Nowy trailer Władcy

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Nowy trailer Władcy

Postautor: Wotan » sob 05.10.2002 14:00

Jest już nowy trailer LOTR'a do ściągnięcia z oficjalnej strony:
http://www.lordoftherings.net
Ciekaw jestem Waszych wrażeń po obejrzeniu. Mnie się podoba, a nawet bardzo.
Wprawdzie w Trailerze słychać muzyke z "Reqiuem dla Snu", ale to w hollywood chyba jakiś dziwny zwyczaj umieszczania w trailerach muzyki z innych filmów, bo nie pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
W każdym razie myślę, że film będzie git mimo małych niezgodności z pierwowzorem (np.: rozbudowana rola Arweny i Eowiny)
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Arkon » sob 05.10.2002 14:05

Ok., zaraz zbadamy. 8) Zabieram się właśnie do ściągania... Spoko pozostało 7 godzin.... :?
Awatar użytkownika
Arkon
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 233
Rejestracja: sob 05.10.2002 8:08

Postautor: '//iedzmin » ndz 06.10.2002 10:25

No to juz zasssssysam!
A co do niezgodnosci z pierwowzorem to o co chodzi? Rozumiem ze Arwena (ta milosc do Arka ;) ) ale Eowina ? No nic... pewnie dowiem sie na trailerku...

Jak wroce z wrocka to tu skrobne cosik ;)
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Shadowmage » ndz 06.10.2002 15:36

Trailer niczego sobie tylko nie wiedzieć czemu Legolas znowu odstawia sceny z matrixa...
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Chomski » sob 12.10.2002 11:26

Calkiem, calkiem :)

doskonaly przyklad na to, ze mozna zrobic porzadnie film fantasy. tzw. 'epicki rozmach' jest czasem kiczowaty, chociaz ujecie na cala armie zawsze robilo na mnie wrazenie. jak juz sie uporaja z Tolkienem, to niech sie zabiora z Zelaznego! :)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Elthan » ndz 13.10.2002 14:30

Na mnie zrobił duże wrażenie. Na pewno pójde na premierę. Elfy do boju! :)) 9dla niewtajemniczonych to gram w Młotka zawsze elfem, a w Battla High Elfami).
Oficjalna strona Arkony - www.arkona.info
Awatar użytkownika
Elthan
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: sob 05.10.2002 10:39
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: '//iedzmin » ndz 13.10.2002 18:05

Ta, Legolas niezly kamper jak ktos kiedys stwierdzil na innym forum.
Robi wrazenie zwlaszcza ze to jeszcze nie byla wersja filmowa tylko kamerowa... (nie znam profesjonalnych nazw) :wink:

Ciekaw jestem jakim cudem Legolas zlatuje po drabince - moze dostal buty-poduszkowce od Galadrieli ? :?

Ale i tak Gimli Rulez - "Spryt lisa i oczy sokoła..." - las Lothlorien

Czekamy na filmosa - moja siora pracuje w TV wiec moze mi zalatwi przedpremierowa wejsciowke... a jak nie to zadowole sie Korona we Wrocku
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: RaF » ndz 13.10.2002 22:54

A najinteligentniejsza scena to kiedy łucznicy strzelają zza murów pomiędzy głowami stojących na nich obrońców... ech :/
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Dragon » czw 31.10.2002 17:04

Jesli ktos chce sciagnac remix utworu z requiem dla snu zapraszam tutaj:
http://www.ajaxprojection.com/ajaxprojection_requiem_lotr_cover.mp3 (po przesluchaniu oryginlu i remixu wole zdecydowanie ten drugi - pelen wypas :D )
Obrazek
"Wszystko to co mnie nie zabija, wzmacnia mnie"
Awatar użytkownika
Dragon
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 31
Rejestracja: śr 30.10.2002 19:54
Lokalizacja: Middle-Earth

Postautor: Magness » pn 02.12.2002 20:35

Trailer do Dwóch Wież jako trailer jest moim zdaniem zupełnie nieudany.
W ogóle jestem sceptykiem jeśli chodzi o ekranizację LOTR - za dużo akcji, za dużo zmian, za mało duszy, którą czuło się w książkach Tolkiena. Smutno mi, że film nie dorównał książce. :cry:
Magness
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pn 18.11.2002 20:18
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: RaF » pn 02.12.2002 22:59

To zupełnie różne środki przekazu. A w przypadku tak dużej treści... cóż. Film rządzi się swoimi prawami, książka swoimi - nijak się tego nie pogodzi.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Magness » wt 03.12.2002 18:21

Moim zdaniem problem jest bardziej złożony - film LOTR został nakręcony dla typowego amerykańskiego debila - z Gandalfa robili idiotę, z Arweny uganiającą się po lasach panienkę...
Do diabła - liczyłem na lepszy film.
Magness
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pn 18.11.2002 20:18
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: ynst » wt 03.12.2002 21:10

Przysluchuje sie od dluzszego czasu opiniom jak to LOTR-film jest niedokladny wzgledem LOTR-ksiazka. Czasami nawet wydaje mi sie, ze najlepiej co by jacys aktorzy po prostu przeczytali ksiazke na ekranie i byloby swietnie. Jak juz powiedzial Raf to sa dwa rozne srodki przekazu. Forma danego dziela rzadzi sie swoimi prawami, trudno wiec oczekiwac dokladnego odwzorowania tresci kasiazki w filmie.

To, ze na LOTR-film chce sie zarobic to wiadomo. Nie ma co ukrywac trzech wersji jednej czesci, ktore pwenie potem beda sprzedawanae w pakach ;) Pytanie dla przeciwnikow filmu jest proste: czy chcielibyscie, aby ten film w ogole nie powstal?
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Magness » śr 04.12.2002 18:18

ynst pisze:Czasami nawet wydaje mi sie, ze najlepiej co by jacys aktorzy po prostu przeczytali ksiazke na ekranie i byloby swietnie.


O właśnie :wink:

A problem jest inny - nawet gdybym nigdy nie czytał Władcy Pierścieni ten film byłby dla mnie nieudanym filmem fantasy - lepszy był Willow i Ostatni Smok. We władcy są fajne efekty, ale akcja nie bardzo trzyma się kupy.

ynst pisze:Forma danego dziela rzadzi sie swoimi prawami, trudno wiec oczekiwac dokladnego odwzorowania tresci kasiazki w filmie.


Reżyser Harrego Pottera i twórcy nowej ekranizacji Diuny pokazali, że się da i może z tego wyjść genialny film.

ynst pisze:Pytanie dla przeciwnikow filmu jest proste: czy chcielibyscie, aby ten film w ogole nie powstal?


Czasem tak sobie myślę, że byłoby lepiej gdyby film nie powstał, ale jego powstanie ma kilka zalet - "laicy", którzy nigdy nie sięgnęliby po Władcę Pierścieni w wersji książkowej zaczynają czytać, żeby się dowiedzieć jaki też ta "Drużyna Pierścienia" ma koniec :D
Magness
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pn 18.11.2002 20:18
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: RaF » śr 04.12.2002 22:52

A problem jest inny - nawet gdybym nigdy nie czytał Władcy Pierścieni ten film byłby dla mnie nieudanym filmem fantasy - lepszy był Willow i Ostatni Smok.

Ostatni smok to w ogole dobry film? ;)

Reżyser Harrego Pottera i twórcy nowej ekranizacji Diuny pokazali, że się da i może z tego wyjść genialny film.

HP widzialem, ale nie czytalem - film podobal mi sie ze wzgledu na urok i to, ze bardzo przy nim odpoczalem, ale dobrym nadal bym go nie nazwal. Natomiast nowa ekranizacja Diuny... eh, 3 z tych 5 godzin przesiedzialem raczej zmeczony.

Czasem tak sobie myślę, że byłoby lepiej gdyby film nie powstał, ale jego powstanie ma kilka zalet - "laicy", którzy nigdy nie sięgnęliby po Władcę Pierścieni w wersji książkowej zaczynają czytać, żeby się dowiedzieć jaki też ta "Drużyna Pierścienia" ma koniec

O tak, cos o tym wiem... :P Po robocie mojego ojca jak raz trylogia poszla, tak dopiero w zeszlym tygodniu wrocila :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Magness » czw 05.12.2002 20:05

No dobra, trochę z tym porównaniem do nowej Diuny przesadziłem - faktycznie była nudna jak flaki w oleju :)
A Ostatni Smok był fajny :evil:
Magness
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pn 18.11.2002 20:18
Lokalizacja: Śląsk

hmm...

Postautor: Sorden » czw 05.12.2002 20:29

hmm... Jesli o mnie chodzi to ja nie uwazam aby Duna byla nudna... fakt, byla dluga (tez odczulem zmeczenie :P), ale zauwazcie ze LOTR da sie podzielic na czesci a Dune nie.
Ma to swoje zalety, bo przynajmniej Dune mozna bylo obejrzec w 5 godzin cala, A zeby obejrzec LOTR to potrzeba 3 lat :P (jak narazie)
Jesli chodzi o Dune to film jest naprawde niezly... nie wiem jak mozna odebrac ten film jako nudy...
no chyba, ze sie ksiazki panowie nie czytalo... :)

P.S. Sorki za zmiane tematu, ale nie moglem sie powstrzymac :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: RaF » czw 05.12.2002 23:44

Dlaczego film byl dla mnie nudny - mniej wiecej dlatego, ze ksiazkowa Diuna tez mnie nie zachwycila :mrgreen:. Jakos taka historyjka o walce ze zla tyrania i w ogole wydaje mi sie zbyt szablonowa i nijaka.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

hmm...

Postautor: Sorden » pt 06.12.2002 0:06

hmm... Sa gusta i gusciki...
to tyle :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Magness » pt 06.12.2002 18:23

Dla mnie film Diuna był nudny tylko dlatego, że oglądałem go za jednym zamachem - całe 4,5 godziny (czy ile on tam ma). Nie uważam, że ta "nudność" była jego wadą - po prostu rozumiem, że komuś kto nie jest wielkim fanem książki Diuna mógł się bardzo nie spodobać :)
Dla mnie był jednak świetny - szczególnie że zmył zły smak po Diunie Lyncha (której obejrzeć ponownie po prostu nie potrafię :), a tą nową zamierzam).

Największą wadą nowej Diuny był brak pustyni - kręcić Diunę bez piasku to była mała przesada, szczególnie że efekty specjalne, które miały go zastąpić były na niezbyt wysokim poziomie. I czerwie były trochę kańciaste.
Polska telewizja mogłaby go puścić w odcinkach - tak jak miał być prezentowany (bo to w końcu serial) - wtedy słowo "nudny" by do niego nie pasowało :)

Swoją drogą: kiedy oni wreszcie przetłumaczą Ród Haronennów????

A tak właściwie, to temat miał chyba dotyczyć LOTR :P
Magness
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pn 18.11.2002 20:18
Lokalizacja: Śląsk

hmm...

Postautor: Sorden » pt 06.12.2002 21:01

hmm... Nie wiedzialem ze ta Diuna ma byc w odcinkach :shock:
Jednak fajnie by bylo gdybu puscili ja w telewizji :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Vampdey » sob 14.12.2002 11:19

Wypowiem sie może na początek bardziej na temat pierwszej części trylogii...
Jak dla mnie jest to dzieło epokowe, film idealny, ponadczasowy. Jestem fanem twórczości Tolkiena. I naprawdę nie rozumiem tych gadań że film nie ma duszy, że nie oddaje "przesłania", że jest za dużo walki (sic!)... Zauważcie, że tych walk naprawde nie było dużo dodanych! To, że ogólnie jest ich sporo/troche to dlatego, że PJ dokładnie wyreżyserował te które były na kartach powieści. Jak film ma oddać w pełni to co było w książce? Było by dobrze gdyby wogóle akcji nie było, a członkowie drużyny wygłaszali długie przemowy, o ich pochodzeniu, o ich ojczyznach? O nie, wtedy było by gorzej...
Film na idealna muzykę (choć mogła być troche krok w kierunku muzyki ery ;)), która komponuje się z obrazem. Świetny montaż, grę aktorską, rajdy kamery jakich jeszcze nigdy nie widziałem!... Przy tym film nie jest bezmyślną sieczką i PJ zachował idealne proporcje wszystkiego...
A co do zwiastunu... oglądałem wszystkie zwiastuny TTT, i każdy jest inny, każdy świetny, pokazujący nam praktycznie zawsze te same znane jush sceny i kilka nowych w innym świetle i z innnym klimatem... A to z narracją boskiej Galadrieli przy mrocznych chórach, a to przy monologach Theodena w klimacie epicko rycerskim (ja tak wspominam pierwszy zwiastun, emitowany na koniec FOTR), a to przy zabójczym tempie muzy z requiem dla snu... Najnowszy zwiastun ukazuje nam rozmach jakiego nikt sie nie spodziewał, i jestem pewien że PJ robi to celowo abyśmy w kinie byli milutko zaskoczeni jeszcze większym ;)... A króciuteńka scena armii elfów biegnącej na mur włóczni uruk hai rzuca na kolna. Poprostu mówie że nie powinniśmy się obawiać jak ostatcznie będzie wyglądać TTT, PJ jush nam pokazał co potrafi, i wiem że nie zawiedzie nigdy :)
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » pt 20.12.2002 0:20

Ludzie! Zadowolenie wszystkich (w przypadku LOTR) doprowadziłoby do katastrofy ! Film musi być też otwrty dla "prostych" ludzi , nie tylko dla starych wyjadaczy ;)

Tak czy inaczej powiem Wam że moim zdaniem LotR jest bardzo udaną ekranizacją !!
Ostatnio zmieniony pt 20.12.2002 17:54 przez Avathar, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: EmpE Lathspell » pt 20.12.2002 13:27

Właśnie Awathar! Ja czytałem i się nim fascynuje, tak jak fantasą. Ale niektórzy nie wiedzą co to fantasa, a mimo wszystko idą na ten film do kina i są zachwyceni. Ja na pewno pujdę na premierę, a może nawt obejrze go wcześniej na kompie w wersji angielskiej. Niestety mój modem strajkuje jak mu proponuje ściągnięcie nowego trailkera :wink:
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: Avathar » pt 20.12.2002 19:13

A teraz ! Specjalnie dla Was drogie dzieci mam fajny link :))TUTAJ znajduje sie Trailerowa piosenka z LotR:TTT ... nie jest to REMIX lecz przeróbka Winter Overture (zajmuje ona około 5MB) :mrgreen:

P.S. Ponieważ serwer wariuje klikac "ZAPISZ ELEMENT DOCELOWY JAKO..."
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: ynst » sob 21.12.2002 23:54

Avathar pisze:Tak czy inaczej powiem Wam że moim zdaniem LotR jest bardzo udaną ekranizacją !!


Zgadzam sie.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości