Ekranizacje komiksów

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Ekranizacje komiksów

Postautor: Vampdey » ndz 29.12.2002 14:49

Batman, Superman, głośny ostatnio Spiderman... Wasze opinie na temat filmów powstałych na podstawach komixów... Bajki dla dzieci o standardowych konstrukcjach, czy coś więcej? Jakie są wasze ulubione ekranizacje? Czemu?
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shizm » ndz 29.12.2002 15:48

Jak chcesz dobrych ekranizacji dobrych komiksów to manga i anime jest do tego najlepsza. Większość komiksów doczekała się swoich bardzo dobrych ekranizacji.

Posty + 1 :mrgreen:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lechu » ndz 29.12.2002 16:25

Amerykańskich komiksów nie czytam, Spidermana nie oglądałem, Batmana i Supermana nie lubię itp. Dla mnie komiksy to manga a ekranizacje to anime :P Najczęsciej są to dobre ekranizacje, bo w sumie i to i to jest rysunkiem. Czasem nawet zdaża się że film jest lepszy od komiksu na podstawie którego powstał.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: '//iedzmin » pn 30.12.2002 12:23

Ekranizacje Komiksu to pewien dzial w sztuce ktory zaczyna sie przeradzac w ogromne epickie opowiesci... dla dzieci :/. - cos jak probowali zrobic z ekranizacja gry Final Fantasy - dla mnie film to dno, ale efekty specjalne i grafika - miodzio
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

hmm...

Postautor: Sorden » pn 30.12.2002 14:56

Jestem z ekranizacja komiksow !!! Bo czesto sa leprze o samego komiksu !!!
Chocby film MATRIX !!!
Spiderman: Mysle ze ta ekranizacja byla jedna z leprzych !!!
Jednak Wszelkiego rodzaju Batmanow nie zniese :twisted:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: '//iedzmin » pn 30.12.2002 15:43

Matrix byl cool, ale spiderman - poracha, szkoda gadac :)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Vampdey » pn 30.12.2002 17:31

Swoją drogą o komixie Matrix to nie słyszałem.... A co sądzicie o Asterixie?
Klapa jakich mało :D, głowa bolała od idiotycznego humoru :D, ekranizacja ogółem żałosna
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » pn 30.12.2002 17:37

Wiedzmin_666 pisze:Ekranizacje Komiksu to pewien dzial w sztuce ktory zaczyna sie przeradzac w ogromne epickie opowiesci... dla dzieci :/. - cos jak probowali zrobic z ekranizacja gry Final Fantasy - dla mnie film to dno, ale efekty specjalne i grafika - miodzio


Wiesz Wiedzminie Final Fantasy to wogóle oddzielna historia. Nie da się gry której przejście zajmuje 40-50 godzin wcisnąć w 90 minutowy film. Fakt że mogli lepiej to zorobić bo świecący obcy pasują do FF jak pięść do oka, no ale cóż. Było minęło, a mnie to cieszy bo Squaresoft ostro stracił na tym filmie i wzięli się pożadnie za produkcję gier żeby nadrobić straty.
Efekty specjalne w ekranizacjach komiksów to w sumie obowiązek, bo amerykański komiks taki jest. Zdejmij z tych komiksów sieczkę i efekty i co zostanie? Widać na wielu filmach...

A Matrixa przyjemnie się oglądało. Tyle że o komiksie nie słyszałem :roll:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sorden » pn 30.12.2002 18:04

Komiks MATRX jest !!! Jednak nie znajdziecie go w polsce...
Było nawet glosno na ten temat kilka lat temu .... :roll:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: '//iedzmin » pn 30.12.2002 19:59

Lechu pisze:Wiesz Wiedzminie Final Fantasy to wogóle oddzielna historia. Nie da się gry której przejście zajmuje 40-50 godzin wcisnąć w 90 minutowy film. Fakt że mogli lepiej to zorobić bo świecący obcy pasują do FF jak pięść do oka, no ale cóż. Było minęło, a mnie to cieszy bo Squaresoft ostro stracił na tym filmie i wzięli się pożadnie za produkcję gier żeby nadrobić straty.
Efekty specjalne w ekranizacjach komiksów to w sumie obowiązek, bo amerykański komiks taki jest. Zdejmij z tych komiksów sieczkę i efekty i co zostanie? Widać na wielu filmach...


No i sie rozumiemy - mamy takie same zdanie o filmie - bo ja mowilem o tym co WYSZLO panom od produkcji a nie co MOGLO wyjsc.
=RE5PECT=

O komiksie MATRIX tylko slyszalem ale zeby na oczy go widziec -nope ?
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: '//iedzmin » pn 30.12.2002 20:07

btw: gdzies tu widzialem tekst na temat tego ze niby ASTERIX - chyba mowa o Misji Kleopatra - byl slaby??
Tozto bluznierstwo :)
Dowcipy sytuacyjne i teksty w stylu "Nie mozna nawiazac polaczenia z kimstam o imieniu IDEA (czy jakos tak ;)) bo cos przerywa - PRZEDNIE :)

Albo po napisach jak nie chca wpuscic Cezara na impreze w stylu clubbingowym. - osobiscie kocham 2 serie komiksow- 1. Thorgalla, 2. Asterixa - i nie moge nic zarzucic ekranizacji tego drugiego :).
Moze sie myle zaslepiony miloscia do komiksu no ale coz - takie jest moje zdanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: meri » pn 30.12.2002 21:27

osobiscie wole asterixa w wydaniu kreskowkowym ;P
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Avathar » pn 30.12.2002 21:30

A mi sie z takich filmów to tylko X-Men podobało.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Vampdey » pn 30.12.2002 21:37

Avathar pisze:A mi sie z takich filmów to tylko X-Men podobało.
X man... W zasadze przyznam sie że nie tylko x mana, ale komixów z reszty filmów nie widziałem. może tylko asterixa... Ale x man, to denna klapa...
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » śr 08.01.2003 23:49

Komiks to cudowna forma przekazu, gdzie wszystko jest szyte grubymi nićmi i wszystko jest bardzo umowne. Jak powstaje ekranizacja komiksu to musi ona wybrać, czy te grube nici przedstawi w formie na serio, czy z lekkim przymrużeniem oka. I tak mamy niezamierzenie i niezmiernie śmiesznego supermana w niebieskich kalesonach i czerwonych majtasach, mamy pożądnych X-menów (wyraźnie czuć, że chodzi o dobrą zabawę) i choćby Blade'a, który ani śmieszny nie jest, ani interesujący. W Supermanie elementy komiczne nie śmieszyły, ale reszta bardzo, w Blade nawet nic nie było śmiesznego. Wszystko było na poważnie, śmiertelnie poważny i niewzruszony był Wesley Snipes (a taki pożądny aktor, a tak teraz spada w dół) i wszyscy arcyźli przeciwnicy. Pragnę, by więcej nie czyniono takich filmów. Czekam na kolejne X-meny. Spidermany (I niezła, postarajcie się chłopaki!). Asterix pierwszy mało śmieszył, drugi był bardzo śmieszny- jednak jak się przyjrzeć filmowi to Asterix i Obelix zostali totalnie wygryzieni przez egipskich architektów i niezwykle zabawnego Gajusza CE plusa. Jakby to nie był film o nich.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: EmpE Lathspell » pt 24.01.2003 19:22

Heh - kiedyś batman to był mój idol (miałem trzy latka), ale film to chałsko :). Spiderek całkiem, całkiem, tyle że green goblin był zleksza - jak by to ująć - metalowy :). A on przecież miał normal wdzianko. A Asterix był niezły, lecz prawdziwie amerykański (jeśli chodzi o humor - taka amerikańska parodia ;) ). "takie tam stożki" i monika jako kleopatra - fajne. Pazura czytający (niecierpie gościa) świetnie pasował (twierdze tak, mimo iż go nie cierpie).

PS Mówili, że matrix to pomysł tych braci (jakim tam - Wachowscy?), a teraz dowiaduje się, że jednak komiks. A może ich komiks :?:
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: Jakub Cieślak » sob 25.01.2003 10:28

Ja coś czuję, że ten komiks matrixowy jest jednak wypadkową od filmu, a nie na odwrót. Nigdzie w filmowych napiskach nie mówili, że jest film "based" na czyimś zewnętrznym pomyśle. Prawo amerykańskie i amerykanie sami w sobie są mocno na takie sprawy uczulone, więc nie może być to sprawą pomyłki.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » sob 25.01.2003 14:26

Hmm... Jakieś długi czas temu w Faktach na TVN była wzmianka jakoby Matrix powstał na podstawie książki opierającej sie na podobnym pomysle polskiego autora! Że niby pomysł filmu jest zerznięty z tej powieści, a jako dowody powiedzieli że ksiazka była wydana w Usa przed realizacją filmu, i autor zapowiadał pozwanie do sądu.. Ile prawdy jest w tej zmiance nie wiem, to nigdzie indziej potem o tym nie gadali
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Sabazios » sob 25.01.2003 16:10

Jak dla mnie nie są to raczej dobre filmy (mówie tu o tych najbardziej znanych Batman, Spiderman, Superman), szczeże mówiąc trudno mi nawet powiedzieć czemu, jakoś nie czuje klimatów takich filmów. Dużo lepsze są komiksy. Zupełnie inaczej jest w przypadku Spawna, świetny komiks i bardzo fajny film. Całkiem ciekawa mogłaby być ekranizacja Lobo :D
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Shizm » czw 27.03.2003 12:28

Ostatnio wszedl do kin taki filmik jak DareDevil (czy jak sie to tam pisze), no i juz panteon amerykanskich znowu urosl.

Ja osobiscie czekam na ekranizacje LOBO, mojego ulubienca, choc penie w polsce to go w okrojonej wersji dadza, bo sie babcie by bujaly i w kosciolach by o nim bylo glosno :lol: . Jak myslicie, podejmie sie ktos takiego czegos :?:

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości