"La Belle Sauvage" z projektem okładki :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: ASX76 » sob 25.01.2020 13:47

Wow! Jak dla mnie, to bardzo ładna okładka :)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: historyk » sob 25.01.2020 15:54

No, a jakby jeszcze ktoś objaśnił sensowność umieszczenia na grzbiecie nazwiska autora i tytułu "odwrotnie" to byłoby coś :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: PowerTechuu » sob 25.01.2020 16:45

@historyk, chodzi zapewne o to, że w świecie wykreowanym przez Pullmana są światy równoległe. Nazwisko i tytuł na grzbiecie są oddzielone kreską, która ma to symbolizować, być takim jakby lustrem. To tylko moja interpretacja, ale wydaje się być prawidłowa. Można też zapytać u źródła – na fb DarkCrayona.
PowerTechuu
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: sob 25.01.2020 16:42

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: historyk » sob 25.01.2020 16:53

PowerTechuu pisze:chodzi zapewne o to, że w świecie wykreowanym przez Pullmana są światy równoległe.

To dobrze, że Genius Creations nie ma takich debilnych pomysłów, bo wtedy w Majki Jedyne pewnie każda litera byłaby w inną stronę :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: PowerTechuu » sob 25.01.2020 18:19

@historyk, zarzuciłeś mocno skrajnym porównaniem. Mnie osobiście pomysł Crayona się podoba. No ale wiadomo, że opinia jak..., każdy ma własną ;)
PowerTechuu
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: sob 25.01.2020 16:42

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Fidel-F2 » sob 25.01.2020 19:03

Elegancka
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: ASX76 » sob 25.01.2020 19:15

Szkoda, że nie da się powiększyć :( Na żywo zapewne będzie jeszcze fajniejsza :)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: historyk » sob 25.01.2020 19:30

PowerTechuu pisze:@historyk, zarzuciłeś mocno skrajnym porównaniem. Mnie osobiście pomysł Crayona się podoba.

Dla mnie jest idiotyczny - piszę teraz o grzbietach całego cyklu. I te grzbiety zdecydowanie mi się nie podobają - za dużo odpustowego złotka, niepotrzebne odwrócenie tytułu wobec nazwiska autora.
Pierwsze strony okładek - uważam, że dwa pierwsze tomy mają przeciętne, trzeci niezłą (być może dlatego, że skojarzyła mi się z początkami kina SF, z kadrem z filmu Meliesa Podróż na Księżyc), a ta jest dobra.
ASX76 pisze:Szkoda, że nie da się powiększyć :(

Na facebooku, na fanpage Dark Crayon masz większą.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Bibi King » sob 25.01.2020 20:09

@historyk
"niepotrzebne odwrócenie tytułu wobec nazwiska autora."

Widziałeś może serial "His Dark Materials"? Moim zdaniem PowerTechuu trafił na słuszny trop, tam motyw odwróconych światów został fajnie - i poniekąd podobnie - pokazany w czołówce.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1113
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: historyk » sob 25.01.2020 20:19

Bibi King pisze:Moim zdaniem PowerTechuu trafił na słuszny trop, tam motyw odwróconych światów został fajnie - i poniekąd podobnie - pokazany w czołówce.

Wiesz, serialu nie szukam na półce, więc nawet nie zwróciłem uwagi na ten zabieg (inna rzecz, że obejrzałem tylko trzy odcinki, bo po przeczytaniu powieści i obejrzeniu filmu z 2007 roku, jakoś kolejna powtórka mnie nudziła). Wystarczająco już mnie irytuje, że polscy wydawcy nie potrafią się "dorobić" jakiegoś standardu co do kierunku napisów na grzbietach, a tu jeszcze mam "Wash and Go" - dwa w jednym.

Tak na marginesie, właśnie spojrzałem na półki i zdaje się, że wydawcy komiksowi ujednolicili kierunek napisów. Szkoda, że książkowi tą drogą nie idą.

EDYCJA. Obejrzałem sobie czołówkę. Co tu porównywać, to jak mercedesa (serial) z rozklekotanym małym fiatem.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Bibi King » sob 25.01.2020 20:31

Całe życie masz tak "ujednolicone"? Skarpetki ułożone według kolorów, najlepiej alfabetycznie? Każdy zabieg edytorski, który zwróci uwagę potencjalnego nabywcy, ma rację bytu. Malkontenta wkurzy, a kogoś innego przyciągnie.

A zestawianie serialu BBC z tym filmem z 2007 to dopiero jest postawienie mercedesa obok małego fiata, w dodatku małego fiata bez kół.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1113
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: historyk » sob 25.01.2020 21:11

Bibi King pisze:Całe życie masz tak "ujednolicone"? Skarpetki ułożone według kolorów, najlepiej alfabetycznie? Każdy zabieg edytorski, który zwróci uwagę potencjalnego nabywcy, ma rację bytu. Malkontenta wkurzy, a kogoś innego przyciągnie.

Nie ogarniasz poszukiwania książki wśród kilku tysięcy innych?

Bibi King pisze:A zestawianie serialu BBC z tym filmem z 2007 to dopiero jest postawienie mercedesa obok małego fiata, w dodatku małego fiata bez kół.

A ktoś zestawiał?

Przypomnieć ci co sam pisałeś o okładkach DC do tego cyklu? Proszę:
Bibi King pisze:Ale okładki kiepskie - jeśli dobrze pamiętam opis, to ten gadżet tylko zgrubnie przypominał kompas. Zresztą MAG nawet amerykański tytuł filmowy odrzucił (słusznie skądinąd), więc okładka jeszcze bardziej bez sensu...


I taka refleksja: zazwyczaj przy dyskusji o okładkach, ktoś wyskoczy z argumentem typu: przecież i tak okładki na co dzień nie widzisz, tylko grzbiet na półce. No właśnie, a tu okładka jest OK, a grzbiet - moim zdaniem - skopany.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
Ostatnio zmieniony sob 25.01.2020 22:30 przez historyk, łącznie zmieniany 1 raz
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: emsi2 » sob 25.01.2020 21:32

Historyku nie zgadzam się z Toba odnośnie grzbietu tej książki i uważam, że Twoje argumenty, zresztą bardzo słabe, wynikają z Twojej chorobliwej nienawiści do DC. Uważam, że nie miałeś się czego czepic, więc liternictwo na grzbiecie cię zrazilo. Uważam, że gdyby twoje podejście wprowadzić w życie mielibyśmy bardzo smutny, szary obraz okładek na półkach. Mam ich u siebie ponad 600 więc nie zbywaj mnie argumentem o 30 książkach.
emsi2
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: śr 13.11.2019 15:14

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: emsi2 » sob 25.01.2020 21:34

I uprzedzajac Twoja odpowiedź. Nie, nie jestem ukrytym DC i nie jestem multikonciarzem, co już wielokrotnie Ci tłumaczyłem. I dobrze, że okładka i zajmują się specjaliści, a nie "historycy".
emsi2
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: śr 13.11.2019 15:14

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: historyk » sob 25.01.2020 21:42

O, widzę trollunio znowu dało głos. Jeśli sądzisz, że darzę DC jakąs nienawiścią, to powinieneś podjąć leczenie psychiatryczne - a co najmniej terapię psychologiczną, bo to zakrawa na narcyzm i ksobność (w sensie: przypisywanie sobie nadmiernego znaczenia).

To, że jesteś zachwycony wszystkim co produkuje DC - to wiemy, że krytykujesz wszystko co wyszło spod ręki konkurenta DC (Morskiego) - też wiemy. Więc jakby twoja opinia nie ma większego znaczenia. Twierdzisz, że nie jesteś Piotrem - OK, może nie jesteś, może tylko społecznie dbasz o jego interesy :D

Jeszcze raz: uważam, że dwie pierwsze okładki Pullmana z DC były słabe, trzecia - przyzwoita, ta jest dobra. Ale grzbiety wszystkich są skopane przez odpustowe złotko i dziwaczne ukierunkowanie napisów (nie liternictwo, tylko kierunek - liternictwu się jeszcze nie przyjrzałem, zaraz to zrobię).

EDYCJA: przyjrzałem się. Liternictwo, jak liternictwo - normalne. Tyle że literki maleńkie i cieniutkie, przez co toną w tym odpustowym złotku i jeszcze trudniej dojrzeć tytuł na regale.

Sześćset książek...Hohoho, jaki księgozbiór :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: emsi2 » sob 25.01.2020 21:56

Jak zwykle zero merytoryki. Ponizanie, uprzedmiotowianie ludzi, bo mają inne zdanie. Nieprzyjmowanie do świadomości, że ktoś może mieć inaczej myśleć, inaczej odczuwać.
emsi2
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: śr 13.11.2019 15:14

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: historyk » sob 25.01.2020 22:04

Szanowne trolluniu, dotąd w żadnym poście na tym forum nie użyłeś merytorycznego argumentu. Każdy twój post to atak ad personam (nie tylko na mnie) - sto procent twoich postów to ataki na rozmówców (dziwi mnie, że jeszcze jesteś tu tolerowany, bo każde twoje wystąpienie to początek gównoburzy). Ponad 81% twoich postów zostało skasowanych przez moderację - pewnie się na ciebie uwzięli, co?
Nieprzyjmowanie do świadomości, że ktoś może mieć inaczej myśleć, inaczej odczuwać.
To ty tego nie przyjmujesz, w swoim narcyzmie nie ogarniasz, że ktoś może nie być zachwycony twoimi sztampowymi tworami. Z zasady podkreślam, że coś jest moim zdaniem i z zasady nie atakuję pierwszy ad personam. Więc przestań piszczeć, że sobie rady nie dajesz w dyskusji, której ramy sam określiłeś.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
Ostatnio zmieniony sob 25.01.2020 22:20 przez historyk, łącznie zmieniany 1 raz
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Fidel-F2 » sob 25.01.2020 22:09

historyk, pomijając wasze wzajemne mizianie się, przypierdalasz się bez sensu. Grzbiet wygląda przyzwoicie, no może litery mogły by być większe, ale może to wina niewielkich rozmiarów obrazka na ekranie telefonu, może w rzeczywistości będzie ok. Robienie scen z powodu grzbietu książki wydaje się kompletnym popapraniem choć zgadzam się, że czytelny grzbiet to zaleta.

To mówiłem ja, czytelnik klasy drugiej. Jakby co, mam 3000 książek.
Ostatnio zmieniony sob 25.01.2020 22:11 przez Fidel-F2, łącznie zmieniany 1 raz
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: historyk » sob 25.01.2020 22:13

Fidel-F2 pisze:historyk, pomijając wasze wzajemne poznanie się, przypierdalasz się bez sensu.

Ale dlaczego Fidlu :D uważasz, że powinienem mieć takie same priorytety jak Ty? Wybacz, ale mam podwójną wadę wzroku (+ i -) i naprawdę miewam problemy z odszukaniem czegoś na regale. Więc bardzo mnie irytuje brak standardów co do kierunku napisu na grzbiecie. Tym bardziej, że książki układam zazwyczaj w poziomie (więcej się mieści), więc tu będę miał albo tytuł, albo nazwisko autora do góry nogami.

Fidel-F2 pisze: może to wina niewielkich rozmiarów obrazka na ekranie telefonu, może w rzeczywistości będzie ok.

Oceniałem z autopsji - wziąłem do ręki dwa pierwsze tomy tego wydania Pullmana - napisy są słabo widoczne. Raz, że małe i wąskie literki, dwa - to odpustowe złotko odbija światło.

Proszę, tak to wygląda na półce:
Obrazek

Fidel-F2 pisze:Jakby co, mam 3000 książek.

To ja gdzieś między 4500 a 5000.
___________
http://seczytam.blogspot.com
Ostatnio zmieniony sob 25.01.2020 22:26 przez historyk, łącznie zmieniany 1 raz
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Fidel-F2 » sob 25.01.2020 22:23

Co do ustawiania, książek to ponad 95% stoi pionowo, poziomo leży część najnowszych, bo zaczyna mi brakować miejsca. I w zasadzie nie mam jednak powietrza bo regały projektowaliśmy z żoną (głównie ona), z miarką w dłoni i wszystko jest imho bardzo dobrze dopasowane. Tylko w dzieciowym pokoju kupiliśmy gotowe.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: historyk » sob 25.01.2020 22:32

Fidel-F2 pisze:Co do ustawiania, książek to ponad 95% stoi pionowo, poziomo leży część najnowszych

Z zasady miękkookładkowe stawiam pionowo, twardo - poziomo. Oczywiście nie da się tego stosować w stu procentach, ale mniej więcej tak to wygląda.

Edytowałem post skierowany do Bibi King - fakt, że zaczął ad personam, ale na pukanie kijkiem nie powinienem odpowiadać maczugą. Sorrki Bibi.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: emsi2 » sob 25.01.2020 22:33

Fidelu czy wyobrażasz sobie jeszcze raz tyle książek w chacie?
emsi2
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: śr 13.11.2019 15:14

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Fidel-F2 » sob 25.01.2020 22:33

historyk pisze:Proszę, tak to wygląda na półce:
faktycznie dupa
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Fidel-F2 » sob 25.01.2020 22:34

emsi2 pisze:Fidelu czy wyobrażasz sobie jeszcze raz tyle książek w chacie?
??? Nie rozumiem pytania.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: emsi2 » sob 25.01.2020 22:36

Bo historyk ma blisko 2 razy tyle, więc jestem ciekawy jak to mieści skoro przy twoich 3000 jest już jak mówisz "brak powietrza".
emsi2
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: śr 13.11.2019 15:14

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: historyk » sob 25.01.2020 22:38

1. NIe dwa razy, tylko o 50-75%.
2. Mogę cały pokój poświęcić tylko na to.
3. I tak połowa księgozbioru jest ubita po kartonach.
4. Tu masz biblioteczkę (część półek pusta, bo to w trakcie układania):
https://seczytam.blogspot.com/2019/09/s ... eczki.html
Ostatnio zmieniony sob 25.01.2020 22:39 przez historyk, łącznie zmieniany 1 raz
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Fidel-F2 » sob 25.01.2020 22:39

Bez problemu. Jeżeli taki bym postawił sobie cel, mógłbym zmieścić do 10000. Część półek mam zajętą czasopismami, płytami, część jeszcze jest pusta, część przestrzeni potencjalnie przaznacznej na księżki zajmuje wiszący na ścianie telewizor 55 cali (że wszystkich stron otoczony jest półkami) i jedna ściana, z oknami więc nie tak pojemna, jest wolna. A to jeden pokój tylko.
Ostatnio zmieniony sob 25.01.2020 22:48 przez Fidel-F2, łącznie zmieniany 2 razy
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: emsi2 » sob 25.01.2020 22:43

No to jeszcze długa droga przede mną.
emsi2
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: śr 13.11.2019 15:14

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Shadowmage » ndz 26.01.2020 8:05

Odnośnie księgozbioru, to ja mam też koło 5 tysięcy, choć rozparcelowane w różnych miejscach. Po remoncie już mam zaplanowaną schludną biblioteczkę. Na całą ścianę. Albo dwie :P

A odnośnie wymiany uprzejmości między moimi ulubionymi userami: będą bany jak się nie uspokoicie.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Fidel-F2 » ndz 26.01.2020 8:50

jedna ściana to 1-2 tysięcy, tak że ten tego
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: asymon » ndz 26.01.2020 9:10

Heh, faktycznie te litery mało czytelne i gdybyscie nie wypomnieli, to nawet bym nie zauważył. Ale mi osobiście pomysł z odwróceniem się podoba, choć to jeden z tych, które lepiej wyglądają w projekcie niż na żywo. Pomijając złoty kompas na pierwszym tomie, też dopiero teraz zarejestrowałem że po co tam kompas...

Wrzucam kadr z czołówki serialu, bo rozumiem że o tym mówimy?

https://imgur.com/a/WYXUmvA
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Shedao Shai » ndz 26.01.2020 9:40

A co do tematu, który tu wynikł. Ja przy przeprowadzce na swoje od początku planowałem dwa duże regały na książki: jeden w sypialni, jeden w dużym pokoju. I wyszło to bardzo dobrze. Oba są po sufit, szerokie i głębokie - mieszczą po trzy rzędy książek. Z początku wzdrygałem się nieco przed upakowywaniem kolekcji w trzy rzędy - ale wygrał pragmatyzm i teraz nie żałuję. W pierwszym rzędzie trzymam rzeczy najlepsze: Artefakty, UW, twardooprawkowe Dicki, Diuny, Le Guin, Simmonsy i całą ferajnę. Erikson ma całą półeczkę dla siebie, mimo że nie wygląda on zbyt urokliwie, bo z niewydanych w Polsce - co książka, to w innym formacie. W drugim rzeczy "normalne", czyli dobre książki, dla których zabrakło miejsca na wystawce, ale po które czasem sięgam. Trzeci to typowa przechowalnia dla tej części kolekcji, do której nieprędko - jeśli kiedykolwiek - wrócę, ale którą jednak szkoda mi wyrzucić (Fabryka Słów, Star Warsy itd). Wszystko za szklanymi drzwiczkami, żeby się nie kurzyło, ale było widać. Jest zadowolonko, w końcu nie rozkładam kolekcji po kartonach, wszystko ma swoje miejsce.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: ASX76 » ndz 26.01.2020 10:53

Panie Shedao, a nie lepiej sprzedać "fabryczne" dzieła, Star Warsy... itp. itd.? Zawsze coś do sakiewki wpadnie, a przy okazji więcej miejsca się zrobi na kolejne tytuły z MAG-owych serii ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: "La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Shedao Shai » ndz 26.01.2020 11:15

Nie. Są to książki, które czytałem będąc nastolatkiem, mam do nich sentyment i byłoby mi przykro, że się ich pozbyłem. A projektując biblioteczkę, uwzględniłem miejsce i dla nich, i na spory zapas. A kto wie, może kiedyś potomstwo się zainteresuje :wink:

PS. Droga moderacjo, cholera, czy już nic nie można historykowi napisać, bo od razu wjeżdża cenzura? :P Ja wiem, że najczęściej robi się z tego nieprzyjemnie, ale czy to tak źle? Do gróźb karalnych tu nie dochodzi, prawa nikt nie łamie. To już się pokłócić nie można?
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

"La Belle Sauvage" z projektem okładki

Postautor: Bibi King » ndz 26.01.2020 11:19

@historyk,

~3,5 tys. książek miałem osiem lat temu, przy przeprowadzce; wtedy próbowałem oszacować liczbę. Potem przybyło. Tak że też z grubsza wiem, co piszę.

Owszem, krytykowałem okładki do "Mrocznych materii". NIGDZIE jednak nie odniosłem się do okładki "La Belle Sauvage" (która jest lepsza, nawiasem mówiąc), a TYLKO i WYŁĄCZNIE do pomysłu odwrócenia napisów na grzbiecie. Więc ni w ząb nie kumam, po co cytujesz mi moją opinię o okładkach. Chociaż tak, nadal uważam, że są słabe.

A co do zestawiania serialu z filmem - chodziło mi tylko o to, że podjęcie decyzji o dalszym nieoglądaniu serialu na podstawie filmu z 2007 jest IMO grubym błędem.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1113
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Następna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości