi... :wink:
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hops » pt 09.05.2003 16:46

Azirafal pisze:Ciekawe czy udostępnią jeszcze jakieś odcinki, czy reszta będzie już tylko na DVD? :( Mam nadzieję, że jakby co to ktoś powiadomi... :wink:

Jak napisałem kilka postów wyżej, Animatrix jest już zRIPowany z DVD. Pod tym linkiem znajduje się torrent umożliwiający ściąganie:

http://10mbit.com/suprnova/The.Animatri ... VL.torrent

Zanim jednak klikniecie na niego, MUSICIE ściągnąć sobie taki mały programik o nazwie BitTorrent po czym zainstalować go [instalacja jest niewidoczna a program nie zostawia żadnych śladów w folderach typu Program Files, więc nie bójcie się - na pewno jest zainstalowany już po dwukrotnym kliknięciu na plik instalatora]. A plik ten ściągnijcie stąd:

http://bitconjurer.org/BitTorrent/download.html

Żeby podjąć przerwane ściąganie, musicie ponownie dwukliknąć na plik torrenta [ten pierwszy link] i wybrać DOKŁADNIE to samo miejsce docelowe ściagania [czyli: jeśli wybraliście przykładowo na początku folder c:\animatrix to za drugim razem również wybierzcie c:\animatrix mimo iż BitTorrent utworzy w folderze c:\animatrix inny folder].

W razie problemów, pytajcie mnie na GG :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Vampdey » pt 09.05.2003 21:03

Drugi Renesans odcinek drugi... Powala! Sposób przedstawienia historii, cała jej realizacja to jedno wielkie cudo :)...
A to był już ostatni darmowy odcinek :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: hops » sob 10.05.2003 8:19

Przed chwilą obejrzałem całość Animatrixa. Rzucę więc kilka zdań o każdej części ;)

Final Flight of the Osiris 9/10. Animacja twórców "Final Fantasy: The Spirits Within" gwarantuje nam niezapomniane wrażenia wizualne. Znakomita scena w dojo, gdzie trenuje Murzyn i pani o urodznie Azjatki [podkład dźwiękowy idealnie dopasowany do całej tej "akcji"]. Nie zdradzę fabuły, chociaż nie jest ona nad wyraz skomplikowana ani wydumana. Ot, taki epizod z Matrixa, skupiający się na załodze innego niż Nabuhodonozor statku.

The Second Reneissance Part I 6/10. Wprowadzenie do Matrixa. Właściwie jest to prequel wszystkich historii. Wszyscy zainteresowani pewnie już widzieli, więc nie będę się tutaj rozpisywał.

The Second Reneissance Part II 8/10. Kontynuacja wprowadzenia. Niesamowita wizja apokalipsy, którą zgotował sobie człowiek. Podkład techno w chwili gdy na ekranie dokonuje się zagłada ludzkości, potęguje tylko moc szokujących obrazów płynących z ekranu. Niesamowity odcinek.

Program 6.5/10. Prezentacja Matrixa w akcji. Ten odcinek również widzieli chyba wszyscy, więc pisanie jest zbędne. Najlepszą sceną jest ucieczka głównej bohaterki po dachach. Ogółem, banalna historyjka, ale ładnie narysowana.

A Detective Story 7/10. Matrix w stylu retro. Jedna z najciekawszych historii opowiedzianych w Animatrixie. Pełna symboliki i tajemniczości. Kapitalny klimat kryminałów w stylu Noir.

Beyond 10/10. Historyjka o czwórce nastolatków, którzy wtargnęli w sektor miasta, gdzie Matrix wymknął się spod kontroli. Wydaje się, że posiadłością zawładnęły duchy, jednak po interwencji Agentów, nic nie jest już takie oczywiste [jeśli można mówić o oczywistości w przypadku duchów]. Jak dla mnie, ten odcinek to killer. Zdecydowanie najlepsza i najładniej zanimowana cześć Animatrixa.

Matriculated 7/10. Epizod rozgrywający się poza Matrixem, na powierzchni zniszczonej planety. Prezentuje starania "wybudzonych" chcących zbuntować maszyny przeciw maszynom, pokazać im, że świat prawdziwy jest światem lepszym. Najbardziej 'wykręcona' animacja ze wszystkich odcinków.

World Record 8/10. Opowieść o człowieku, który był świadom, że świat, w którym żyje, nie jest światem prawdziwym. Starał się wykorzystać swoją wiedzę, ustanawiając niewyobrażalny rekord świata w sprincie na 100m. Chce nie tylko zapisać się w annałach historii, ale również udowodnić sobie i światu, że rzeczywistość prawdziwa [brzmi jak masło maślane] jest inna niż ta, którą na codzień odbiera. Bardzo ciekawie narysowane i dynamicznie przedstawione.

Kid's Story 8.5/10. Wycinek z życia nastolatka, który niemalże odkrył prawdę o otaczającym go świecie. Świadomi tego Agenci, postanawiają rozprawić się kłopotliwym osobnikiem. Ładnie zanimowane, celowo niedokładną kreską, przywołującą na myśl amerykańskie komixy. Dynamiczne i pełne odwołań do właściwego Matrixa [Trinity i Neo również występują w tym epizodzie. Głosów użyczyli prawdziwi aktorzy: Carrie Ann Moss i Keanu Reeves]. "Fajoski" epizod.

Podsumowując mogę stwierdzić, że w przeciągu ostanich lat, to Animatrix jest najbardziej orginalnym i spektakularnym wydarzeniem w światowej animacji. Świetne scenariusze, osłupiająca animacja i to "coś" co nie pozwala oderwać się od ekranu. Pozycja obowiązkowa zarówno dla fanów samego Matrixa, jak i dla miłośników najwyższej klasy, japońskiej i amerykańskiej animacji. Werdykt: 10/10.

A na koniec mała klasyfikacja, od najbardziej najlepszego do najmniej najlepszego odcinka Animatrixa [;)]:
1. Beyond
2. Final Flight of the Osiris
3. Kid's Story
4. The Second Reneissance Part II
5. Detective Story
6. World Record
7. Matriculated
8. Program
9. The Second Reneissance Part I

Ściągajcie bo naprawdę warto. A ja, jak tylko wyjdzie w Polsce DVD, niezwłocznie udam się do sklepu.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: hops » wt 13.05.2003 22:04

Jeśli jeszcze nie wiecie, to mam dla Was wyciąg z programu telewizyjnego na przyszły tydzień:

"Lot Ozyrysa" "Animatrix" Piątek 16.05.2003 23:30 TVN
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Avathar » sob 17.05.2003 9:24

hejhops pisze:(...)
Final Flight of the Osiris 9/10. Animacja twórców "Final Fantasy: The Spirits Within" gwarantuje nam niezapomniane wrażenia wizualne. Znakomita scena w dojo, gdzie trenuje Murzyn i pani o urodznie Azjatki [podkład dźwiękowy idealnie dopasowany do całej tej "akcji"]. Nie zdradzę fabuły, chociaż nie jest ona nad wyraz skomplikowana ani wydumana. Ot, taki epizod z Matrixa, skupiający się na załodze innego niż Nabuhodonozor statku.(...)


No wiec skorzystałem wczoraj z okazji i obejrzałem , ku moiemu zdziwieniu , krótki FFotO. Wątpie aby robili Ci sami co FF:TSW , bo chyba (ale mam tendencje do pomyłek) samo Square robiło FF. Ale kontunując ( :shock: jakie trudne słowo ;) ) Ostatni Lot Ozyrysa jest fenoenalny !! Animacja godna mistrzów, muzyka i sam klimat wypadają świetnie. Co do sceny w Dojo ... to ta melodia była w którymś z Mortal Kombatów , ale ja na żadnym z dwóch OST znaleźć nie mogę. Ale nie wnikajmy. Animatrix : FFotO , powinno być dłuższe !! We want more !! ale mimo to przychylam sie do oceny "niedoszłego samobójcy" ( ;) ) Hopsa.

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: hops » sob 17.05.2003 10:02

Avathar pisze:No wiec skorzystałem wczoraj z okazji i obejrzałem , ku moiemu zdziwieniu , krótki FFotO. Wątpie aby robili Ci sami co FF:TSW , bo chyba (ale mam tendencje do pomyłek) samo Square robiło FF.

W napisach końcowych stało: "Computer Animation Design and Production by: SQUARE USA INC.". To na pewno ci sami. Maczali też palce przy Final Fantasy VIII, rendenerując filmiki na Hawajach.

Avathar pisze:Co do sceny w Dojo ... to ta melodia była w którymś z Mortal Kombatów , ale ja na żadnym z dwóch OST znaleźć nie mogę. Ale nie wnikajmy.

Z MK mam tylko jedną "piosenkę": Annihilation ;)

Avathar pisze:Animatrix : FFotO , powinno być dłuższe !! We want more !! ale mimo to przychylam sie do oceny "niedoszłego samobójcy" ( ;) ) Hopsa.

Ja naprawdę mam ostatnio problemy z osobowością. Nie ma w tym nic do śmiechu :D
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » sob 17.05.2003 10:16

No dobra to i ja sie wypowiem.
Mi sie FFotO nie podobał. Avathar, robili go ludzie ze Square Pictures (aż się zdziwiłem, że po całej katastrofie z FFtsw jeszcze Square Enix pozwoliło im cokolwiek robić, ale ten film to chyba był Final Flight of Square Pictures). Nie mów, że nie widać że to oni. Jawnie te same morde, Tadeusz czy jak mu tam to zrzynka z tego murzyna z FFtsw, pilot to ten sam pilot z fajnala (O'Neil, czy jakm u tam było), a pani co strzelała z działka to ten sam model co laska tego pilota z FFtsw. I wcale bym się nie zdziwił jakby wzięli ciało Aki i dorobili tylko inną głowę, żeby stworzyć główną bohaterkę.
Między innymi dlatego mi się nie podobał. Dodajmy do tego wogóle nieciekawą muzykę (nie pasowała do klimatu, IMHO kompletnie, jakaś taka bezpłciowa) i króciutką i nijaką fabułę. Animacja mnie nie ruszyła, bo to dokładnie to samo co było w FFtsw.
Może reszta animatrixów jest lepsza, ale FFotO mnie ani nie zaskoczył, ani nie zachwycił, ani nie powalił. Nawet nie zaciekawił. Pewnie dlatego że mam dziwny uraz do FFtsw, a sama idea matrixa kompletnie mnie nie rusza. A chyba po tych kilkunastu minutach powinienem być w szoku?

hejhops pisze:Ja naprawdę mam ostatnio problemy z osobowością. Nie ma w tym nic do śmiechu :D

Wybacz mu, nie wie co to matura :wink:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Ryan O'Connell » sob 17.05.2003 10:41

Nie powiem, żeby scena w dojo była słaba, ale nadal animacja komputerowa ma wiele przed sobą. Dobre oświetlenie, tekstury, szkielet postaci... Ale wciąż sztuczna twarz (jeśli chodzi o mimikę) i dupna (wybaczcie określenie) choreografia postaci. Ruszają się jak bezrozumne mrówki dążąc do celu. Człowiek nawet jak nie wypije, to trochę wężykiem zanosi. :) Samo bujanie biodrami nie wystarczy. :D I ta komórki na koniec... Ale ogólnie nie jest źle. Szczerze mówiąc to wykonanie innych części bardziej mi przypadło do gustu. To z dziewczyną, kotem i dzieciakami w domu z zepsutym matrixem - kreska jak u Christophera Shaw. Albo to o śledczym... Technika na znacznie wyższym poziomie, moim zdaniem. Epizod 3D wcale nie jest krokiem do przodu względem tego, co było dotychczas (vide: Spirit Within).

Pozdr.
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Lord Turkey » sob 17.05.2003 10:56

Animatrix wczoraj leciał w TV po właściwym Matrixie, obejrzałem dopiero wtedy i mi się spodobał:)

Pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » sob 17.05.2003 11:22

Ja The Final Flight of Osiris ściągnąłem sobie już z tydzień temu z Kazyy. Powiem szczerze, że jest naprawdę niezły. Niezła grafika i całkiem fajna fabułka, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że scenariusz napisali Wachowscy i jest to opis sytuacji tuż przed Reaktywacją (w Reaktywacji, Zion jest zagrożony właśnie owymi :koparkami").
A muzyka mi się nie kojarzy z MK, tylko z Jon'em Davisem :D (bo był to Jon Davis, czyli koleś, który zrobił score do Reaktywacji...)
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lord Turkey » sob 17.05.2003 11:36

Ja ściagam go właśnie teraz z Kazzy bo chcę pokazac kumplom, którzy nie widzieli w TV i nie mają internetu :wink:

Pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: '//iedzmin » śr 21.05.2003 10:34

Nio mam rip z DVD Animatrixa (prawie 2h) - wszystkie odcinki.. i powiem ze niezly pomysl... rozne techniki animacji... anime... hmmm calkiem niezle. Ale animacja komputerowa (1 czesc) powala na kolana - przebija Final Fantasy
Ale czy jest lepsza od Katedry ? waatpie szczerze... troche bardziej dynamiczna i z lepsza muza.. ale lepsza od Katedry ?
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Chomski » śr 21.05.2003 20:04

Ryan O'Connell pisze:Ale wciąż sztuczna twarz (jeśli chodzi o mimikę) i dupna (wybaczcie określenie) choreografia postaci. Ruszają się jak bezrozumne mrówki dążąc do celu. Człowiek nawet jak nie wypije, to trochę wężykiem zanosi. :) Samo bujanie biodrami nie wystarczy. :D


heh. Biomechanicy już od ponad stu lat pracują nad tym, a graficy komputerowi próbują tę wiedzę tylko adaptować. O kinematyce ruchu człowieka jest nawet cała nauka, o czym mało kto wie ;)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Azirafal » pn 02.06.2003 1:26

Tiaaaaak. W końcu od kumpla zdobyłem, przegrałem i obejrzałem. Teraz opinie o odcinkach i... oceny (tak tak, Azi w końcu wziął się za ocenianie :-) ).

Final Flight of Ozyris - Bardzo dobre graficznie, historyjka jak historyjka (no dobra... podobała mi się końcówka :-) ). Ogólne wrażenia dobre. It's O.K. but no cigar. 7/10

The Second Rennaisance (Part I i II) - każdy wie co to jest. Kronika co się stało między "dziś" a "matrixem". Narysowane nieźle, dobre pomysły i świetne "smaczki" (rozwałki robotów w I i walki z ludźmi w II; "śmierć robocista blada na koniu mechanicznym bladym" :twisted: ; itp.) i aluzje ("the milion robot march" i plac Tien An Men; roboty budujące "piramidy"; itp.). Robi bardzo dobre wrażenie 7/10 i 8,5/10

Program - opowiastka o lojalności, zaufaniu, honorze, przyjaźni i miłości. Dobry, dynamiczny short. Bardzo dobrze nrysowany. 8/10

A Detective Story - kawałek o detektywie najętym przez agentów, by odnalazł Trinity. Świetny, stylowy kawałek (czarno-biały), zrobiony w atmosferce noir i chandlerowskich kryminałów. Super smaczki (wyrysowana krwią szachownica w domu stukniętego detektywa; "oldskool'owa" klawiatura Ash'a; nawiązania do Alicji w krainie czarów; itp.). My personal favourite! 10/10

Beyond - filmik o anomalii w Matrix'ie. "Nawiedzony dom", w którym prawa fizyki i realizmu są niestałe. Bardzo brzydko narysowane postaci, ale reszta - miodzio! Genialna atmosferka/klimat - nostalgiczne, senne, takie rozmarzone. Boskie! Również niezłe smaczki (łapanie "stłuczonej" butelki; "widmowa żarówka"; zwalniane skoki; itp.) - miodzio!!! 9,5/10

Matriculated - grupa ludzi w Prawdziwym Świecie zajmuje się "nawracaniem" robotów, by pomagały ludziom. Rysowane przez Amerykanów (co widać - nie żeby to było źle). Schizofreniczny, abstrakcyny i smutny odcinek. Popisali się inwencją i wyobraźnią - niektóre scenki są świetne (prawie wszystko w "Matrixie robota"; ostatnie ujęcie - boskie!)! 9,5/10

World Record - ciekawy, ale "ciężkostrawny" filmik o sportowcu, który wysiłkiem woli i mięśni prawie że wyrwał się z Matrixa. Świetnie narysowany (jego upadek za metą - jak szmaciana lalka!), ciekawa historia, tylko... jakieś takie... 7/10

Kid's Story - ostatni filmik opowiada o chłopaku, któremu w wyjściu z Matrixa pomaga sam Neo(!). Niby ciekawe, ale jakoś nie wciąga. Niewyraźnie narysowane (trochę specjalnie) i ogólne wrażenie średnie. 6/10
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » pn 09.06.2003 23:01

Hmm... Udalo mi sie to ostatnio dorwac na DVD... Panowie miodzio...
Zastanawia mnie tylko czemu ja mialem te filmiki w innej kolejnosci ?
Dla mnie tamta kolejnosc tworzyla pewna calosc... a ta co wy podajecie jest taka dziwna...
Sorki ze odbieglem troszke od temat, ale zdziwilo mnie to..
Ale tak czy siak... Beyond jest chyba najleprzym z tych filmikow... ta muzyczka... az ciarki mi przeszly... szczegolnie wtedy kiedy jest pokazany ten golab... Poprostu cudo...
Na nastepnym miejscu moge usytuowac Kid's Story gdzie uzekla mnie rowniez muzyczka i fabula (Wiara)....
Matriculated tez super... bardzo smutno sie konczy... a szkoda...
A Detective Story Bardzo ladnie wykonane... fabula....
To wedlog mnie najleprze odcinki... reszta taka sobie....
Najbardziej mnie wqrwia w tym Animatrixsie ze te histryjki sa takie krotkie.. praktycznie kazda opowiesc mogla miec swoj ciag dalszy... Ale coz.. nie wszystko sie dostaje...
Pozdrawiam
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: hops » wt 10.06.2003 17:38

Sorden pisze:Zastanawia mnie tylko czemu ja mialem te filmiki w innej kolejnosci ?
Dla mnie tamta kolejnosc tworzyla pewna calosc... a ta co wy podajecie jest taka dziwna...

Rip z innego Regionu?
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Sorden » wt 10.06.2003 18:31

hmm... maybe...
p.s. to byl oryginal DVD :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Następna

Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron