Kowalczyk, Marcin - "Bilet w tamtą stronę" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Kowalczyk, Marcin - "Bilet w tamtą stronę"

Postautor: Shedao Shai » pn 12.10.2020 7:50

Lubię kolej. Lubię jeździć koleją, lubię oglądać filmy które dzieją się w pociągu, lubię też czytać książki dziejące się w pociągu (choć mam ich na koncie bardzo mało). Toteż robiąc zamówienie w księgarni, gdy napatoczył mi się ten zbiór opowiadań, nie zastanawiałem się długo. I była to dobra decyzja. Pozwolę sobie zacytować kawałek opisu wydawcy, ponieważ doskonale oddaje on moje wrażenia po lekturze:

"Ta książka łączy w sobie nastrojowy urok dawnych opowieści niesamowitych, mrocznego horroru, który może dopaść człowieka na rubieżach cywilizacji"

Tak właśnie jest :) Opowiadania mają dobry klimat, poprzetykane są nutkami melancholii i tęsknoty za czasami minionymi charakterystycznymi dla fanów kolei. Kowalczyk nie próbuje odkryć na nowo koła, nie zaskakuje ani formą ani treścią, po prostu sprawnie opowiada o kolejnych okołokolejowych przygodach swoich bohaterów. Jeśli szukacie czegoś, co was zaskoczy, zszokuje i zapadnie w pamięć na zawsze, to odradzam. Jeśli jednak lubicie takie klimaty, ten zbiór opowiadań zapewni wam dwa klimatyczne wieczory. Mi się podobało.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kowalczyk, Marcin - "Bilet w tamtą stronę"

Postautor: Fidel-F2 » pn 12.10.2020 8:08

Mam go w znajomych na LC. Gość non stop recenzuje rozmaite kolejowe monografie. Ale też sporo historii (głównie II wojna), metalowe magazyny muzyczne i fantastykę. Bardzo pozytywnie, bardzo zakręcony człowiek.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3458
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Kowalczyk, Marcin - "Bilet w tamtą stronę"

Postautor: Shedao Shai » pn 12.10.2020 8:11

A, fakt, chciałem o tym napisać, ale zapomniałem - to ewidentnie pasjonat kolei, człowiek który dobrze się na niej zna. Po lekturze tego tomiku nie mam co do tego wątpliwości :)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kowalczyk, Marcin - "Bilet w tamtą stronę"

Postautor: nosiwoda » pn 12.10.2020 8:29

Shedao Shai pisze:Lubię kolej. Lubię jeździć koleją, lubię oglądać filmy które dzieją się w pociągu

To kiedy na netflixie pojawił się Snowpiercer, pewnie musiałeś płakać ze szczęścia.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4986
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Kowalczyk, Marcin - "Bilet w tamtą stronę"

Postautor: Shedao Shai » pn 12.10.2020 8:35

nosiwoda pisze:
Shedao Shai pisze:Lubię kolej. Lubię jeździć koleją, lubię oglądać filmy które dzieją się w pociągu

To kiedy na netflixie pojawił się Snowpiercer, pewnie musiałeś płakać ze szczęścia.


:mrgreen:

Niespecjalnie się ekscytowałem na ten serial, bo film mi nie podszedł - główne założenie fabularne, na którym są oparte, jest dla mnie zbyt grubymi nićmi szyte, żebym umiał je zaakceptować bez lekkiego cringe'u w serduszku. Plus nie przepadam za postapo i motywami "my - biedni, ale dobrzy, walczymy o swoje prawa, a oni - bogata i zła elita, która nie chce nam pozwolić na lepsze życie". Ale fakt, gdzieś tam do obiadu sobie oglądałem. Pociąg to pociąg, nawet taki postapokaliptyczny, który się nie zatrzymuje :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kowalczyk, Marcin - "Bilet w tamtą stronę"

Postautor: asymon » pt 16.10.2020 16:12

Czy to ten sam Marcin Kowalczyk, co kończył po Zajdlu?

Obrazek
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1963
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Kowalczyk, Marcin - "Bilet w tamtą stronę"

Postautor: Shicho » pt 16.10.2020 16:50

Nie.
Strona autora z opowiadaniami do poczytania i posłuchania:
http://covalus.pl/
Shicho
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 146
Rejestracja: pn 27.04.2009 5:51


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości