Stara baśń

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Stara baśń

Postautor: Vampdey » śr 10.09.2003 13:56

Premiera za troszkę ponad tydzień. Czy tak jak ja wiążecie pewne nadzieje w związku z tą produkcją? Czy także macie dość Żebrowskiego, dla którego jedna porażka to za mało? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Christof » śr 10.09.2003 14:10

Zadnej nadziei, zadnych zludzen, widzialem Wiedzmina :)
Awatar użytkownika
Christof
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: pn 28.04.2003 7:11
Lokalizacja: Bridgetown & Wawa

Postautor: Angbandrider » śr 10.09.2003 15:29

Premiera 15, oczywiście wybiore się na to bo jakżeby inaczej. Ale mimo to nie jestem nastawiony zbyt pozytyniejak dla mnie to to będzie coś ala wiedźmin. Jedyne drogi ratunku jakie widze to: fabuła - Hoffman było nie było troche na rzeczy się zna, muzyka i charakteryzacja; jeżeli to zawali to koniec.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Chomski » śr 10.09.2003 16:49

Jak widze Olbrychskiego, to mi sie od razu odechciewa isc na ten film. Dobry aktor, ale bez przesady - gra wszedzie i wszystkich... i caly czas myslisz, ze broni Rzeczypospolitej Szlacheckiej. Po Wiedzminie mam powazne watpliwosci, czy chce wydac na to jakiekolwiek pieniadze.
Troche korci mnie, zeby rzucic na to okiem, z racji systemu, nad ktorym pracuje, bo zawsze jakas wizja poganskiej Polski tam jest!
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Yoghurt » śr 10.09.2003 21:53

Chomski- co jak co, ale nie podejrzewam, aby na starej baśni można się było wzorowac podczas robienia Arkony ;)

Nie jestem nastawiony pozytywnie chociaż odrobinę do tego filmu...No, ale zanim go nie obejrzę, nie przekreślam całkowicie
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » czw 11.09.2003 13:40

hehe widzialem reklamowke (trudno to nazac treilerem :wink: ) i odechciało mi sie isc na to "arcydzieło" do kina...w czasach kiedy słonce było bogiem...to stwierdzenia balansuje na granicy kiczu i dennosci...zapraszamy do kin :wink:
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Menthorn... » czw 11.09.2003 16:31

już ja to widze, cos czuje że to bedzie klapa na miare Wiedźmina (po kij im tak żebrowski!!). Oczywiście maże by było ineczej ale po tym co zobaczyłem w muzeum kinematografii w łodzi(cała wystawa o Starej Baśni i jeszcze krótki pokaz 5 minutowy filmu) nie mam złudzeń...
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Jakub Cieślak » czw 11.09.2003 19:56

Niby Hoffman zna się na rzeczy, ale ten człowiek jest już bardzo zmęczony życiem (ma bardzo niszczące go hobby- alkohol). W przypadku Ogniem i Mieczem nad filmem pracowała rzesza specjalistów z różnych dziwnych branży (podobno maczali tam spece od reklamy i jacyś spece od efektów z Anglii), dzięki czemu film nie wyszedł źle, choć też genialny nie był. To co zobaczyłem na zwiastunie Starej Baśni mnie lekko przeraziło. Przede wszystkim sama konstrukcja zwiastuna. Jakby próbowali pokazać cały film. Dziwnie to wyglądało. Ogólnie dziwnie to wszystko wyglądało i mnie lekko nie pokoiło (a z zakłopotaniem stwierdzę, że niedokładnie wiem, co) w tym pokazanym mi materiale. Pójdę jednak i zobaczę, ponieważ poniekąd ciekaw jestem pokazania Polski w tej konwencji.
Myślę, że Arkona nie straci na tym, jak się któryś z was przejdzie na film. Tematyka Starej Baśni wydaje się być zbliżona do tego, co robicie. Może wpadną wam nowe pomysły? Nawet jeżeli to zły film, to jednak może was to natchnąć do jakichś pomysłów, lub przemyśleń.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » czw 11.09.2003 21:47

film jest dla mnie siedliskiem obaw wszelakich...lubię Hoffmana, ale ostatnie porodukcje są, użyje eufemizmu: mało udane...albo przynajmniej mało mi pasujące...
obawiam się potworka na pograniczu 'Wiedźmina' i 'Quo vadis', czyli niczego dobrego
Żebrowski jest teatralny, w kinie gorzej wypada, winien dać sobie spokój...przynajmniej na jakiś czas
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 14.09.2003 11:38

A pójdziesz na Starą Baśń, Algu? Ja jestem przede wszystkim ciekaw roli pani Foremnej Foremniak. Czy to aktorka jednej roli, czy ma talent aktorski? Czy ma charakter? Pójdę też popatrzeć co znowu zmajstrowali nasi "specjaliści" od efektów specjalnych.
Chyba polską kinematografię można tak zobrazować: mamy dużo zdolnych artysów, ale brak nam zdolnych i solidnych rzemieślników, których na pęczki ma hollywood.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pn 15.09.2003 17:07

raczej nie pójdę, chyba, że stanie się coś z gatunku cud, np. wygrane bilety...
;-)
Foremniak nie jest katorką jednej roli, nawet niezłą aktorką jest, tylko, że teraz ma ryzyko duże zaszufladkowania...dobry kator sobie poradzi (jak Gajos z 'Czterema pancernymi'), ale gorszy może mieć problem (vide Mikulski i 'Stawka', Perepeczko i 'Janosik')...
rzemieślników mamy, brakuje nam zaplecza...artysta będzie wielki 'sam z siebie', rzemieślnik musi mieć narzędzia...to 'narzędzi' jest w holyłudzie na pęczki...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pn 15.09.2003 20:16

Dużo znam anegdot o dokonaniach polskich ekip filmowych w kwestii radosnego tworzenia scenografii, rekwizytów, itp. Sporo z tych dotarło na łono publiki, niezły obraz tego daje film Koterskiego "Nic śmiesznego". Ci nasi rzemieślnicy to rzesza panów Czesiów z młotkami i intrygującymi pomysłami, które wcielają w życie już podczas zdjęć. U nas niewiele filmów powstaje z odpowiednim przygotowaniem przed zdjęciami.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Menthorn... » wt 16.09.2003 8:07

Co do pani Foremniak to aktorką to może i ona jest. A co do "efektów specjalnych" to.... Za to dbałość o szczegóły mi sie podoba. Przynajmniej z tego co widziałem we wspomnianym muzeum.
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Chomski » śr 17.09.2003 19:37

Skoro jesteśmy przy efektach i ogólnie całej otoczce w stylu dekoracji, to ja zwykłem to określać mianem "naturalizmu" - całość robi wrażenie, jakby była kręcona u mnie pod domem (i to kamerą vhs ;)!
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Einar » pt 19.09.2003 8:35

A ja mam już szczerze mówiąc dość superprodukcji i ekranizacji lektur. To zabija sztukę filmową. Superprodukcja, czyli kino dla efektów. Owszem Władca mógł się podobać, ale efekty w Starej Baśni? Ten film ma budżet amerykańskich filmów klasy B/C.

Producenci ekranizują lektury bo wiedzą niestety, że się zwróci, dzięki uczniom.

Co do gry pani Foremniak nie mam zdania, bo widziałem ją tylko w słodziutkie roli doktor Z. Ale ona przynajmniej jest nowa. Olbrychskiego i Żebrowskiego wszyscy mają juz chyba dość.

Reklama flimu (opieram się na tekście z "Polityki")
Jedyną godną zobaczenia sceną filmu jest smarowanie nagiej pani Bujakiewicz miodem. ( pani Bujakiewicz to sisotra Marta z wspomnianego już słodziutkiego serialu)

I znowu seksizm :P
Einar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: pn 07.04.2003 9:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pt 19.09.2003 12:29

jeśli mam być szczery, to wolę smarowaną miodem panią Bujakiewicz, niż pana Żebrowskiego (o Olbrychskim nie wspominając)...
;-)
budżet nie świadczy o niczym - taki film można zamknąć w formę bardziej kameralnego dramatu historycznego, ale do tego trzeba pomysłu...a taki film mało komu mógłby sie spodobać, bo ani golizny, ani seksu, a i trupów mało...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Menthorn... » pt 19.09.2003 15:08

Pan Żebrowski to powinien dać sobie spokój z aktorstwem w ogóle... ale problem w tym że nie ma jakiegoś lepszego nastepcy...
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Alganothorn » pt 19.09.2003 15:13

primo - Żebrowski aktorem jest niezłym, tyle, że teatralnym, a nie filmowym
secundo - nie odczuwam potrzeby posiadania w kraju 'etatowego' gwiazdora: niech będzie nowy aktor do każdej roli, byleby grali nieźle...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: mathias79 » pt 19.09.2003 17:39

ja szczerze się obawiam czy pieniądze wydane na bilety nie będą pieniędzmi wywalonymi w błoto ...
chyba raczej poczekam aż pokaże się w wideotekach ... przynajmniej można wyłączyć wideo i iść na spacer ;-)
IN THE GRIM DARKNESS OF THE FAR FUTURE THERE IS ONLY WAR ... HAVE FUN :twisted:
Awatar użytkownika
mathias79
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 29.04.2003 11:27
Lokalizacja: Gryfino

Postautor: Chomski » pt 19.09.2003 18:29

Nie znowu takie wywalone w błoto - będziesz miał jedyną i niepowtarzalną okazję dorzucić się do prac nad jakąś ustawą ;)
Alganothorn, masz rację - budżet w tym kraju o niczym nie świadczy, bo u nas się zwyczajnie filmów nie potrafi robić! Film Johna Carpentera kosztowały grosze, a da się je oglądać! U nas za te pieniądze zrobiliby coś, o czym bałbym się pisać na forum ;)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: mathias79 » pt 19.09.2003 18:57

Chomski pisze:Nie znowu takie wywalone w błoto - będziesz miał jedyną i niepowtarzalną okazję dorzucić się do prac nad jakąś ustawą ;)

jaką ustawą ... ? nie rozumiem ...
IN THE GRIM DARKNESS OF THE FAR FUTURE THERE IS ONLY WAR ... HAVE FUN :twisted:
Awatar użytkownika
mathias79
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 29.04.2003 11:27
Lokalizacja: Gryfino

Postautor: Chomski » pt 19.09.2003 19:11

Obejrzyj jakieś wiadomości albo zajrzyj do gazety, to będziesz wiedział, skąd się biorą u nas pieniądze na robienie filmów (chyba padłem ofiarą tej podłej dziennikarskiej prowokacji ;)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Wotan » pt 19.09.2003 20:07

panowie przenieście sie na topic "dokąd zmierza polskie kino"
co do Starej Baśni:
ja jako jeden z młodych studentów-reżyserów wraz z moimi kolegami bojkotujemy filmy starych chlorów vel Mister Hoffman, tym bardziej gdy te filmy są kiczowatymi nie mającymi kontaktu z rzeczywistością szmirami za parę milionów złotych
Masz rację Chomski, budżet o niczym nie decyduje, tutaj po prostu jak z resztą w inncyh dziedzinach życia rządzą się chore układy i wszystko jest tak denne że czasem żal dupe ściska.
Szwedzi w początkach swojej kinematografii po wojnie też mieli bardzo skromne środki a narodził im sie taki Bergman np. I okazuje się że można, tylko jak sie woli wypuszczać komercyjne kicze zamiast ambitnego kina to takie kwiatki nam ciągle nowe rosną
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Chomski » pt 19.09.2003 22:10

Tylko dlaczego takim ludzi pozwala się partolić tak dobry materiał!? Już widzę, jakie tłumy by poszły na kolejną (tym razem sensowną) polską ekranizację "Wiedźmina". Jeśli o mnie chodzi, to mam dość polskich naturalistycznych filmów, które bardziej przypominają teatr telewizji, niż coś co ma przekazywać jakiekolwiek treści wizualne, a ulubionym i kluczowym ich elementem są pietnastominutowe ujęcia czyjejś (głównie Olbrychskiego) dziurki od nosa ze słyszalnym w tle akompaniamentem typowym dla telewizji edukacyjnej z lat osiemdziesiątych!
DOŚĆ!!!
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Jakub Cieślak » pt 19.09.2003 22:16

Zdaje się, że Wotan słyszałeś równie pikantne szczegóły z życia mistera Ogniem i Mieczem co ja. Ale OiM nawet mi się podobało. Nawet. Dzięki właśnie wąsatemu Żebrowskiemu, grubemu Kowalewskiemu i świetnemu Krzesimirowi Dębskiemu. Ale słodki e-felieton dał RAZ na wirtualnej polsce odnośnie dokonań Hoffmana.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » sob 20.09.2003 17:00

jak dla mnie problemem polskiego kina jest w dużej mierze gra aktorów; nie wszystkich - żeby była jasność...
chodzi o to, że inaczej się gra w teatrze, inaczej w kinie, a wielu aktorów traktuje oba te środki wyrazu tak samo, co kończy się jak np. w przypadku Żebrowskiego (dobry na scenie, w kinie dużo gorszy...);
rządzą układy? wszędzie tak jest, problem w tym, że tutaj nic nie ma do powiedzenia jakość produkcji...
pozdrawiam
ps. a o budżecie wspomniałem ja, nie Chomski :-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » ndz 21.09.2003 10:16

Nie powinno sie robic filmow, na ktore nie ma srodkow. SB wymaga pewnych nakladow, inaczej to wszystko "smierdzi styropianem, skajem i akwarelami" jak powiedzial kiedys Sapkowski.
Zebrowski to aktor, do ktorego mam jakis sentymnent, byc moze za role Geralta (sic!), ale dla mnie oprocz muzyki to on ratowal "Wiedzmina".
Troche sie ciesze, ze nie jest to ekranizacja jednej z bardziej znanych lektur, tylko raczej ksiazki z drugiego planu.

Ale po obejrzeniu Zemsty, Przedwiosnia, Pana Tadeusza czy nawet Quo Vadis to sie trudno wogole nastawic pozytywnie do polskiego, superprodukcjowego kina.
Czekamy na "Krzyzakow"...
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Raven » ndz 21.09.2003 23:40

Stara Baśń - prawdopodobnie kolejny porazka polskiego kina. A dlaczego tak uwazam? Pierwsze to : widzialem Wiedzmina i nie mam zludzen co do tego jak wyglada polskie kino, druga to rezyszer. Zgadzam sie tutaj z Wotanem i innymi ludzmi ktorzy uwazaja ze era tych ludzi juz minela i ze kino polskie powinno przejsci w inne rece. A trzeci powod to takie że premiera sie juz odbyla i nie widzialem niestety ani jednej pozytywnej recenzji co do filmu. Nie mam tu ale do aktorow bo trzeba przyznac ze i w Wiedzminie Zebroski zagral niezle. I tak wg recenzentow ma sie sprawac co do SB. Gra aktorska na dobrym poziomie - realizacja filmu tragiczna.
A wydaje mi sie ze sytuacja ta niezmieni sie zbyt szybko. Z prostej przyczyny - kino ambitne w Polsce nie ma prawa bytu ostanio, w zwiazku z czym stawia sie na kicz z ladna oprawa. Popatrzcie ile teraz powstaje tandetnych filmow (np. Superprodukcja). Zmieni sie elita rezyserska moze zmieni sie poziom polskiego kina. To tyle odemnie. DObranoc panstwu.
:)
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Jakub Cieślak » pn 22.09.2003 6:28

Kino ambitne istnieje w Polsce i ma się całkiem nieźle. Nie jest ono na pierwszych stronach gazet, ale nigdy tam nie było, albo bywało rzadko. W Stanach też rzecz ma się podobnie. To się nie zmieni, póki ludziom nie zmienią się upodobania. Ludzie lubią rozrywkę. Tezą Twojej wypowiedzi, Raven powinno więc być, że rozrywka dobrej jakości nie ma prawa bytu ostatnio w Polsce. Tego właśnie nie widać w polskim kinie- solidnej produkcji z segmentu rozrywki.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Einar » pn 22.09.2003 8:00

No dobra. Budżet nie świadczy o klasie filmu. Ale tez nie o to mi chodziło.
Problem naszych superprodukcji polega na tym, że próbują dorównać tym z zachodu. I potem wychodzą efekty specjalne jak z wiedźmina (smoczątko, które wyglądało jak gumowa kaczka)

A Żebrowski rzeczywiście jest dobrym aktorem. Najlepszym z tych młodszych. Tylko się juz chyba trochę znudził widzom. On jest wszędzie.

Ciekawe jaki będą następne ekranizacje? Mało juz tego zostało.
Einar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: pn 07.04.2003 9:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » pn 22.09.2003 20:52

Czuję, że paru "wielkich" chciałoby pójść za głosem Hollywood i zrobić jakąś batalistyczną lemoniadę w stylu Pearl Harbour. Mogliby zrobić film pod tytułem "Westerplatte", albo- z oczywistego braku pomysłu na scenariusz- ekranizację "Zośki", albo "Dywizjonu 303". Może sami wygenerujemy pomysł na mega-super-produkcję opartą na naszych dziejach polskich, osadzoną w naszych realiach i możliwie jak najbardziej kupiastą fabułę i czołową obsadę? Można rozwinąć pomysł "Westerplatte". Reżyseria- Janusz Zaorski (no bo on stary wiarus, a dawno nie zrobił filmu sezonu, więc czas na jakiś "film życia"). W obsadzie Krystyna Janda jako znerwicowana przywódczyni kobiecego ruchu oporu, Alicja Bachleda Curuś jako jego działaczka, która zakochuje się w dzielnym pracowniku poczty granym przez Pawła Deląga.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Raven » pn 22.09.2003 23:53

LoL dobre dobre nie ma co :) a do tego oczywiscie nasz cudowny pan Danie w roli zlego niemieckiego oficera l!! Oczywiscie wszyscy wiedza o kogo chodzi :)
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Einar » wt 23.09.2003 7:28

I może jeszcze Żebrowski w roli pana Schleswig-Holstein. Skoro udało się go ucharakteryzować na Wiedźmina... :twisted:
Einar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: pn 07.04.2003 9:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » wt 23.09.2003 18:31

nie, Żebrowski będzie młodym oficerem na wyżej wymienionym okręcie, któy to oficer będzie miał dylematy moralne, czy strzelać do Polaków (monolog minimum 30 minut); jeśli reżyserem Hoffman, to Stupka zagra fuhrera...
można jeszcze obsadzić panią Buzkównę w roli narzeczonej szefa Hitlerjugend z Freiestadt Danzig (Jakimowicz), która porzuci go dla młodego, uczciwego Polaka pocztowca (młody Damięcki), przyjaciela z dzieciństwa...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Wotan » wt 23.09.2003 21:35

I Kasia Figura w roli pocisku przeciwpancernego wystrzelonego z Holschteina
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Następna

Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

cron