Kino fantasy

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Postautor: Vampdey » pn 15.03.2004 16:39

LOL!!
Szykuje się ekranizacja Koła czasu!
Ech, co sądzicie?
Pokazanie Shadar Logoth, wielu potyczek, fal dara, itp to kwestia kasy nie miejszej niż ta wydana na lotr, bez niej może być źle.
Ciesze się z rozpoczęcia prac nad moją ulubioną prozą, ale obawy są...

Co powiecie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Gvynbleid » pn 15.03.2004 21:45

Aj, powiem tak, książkę przeczytałem jakieś dwa lata przed filmem i miałem duży szacunek i podziw do autora od razu przy okazji łyknąłem właściwie wszystkie twory Tolkiena. Potem przyszedł pierwszy film i dalsze - wraz z nim cała "Władcomania". Od oglądania filmów, od tłumów w kinie, karteczek w chipsach i plakatów w Bravo robi mi się niedobrze i dosłownie media spowodowały że jak widze w telewizji jakiś dokument na temat kręcenia Władcy to przełączam chociażby na debaty sejmu :roll:

Nierzyczę nikomu żeby musiał patrzyć jak literatura idzie na dno a na wierzch wypływa czysta komercha i w dodatku patrząc przez pryzmat tej komerchy ta literatura wydaje się strasznie denna.
Jordan jest wspaniałym pisarzem, system RPG na podstawie jego prozy podobno też jest niesły (i nieznormalizowany w D20 - a to rzadkość :D) a media mogłyby z tego zrobić kolejną plagę typu Pokemony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Vampdey » pn 15.03.2004 22:08

Media mogą zrobić, aj tam.
Mnie tez wkurza cały komercyjny syf wokół WP, ale.. Każdy chce zarobić, są osoby ktore kupią chipsy na jakieś karty, czemu mam komuś tego zabrobić? ;)
Szum ten nawet mocno mnie irytuje, ale nie ma ni jak wpływu na to jak odbieram film.
A jordan jest za malo znanym pisarzem (znaczy w środowisku chyba jedym z bardziej znanych, ale poza nim... ;)) żeby kasę w taki sposób na tej ekranizacji zbić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Gvynbleid » pn 15.03.2004 22:29

Osobiście widzę dwa wyjścia:

1) Nie włożą dużej kasy w film => syf :!:
2) Włożą dużą kasę w film => będzie reklama => będzie duża oglądalność jeszcze na fali Władcy => Jordan zrobi się w przeciągu paru miesięcy najpopularniejszym pisarzem fantasy na świecie => będzie syf :!:

Może za dwadzieścia czy trzydzieści lat kino fantasy będzie nowatorskie i fascynujące - jak już wszystko ucichnie, ale póki co - czarno widzę :cry:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Poprzednia

Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości