Ringu II - komercja czy "kult" odgrzany ?

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Ringu II - komercja czy "kult" odgrzany ?

Postautor: '//iedzmin » ndz 04.05.2003 23:38

Slyszalem wiele pozytywnych opinii na temat 1 czesci "kregu", chcialbym wiedziec co myslicie na temat 2 czesci owego "dziela" i ogolnie co sadzicie o squelach, prequelach itp... wezcie pod uwage wasze ulubione dziela (i pomyslcie jak bardzo czekaliscie na kontynuacje i czasem jak bardzo sie zawodzicie...)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Vampdey » pn 05.05.2003 10:53

Ja tam nie orientuje się ile tych części, czyjej produkcji itp były itp, a widziałem tylko japońskiej produkcji Ring II. Powiem tyle, były takie zapowiedzi że super horror, a podsumować ten film można tylko pustym śmiechem. Bzdura.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » pn 05.05.2003 17:14

Jako że Ringu2 jeszcze nie widziałem, odpowiem na temat sequeli, prequeli itp. Zawsze sądzę, że będą gorsze niż pierwowzór, ale i tak na nie czekam. Nawet jeśli wydaje mi się, że będzie to kicha, to i tak czekam i nie spocznę, póki nie obejrzę... A potem będę naturalnie wyrzucał, że gorsze, że głupie, że beznadziejne etc. Sad but true ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » pn 05.05.2003 19:24

Ringa ani jednego okazji oglądać nie miałem, a teraz tak sobie siedzę i się zastanawiam, czy jest jakiś sequel lepszy od częsci pierwszej..... hmmm.... że o częsciach numer 5 czy 6 nie wspomnę, ale żeby sequel.... musiałby to być jakiś starszy film, teraz wszystkie nowe sequele są dla kasy robione..... hmmm.... bah, nic mi do łba nie przychodzi :?
Tak pewnie jest dlatego że pierwszą część oglądamy na świeżo, nie wiedząc czy się spodoba, a sequel oglądamy przeważnie wiedząc: pierwsza część się podobała, to i sequel powinien. Ale po 1 części nasze oczekiwania i wymogi sporo wzrastają, wiemy już czego się spodziewać (i spodziewamy się czegoś dużo lepszego) a tu niestety. Nigdy do sequeli przekonania nie miałem, czy to w filmie czy w grach, ale z drugiej strony miło jest jak sequel chociarz jest równie dobry jak part one. Tylko czemu ja sobie przypomnieć takiej sytuacji nie mogę :roll:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Vampdey » pn 05.05.2003 20:20

Squele? Hm, terminator II lekko część pierwszą wyprzedza, to nikt nie zaprzeczy :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: D.Kain » wt 06.05.2003 17:07

Lepsze sequele?
Jak dla mnie - "Empire strickes back" było lepsze od "Gwiezdnych wojen".
I np. "Alien 2" podobał mi się bardziej od jedynki, choć jedynka też mi się bardzo podobała, mimo iż dwójka to bardziej rzeźnia, a część pierwsza - przede wszystkim klimat. Teoretycznie trzeba by się na jedną z tych rzeczy zdecydować. Ja wolę obie :roll:
Ale ogólnie preferuję filmy bez drugich części. Wydaje mi się, że takie podejście jest bardziej uczciwe na linii - reżyser-widz.
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: '//iedzmin » pt 09.05.2003 17:36

D.Kain pisze:Ale ogólnie preferuję filmy bez drugich części. Wydaje mi się, że takie podejście jest bardziej uczciwe na linii - reżyser-widz.


hmmm Chyba tak bym nie mowil... to co jak wyjdzie squel to odrazu uwazasz film (pierwowzor) za gorszy ? Bo wyszedl squel i relacja "rezyser-widz" zostaje hmmm naruszona/zachwiana ?
Dziwne - no nic moze jakos zglebisz ? :-)

Alien 2 - faktycznie lepszy od 1 ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Vampdey » pt 09.05.2003 18:03

Kwestia Aliena powraca.
Zależy jak na te filmy patrzeć Wiedźminie. Jedynka ma niesamowity nastrój, czekamy aż ON pojawi sie na ekranie. A kiedy wreście się pojawia to każdemu szczenka opada: to trzeba powiedzieć, wizja plastyczna obcego potwora jest genialna. Jedynka jest bardzo kameralna.
A w drugiej części to nawalanka ile wlezie, efekciarstwo i rzeź. Lecz nawalanka efekciarstwo i rzeź na najwyższym poziomie ze względu na efekty.
Tak więc co kto woli :D...
ps. Alien 4 jest jeszcze w miarę oglądalny, ale 3 to żenada.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości