Ghost Ship

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Ghost Ship

Postautor: Vampdey » ndz 08.06.2003 10:47

Czekałem na ten film od dość dawna, bardzo mi się spodobał jego zwiastun. Obejrzałem go dopiero teraz (bo bełchatowskie kino go chyba pomineło, może przegapiłem, nie wiem), wcześniej nasłuchując się wielu bardzo negatywnych recenzji. Mi film sie dość spodobał. Nie jest tym czego sie spodziewałem - takiego Lśnienia na pełnym morzu, mimo wszystko jest dobrze zrealizowany i posiada kilka bardzo dobrych momentów.
Co wy o nim sądzicie? Czy wam rzeczywiście się niepodobał?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » pn 09.06.2003 8:21

Przeciętny. Nic zachwycającego, nic tez denerwującego.

Początek bardzo miły, potem zmułą wiało, a koniec jakiś taki nieszczególny. Chociarz dobrze że nie taki idiotyczny jak w niektórych horrorach ostatnio. Ale, jak to się mówi - brakowało jaj. Nie wiem co miał znaczyć ten cały "flaszbek", po co to tak zrobione było? Dla fazy? Nawet do całego filmu nie pasowało. Cienkie i tyle. Resztę jeszcze mozna było obejrzeć :D Aha, i kompletnie zero pomysłowości, wszystko jakieś takie oklepane, no może oprócz właśnie początku :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Vampdey » pn 09.06.2003 10:05

To jest błąd filu; że zamiast opowieści o statku widmo powstała opowieść o diable (czy kim był ten koleś)....
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » pn 09.06.2003 17:25

W sumie jeszcze do tego kolesia i osi fabuły nic nie mam, ujdzie - chociarz to było w miarę oryginalne. Gorzej jednak z elementami pobocznymi. Szkoda trochę, bo tematyka filmu jest fajna, i gdyby tylko zrobić go bardziej zaskakującym, pomysłowym, to wyszłoby świetne kino. No i dać lepsze postacie, bo te to strasznie szablonowe były.

Pytanie: czy napięta linka jest w stanie zrobić takie coś? Cały czas jakoś nie daje mi to spokoju :P

No ale ostatnio chyba dobre pomysły często są kopane. Ot chociarzby ten film o wyprawie do wnętrza ziemi. Przydałoby się zobaczyć, chociarz nie spodziewam się nic więcej od tego co w Ghost Ship było. Katastrofa, jądro się nie kręci :lol: :lol:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Vampdey » pn 09.06.2003 18:05

CO do napiętej linki <---: Nie, oni wszyscy by sie raczej tez poprzewracali od oderzenia, a nie stali sztywno... Jednak według mnie to świetna scena, jak to napisali w Cinemie "fajerwerk makabry".
Fabuła za orginalna nie jest, ale to według mnie taka koncepcja wyciągnięcia ile się da z klasyki gatunku :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » pn 09.06.2003 18:26

Dokładnie, też tak pomyślałem, że raczej by popadali :) Chcoiarz z drugiej strony jeśli linka była odpowiednio cienka, napięta, i leciała cholernie szybko, to przynajmniej ci pierwszi by skończyli tak jak w filmie. A za razem nieco by linka zwolniła poprzez opór jaki oni stawiają i ci na końcu już by się tak ładnie nie rozpadli. To chyba miało być coś a'la lasery, ale że lokacja i czas (lata sześćdziesiąte o ile dobrze pamiętam) nie pozwalały na lasery, to dali linkę. I w sumie dobrze im to wyszło :D

Klasyki? Widzisz, ja człowiek innego rodzaju kina, na klasyce tak się nie znam, nie widziałem wielu filmów tego typu, a jednak cały czas miałem wrażenie że to jest oklepane i już gdzieś było. Co jest dziwne, biorąc pod uwagę fakt że sam początek był bardzo pomysłowy. Może i chcieli wyciagnąć ile się da, ale równie dobrze może nie chciało im się więcej wymysleć. Taki trochę "film jednej sceny".

I to samo co pisałem w Braterstwie Wilków. Ten flaszbek kompletnie nie pasował. Mogli to bardziej stylowo zrobić, a nie tak "matrixowo"
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Vampdey » pn 09.06.2003 18:36

Taki trochę "film jednej sceny".

Kurcze, chyba w każdej recenzji to widzę :D.... ALe ja tam widze więcej dobrych scen. Ukazanie się głównej bohaterce całej rzezi pasażerów statku :): znakomite. Dynamika, rockowy pokład potęgujący wrażenia... I to co widzimy odrazu po tej scenie śmierci pasażerów, śmierć Murphy'ego. Bardzo klimatyczna muzyka i kapitan holownika unoszący się w wodzie :). Jak dla mnie miodzio.

Co do nawiązań mi tu wszystko się kojarzy z telewizyjnym Lśnieniem i niektórymi filmami mistrza Hitchocka :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » wt 10.06.2003 11:20

ogladałem zwiastun...bardzo mi sie spodobał...chciałem isc, lecz poczytałem kilka recenzji które zniecheciły mnie do tego filmu i nie wybrałem sie na niego...powiedzcie bracia czy duzo straciłem :wink: ??
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: hops » wt 10.06.2003 17:40

Straciłeś zaledwie jedną dobrą scenę z początku filmu i powiedzmy, że "zaskakujące" zakończenie [ale sztampa w filmach tego typu staję się cholernie irytująca...]...
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości