MUD'y

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

MUD'y

Postautor: Azirafal » wt 02.03.2004 10:21

Nigdy nie powstał taki topik, mimo że kilka razy wspominano o MUD'ach. MUD, czyli MMORPG bez grafiki. Raj dla czytelników fantastyki - wszystko jest opisane, praktycznie nie ma żadnej grafiki! Swoje ruchy i poczynania wpisuje się jako komendy. Zazwyczaj bardzo ciekawa rozrywka, z mnóstwem przygód, quest'ów i ludzi z całego świata...

Czy gracie w MUD'y? Jeżeli tak to w jakie? Jeżeli nie, to dlaczego? Co Wam si w nim podoba, a co nie?

Ja osobiście grałem do tej pory w dwa: Moongate (Materia Magica) i Imperian.

W Moongate nie gram już od pewnego czasu. Wcześniej pogrywałem raz na dwa - trzy miesiące. Świat fantasy, ogromne przestrzenie, mnóstwo siekania, pełno ludzi. Ale jakoś nudziło się po pewnym czasie, gdyż chodziło tu właśnie przede wszystkim o zabijanie stworów i zbieranie xp'ków. Mimo to z rozrzewnieniem wspominam te kilkadziesiąt godzin jakie w swoim życiu spędziłem przy Moongate.

O Imperian dowiedziałem się zupełnie przypadkiem, ale od razu mnie zafascynował. Kilka dużych miast/ośrodków/skupisk istot, pełno ras, kilkanaście gildii (czyli klas), pełno bogów, z których każdy raz na jakiś czas udziela się w tym świecie. Baaaaaardzo trudne i ciekawe walki PVP (player versus player, jakby kto miał wątpliwości), ogromna liczba umiejętności i spore możliwości rozwoju. Także sporo sekt/ścieżek rozwoju/specjalizacji wewnątrz gildii. Role-playing bardzo przestrzegany (granie postacią, IC - In Character, jak najmniejsze "wychodzenie z roli"). Ogromna pomoc dla nowicjuszy dzięki dwóm "kanałom", na których można porozmawiać z bardziej doświadczonymi graczami, zadać pytania i poradzić się (ogólny kanał "newbie" i kanał dla nowicjuszy w gildii). Jakby kto się pytał, to ja wszystkim polecam Imperiana i życzę miłej gry. Jestem tam jako "Brannick Tingerhoff" - możńa mnie złapać, jak się wie jak ;) :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Otorek » wt 02.03.2004 14:18

Grałem w kilka mudów Polskich jednak dla mnei zżera to za dużo czasu i odstawiłem. Sama zabawa przednia jeśli komuś nei pzreszkadza brak grafiki.
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Fett » śr 03.03.2004 15:38

Ja nigdy nie miałem (nie)przyjemności grać w jakikolwiek z MUD'ów... Myślę jednak, że nawet zaczynał nie będę, ponieważ brak mi ostatnio czasu na dwu-godzinne granie czy nawet dłuższe... Może w przyszłości... Zobaczymy 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Xurt » śr 03.03.2004 17:39

Hyhy MUDy... To byly czasy :P Gralem w nie dosc dlugo, potem sie jednak na Ultime Online przezucilem, ba, nawet server ze znajomymi robimy - i nawet kilkudziesieciu graczy mamy :P
http://www.lazarus.zp.pl
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani
Zakon Rycerski i Szpitalny Świętego Łazarza z Jerozolimy, Chorągiew Szczecińska
Awatar użytkownika
Xurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 26
Rejestracja: sob 10.01.2004 16:14
Lokalizacja: Swinoujscie


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości