Strugaccy później :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Strugaccy później

Postautor: Shedao Shai » pn 19.10.2020 12:14

Łeee... optymista we mnie mówi, że może to dlatego, że zmieniają zawartość zbioru na odpowiedniejszą, tak jak pisali tu panowie w dyskusji pod poprzednim newsem. Pesymista kontruje, że pewnie koronawirus. Ech.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Strugaccy później

Postautor: jmpiszczek » pn 19.10.2020 12:16

Miejmy nadzieję, że przeczytali, co tu było pisane.
Bo konstrukcja tego tomu była co najmniej kulawa.
jmpiszczek
Lord
Lord
 
Posty: 1039
Rejestracja: wt 17.02.2009 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Strugaccy później

Postautor: Bronsiu » pn 19.10.2020 12:19

Albo zmiana środy na sobotę powoduje taki poślizg czasowy.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1063
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Strugaccy później

Postautor: Bibi King » pn 19.10.2020 13:12

Zmiana środy na sobotę w ogóle wszystko strasznie komplikuje. Wyobraź sobie, na przykład, że pojutrze miałbyś sobotę. I tak co tydzień.

Osobiście podejrzewam koronawirus.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Strugaccy później

Postautor: overseer » pn 19.10.2020 13:33

W tej chwili na stronie Prószyńskiego są 24 książki w zapowiedziach na najbliższy miesiąc - od wczoraj zniknął tylko zbiór Strugackich - gdyby to był koronawirus to dziwne by to było że ma wpływ tylko na jedną pozycję przy tylu planowanych.
Myślę że jednak chodzi o coś innego - może zauważyli że jest zainteresowanie i duża szansa na wydanie kolejnych omnibusów i żeby nie robić bałaganu na samym początku postanowili jednak zmienić zawartość.
overseer
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 66
Rejestracja: śr 15.07.2020 5:14

Re: Strugaccy później

Postautor: Janusz S. » pn 19.10.2020 14:14

Shedao Shai pisze:Łeee... optymista we mnie mówi, że może to dlatego, że zmieniają zawartość zbioru na odpowiedniejszą, tak jak pisali tu panowie w dyskusji pod poprzednim newsem. Pesymista kontruje, że pewnie koronawirus. Ech.

Generalnie bardziej podoba mi się optymista... :)
overseer pisze:Myślę że jednak chodzi o coś innego - może zauważyli że jest zainteresowanie i duża szansa na wydanie kolejnych omnibusów i żeby nie robić bałaganu na samym początku postanowili jednak zmienić zawartość.

... ale ten jest chyba nadmierny :(
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Strugaccy później

Postautor: asymon » pn 19.10.2020 15:08

A ja mocno wierzę w to. Z tego co napisali Strugaccy spokojnie da się wysmażyć ze 2-3 fajne omnibusy.

Bo skoro ludzie kupują te wszystkie książki z typami w maskach na okładce, to sama sprzedaż "Pikniku" powinna przynajmniej wystarczyć na zwrot kosztów ;-)
Ostatnio zmieniony śr 21.10.2020 10:56 przez asymon, łącznie zmieniany 1 raz
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Strugaccy później

Postautor: lordofthedreams » wt 20.10.2020 6:29

Ja też optymistycznie przyjmę, że JeRzy szybko skontaktował Laudańskiego z wydawnictwem i robią porządki.
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: Strugaccy później

Postautor: Janusz S. » czw 22.10.2020 17:37

Jest już nowa zawartość zbioru i nowa okładka. Żuka zastapił ślimak ale niestety Poniedziałek dalej został bez trójki. Presja ma sens, ale ostateczny wynik jest słabszy niż poprzedni zestaw. Ślimak to straszne nudy.
Obrazek
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Strugaccy później

Postautor: ASX76 » czw 22.10.2020 19:53

"Z tomie..." ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Strugaccy później

Postautor: Bronsiu » czw 22.10.2020 20:18

"Do Polski twórczość Strugackich dotarła w latach 80." - to dość dziwna teza. "Purpurowe obłoki" miały dwa wydania już w latach 60., "Piknik" też dwa w latach 70., "Trudno być bogiem" po raz pierwszy w Polsce wydano w 1974, "Poniedziałek" w 1970, "Przenicowany świat" w 1971, a "Hotel "Pod Poległym Alpinistą"", acz pod jakże chwytliwym tytułem "Sprawa zabójstwa" - w 1973. Naprawdę kto siedzi w tym Prószyńskim? Bo przecież sam fakt zmiany zawartości tomu już po ogłoszeniu zapowiedzi (pomijając, czy słuszny, czy nie) to też jakieś kuriozum.
PS Jeszcze "Koniec Akcji Arka" i "Przyjaciel z piekła" , oba też w latach siedemdziesiątych u nas wydane.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1063
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Strugaccy później

Postautor: historyk » czw 22.10.2020 21:41

Bronsiu pisze:"Purpurowe obłoki" miały dwa wydania już w latach 60.

Jeszcze w latach sześćdziesiątych wydano u nas opowiadania Strugackich w antologiach: Biały stożek Ałaidu (1961), Alfa Eridana (1962), Ostatni z Atlantydy (1964), Formuła nieśmiertelności (1965), W pogoni za wężem morskim (1967) - to pewnie nie wszystko. Ich opowiadania były też publikowane w czasopismach. A trzeba pamiętać o specyfice wydawniczej PRL, gdzie antologie i czasopisma były nader ważne.
Nie rozumiem co za szopki Prószyński odstawia z tym omnibusem - trąci to totalną amatorką. Jak mają w ten sposób robić, to lepiej niech dadzą sobie czas, znają jakiegoś fachurę i zrobią to porządnie.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Strugaccy później

Postautor: Kszych » czw 22.10.2020 21:50

Natknąłem się na rosyjską serię "Światy braci Strugackich" (nie chce mi się wklejać cyrylicy) i muszę napisać, że tam przynajmniej była jakaś przemyślana koncepcja, której chyba tutaj brakuje. Mniejsza o okładki (rosyjskie wydają mi się specyficzne i akurat te nasze bardziej mi się podobają), ale układ utworów, spójność wydań, przedmowy/posłowia itp. rzeczy sprawiają wrażenie solidności. Tymczasem ilość błędów już "tylko" okładkowych plus zapowiedziane zmiany każą się zastanowić, czy to aby projekt przemyślany i poważny.
Kupię tak czy inaczej, choć sporo mam, ale wolałbym, by nie odwalili fuszerki akurat w ich (Strugackich) przypadku.
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Strugaccy później

Postautor: Janusz S. » pt 23.10.2020 12:42

Zawsze można się pocieszać, że lepiej nieprzemyślane wydania niż ich brak. Strugaccy po ostatnim szmatławym wydaniu Amberu sprzed wielu lat naprawdę zasługują na coś w twardych okładkach. Koncepcja omnibusów Prószyńskiego też mi odpowiada jako typowemu zbieraczowi, nawet jeśli same książki trudno będzie utrzymać w rękach.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości