NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Crouch, Blake - "Upgrade. Wyższy poziom"

Moorcock, Michael - "Elryk z Melniboné"

Ukazały się

Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (czarna)


 Nayler, Ray - "Góra pod morzem" (niebieska)

 Kingfisher, T. - "Cierń"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Maas, Sarah J. - "Dom płomienia i cienia"

 Lloyd Banwo, Ayanna - "Kiedy byłyśmy ptakami"

 Jadowska, Aneta - "Tajemnica domu Uklejów"

 Sablik, Tomasz - "Mój dom"

Linki


Redaktorzy Katedry prezentują...

Wydawnictwo "Katedra", szczęśliwie powołane do życia 1 kwietnia ubiegłego roku, funkcjonuje i ma się dobrze. P.T. Czytelników informujemy, że trwają intensywne prace redakcyjne nad szeregiem tytułów, które z pewnością zawojują rynek wydawniczy. Wprawdzie Tymek Wronka policzył koszty i studzi nasz entuzjazm, ale nie poddajemy się i gorączkowo opróżniamy szuflady. Zapraszamy do lektury katedralnych zapowiedzi.
Na początek nie będzie rozmachu, ukażą się teksty głównie naszego autorstwa. Czy się uda? Jak widać poniżej znani i poważani chwalą, a według niektórych takie zapowiedzi bledną przy naszych.


  • Tymoteusz Wronka - "Wampir"

  • Zapomnijcie o Stephanie Meyer, teraz rządzi Wronka!
    Hanka, uczennica warszawskiego liceum spędza niezapomnianą noc w Pałacu Kultury i Nauki. Przypadkiem zostaje gościem na niesamowitym spektaklu, na którym poznaje tajemniczego Michała, przystojnego studenta architektury. Hanka chce dowiedzieć się więcej o mężczyźnie, który ją zauroczył. W końcu odkrywa, że Michał jest wampirem...

    "Niesamowite, myślałem, że o wampirach napisano już wszystko. Tymek udowodnił, że się myliłem."
    Łukasz Orbitowski

    "Niesamowity debiut niesamowitego autora."
    Wit Szostak

    "Wronka w swojej powieści zredefiniował postać wampira w popkulturze."
    Jacek Dukaj

  • Mateusz Wodyk - "Tworki. Historia prawdziwa"

  • To nie jest zwykły pamiętnik. Mateusz spędził w Tworkach pięć lat, a te wspomnienia były jego indywidualną terapią, dzięki której miał wrócić do zdrowia. Opisuje w niej swoje halucynacje, w których jest zawieszony między dwoma światami. Jest to opis stanu emocjonalnego człowieka próbującego wrócić do normalności, momentami przetykany wspomnieniami z lat wcześniejszych, próbami analizy przyczyn, które spowodowały jego chorobę, a także planami na przyszłość. Niestety, książka nie kończy się szczęśliwie, Mateusz zniknął, jedyne co po nim zostało, to te notatki, zebrane w formie książki i opatrzone komentarzami rodziny i specjalistów z dziedziny psychiatrii. Mamy nadzieję, że ta pozycja pomoże zwykłym czytelnikom zrozumieć dramat osób chorych psychicznie i ich rodzin.

  • Daniel Elkader - "Vamp. Śliska namiętność"

  • Faceci, strzeżcie się, Vamp jest w mieście.
    Dziewczyny, tego nie nauczycie się w szkole!

    Zmysłowa, namiętna, ociekająca seksem, taka jest kobieta waszych marzeń. Ale jest też druga, mroczna strona tego medalu - Vamp nie jest człowiekiem..
    Przełamująca bariery książka debiutanta jeszcze w trakcie pisania zainteresowała wydawców na całym świecie oraz wielkie wytwórnie filmowe. Ostatecznie prawa do filmu wykupiło Paramount Pictures, a za reżyserię odpowiedzialny będzie David Lynch. W rolę Vamp wcieli się Christina Ricci. Premiera filmu już w maju.

  • Tymoteusz Wronka - "Smak chwili"

  • Wronka przełamuje granice!
    Maciek nie jest zwykłym nastolatkiem. Nie ma rodziny, przyjaciół, mieszka na warszawskich Powązkach. I jest ghulem. To nie sprzyja zawieraniu nowych znajomości. Żywi się zwłokami osób chowanych na cmentarzu, zazwyczaj wybiera ciała młodych dziewczyn, co daje mu namiastkę kontaktów z rówieśnikami i normalnego życia. Pewnej nocy dokopuje się do ciała Anny, ślicznej piętnastolatki. Zakochuje się w niej od pierwszej chwili i postanawia, że zwalczy w sobie pierwotną żądzę i będzie ją chronił przed pozostałymi warszawskimi ghulami. Przypadkiem sprawia, że Anna pewnej nocy budzi się jako ghul. Po początkowej niechęci, akceptuje siebie i Maćka, wyjawia mu tajemnicę swojego nieszczęśliwego życia i wspólnie postanawiają ukarać winnych.

    Tego jeszcze nie jadłaś!

  • Krzysztof Kozłowski - "Tańczący z indykami"

  • To nie jest zwykła książka kucharska! Oprócz niezliczonej ilości przepisów kulinarnych znajdziesz tu praktyczne porady jak złapać indyka, oskubać go i wypatroszyć i na dodatek zjeść go, zanim odbierze ci go ktoś silniejszy. Książka jest wzbogacona o sto niezawodnych porad, jak znaleźć sobie żonę przyrządzając dania z indyka.
    Krzysztof Kozłowski, znany podróżnik, spędził trzy lata w Ameryce Północnej, przemierzając ją wzdłuż i wszerz jedynie na własnych nogach a w plecaku mając jedynie, trzy książki (nie chciał zdradzić ich tytułów), nóż i dwie pary butów. Żywił się tym, co udało mu się znaleźć i złapać, jego ulubioną potrawą stał się indyk w żurawinie, o którym mówi, że zawdzięcza mu żonę.

  • Krzysztof Czajkowski - "Toto - prawdziwa historia Dorotki"

  • Retelling powieści Bauma z 1900 r.
    Akcja książki zaczyna się na farmie w Kansas. Skłócona z rodziną Dorota eksperymentuje z różnymi używkami. Podczas silnej burzy próbuje nowego narkotyku o nazwie Oz. Po zażyciu nie odczuwa jego działania, kładzie się spać. Rano budzi się w zupełnie innym miejscu. Dowiaduje się, że jeśli chce wrócić do domu, musi znaleźć tajemniczego Oza, mieszkającego w Szmaragdowym Grodzie potężnego maga, władcę tego świata. Książka traktuje o wędrówce Dorotki ku przeznaczeniu. Niemym świadkiem podróży jest Toto, towarzyszący jej pies. Wciągająca opowieść o walce ze słabościami, przezwyciężaniu przeszkód, dążeniu do celu i prawdziwej przyjaźni.

    Kim naprawdę jest Toto? Jaką rolę odegrał w historii Dorotki?

  • Anna Zasadzka - "W pułapce kłamstw"

  • Ewa wyjeżdża z popegeerowskiej wsi na studia do Warszawy. Odcina się od swojej przeszłość i próbuje żyć nowym życiem. Kończy ekonomię na renomowanej uczelni i wyjeżdża do Irlandii, gdzie znajduje dobrze płatną pracę. W Polsce zostawia byłego narzeczonego, który próbuje dowiedzieć się, gdzie wyjechała Ewa. W tym celu stara się ustalić jej przeszłość, co jest bardzo trudne, ponieważ Ewa żyła w świecie kłamstw. Adam w końcu trafia do pod olsztyńskiej wsi Raj i wtedy zmienia się jego życie. W tym samym czasie do rodzinnej wsi przyjeżdża Ewa i zauważa, że znalazła się w pułapce własnych kłamstw.

  • Anna Zasadzka - "Imperium w pułapce"

  • Swego czasu Jacek Dukaj napisał o "Accelerando" Charlesa Strossa, że najlepiej pokazuje dokąd zmierza science fiction XXI wieku. Nie znał jeszcze "Imperium w pułapce", monumentalnej powieści łączącej niezliczoną ilość wątków i pomysłów w jedną spójną całość, która wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Początek to zdawałoby się klasyczna space opera, ale czytelnik bardzo szybko zdaje sobie sprawę, że proste zakwalifikowanie do któregoś z podgatunków fantastyki jest niemożliwe. Autorka łączy zbyt wiele konwencji, a robi to tak sprawnie, że ciężko jest nie nazwać jej Lemem w spódnicy. Tym bardziej, że AZ w swojej twórczości porusza wiele ważkich kwestii. Nie boi się zadawać pytań nawet o najbardziej drażliwe kwestie, przy tym na wiele z nich daje również wiele odpowiedzi.

  • Beata Kajtanowska - "Wiedźma w Katedrze"

  • W Katedrze Oliwskiej dochodzi do serii samobójstw księży. Sprawą zaczyna interesować się policja i media, Kościół próbuje zatuszować sprawę. Jednym ze zmarłych jest przyjaciel Roberta Ozorowskiego, gdańszczanina, historyka-amatora. Z tego powodu Robert próbuje rozwikłać tajemnicę na własną rękę i rozpoczyna żmudne śledztwo. Od księży dowiaduje się o zagadkowej zjawie w bieli, która czasem pojawia się w katedrze; wszystko wskazuje na to, że właśnie ona jest przyczyną tych śmierci. W archiwach udaje mu się znaleźć informacje o procesie czarownicy, która kiedyś została spalona przed Katedrą. Tymczasem Roberta zaczynają nawiedzać dziwnie realistyczne sny, w których warzy śmiertelne dekokty. Z jaką mroczną tajemnicą powiązany jest Robert?

  • Mariusz Miros - "Mag z charakterem"

  • Niech nie zmyli was ilustracja okładkowa, to nie jest książka dla dzieci!
    Źle się dzieje w Madarii, mieszkańcy umierają ze starości, nowe dzieci się nie rodzą, ludzie w sile wieku znikają bez wieści, czasem objawiają się tylko ich zjawy. Varag, bóg tego świata początkowo bagatelizuje problemy i gdy w końcu zaczyna działać, jest już za późno. Koniec Madarii oznacza koniec Varaga - żaden bóg nie może istnieć bez swoich wyznawców. Chcąc przeżyć, Varag postanawia wskrzesić zmarłych mieszkańców Madarii, rozpoczyna przygotowania do mrocznego rytuału mającego na celu wskrzeszenie wszystkich byłych mieszkańców Madarii jako w pełni mu posłusznych zombie będących jego wyznawcami. O tych planach dowiaduje się Artum, były uczeń ze Szkoły Magów i postanawia przeciwstawić się mrocznemu i okrutnemu Varagowi. Czy uda mu się uchronić swoich przodków przed wiecznym niewolnictwem?

  • Adam Szymonowicz - "Tajemnica zalanego szybu"

  • Wzruszające "Love story" w konwencji fantasy - tego jeszcze nie było"
    Katarzyna Grochola

    "Czy to jest przyjaźń czy kochanie?"
    Adam Mickiewicz

    "Trędowata" na miarę Tolkiena
    Manuela Gretkowska

    Młody krasnolud wychowany w hermetycznym środowisku górników zostaje wysłany z niebezpieczną misję - ma eskortować do kopalni transport gorzałki. Nic jednak nie idzie zgodnie z planem. Podstępnie uwięziony w zalanym szybie może liczyć tylko na siłę własnych mięśni i niespodziewanego sojusznika.

    Uwikłany w zakazany związek musi wybierać między uczuciem a lojalnością do klanu. Czy miłość do przypadkowo poznanej kobiety z brodą ma szansę w świecie pełnym uprzedzeń i elfów? Miłość i nienawiść. Ciosy topora i romantyczne pocałunki. Namiętne szepty kochanków i jęki konających goblinów.

  • Jan Żerański - "Parowa namiętność"

  • Londyn, rok 1888. Wiek parowej rewolucji i przemysłu, wiek rodzącego się horroru, wiek magii, Johna Dee, wybuchów na Księżycu, wyprawy dzielnych selenonautów na Marsa i początek kina science fiction.
    Znany autor horrorów, Edgar Allan Poe, przypływa do Albionu, żeby napisać biografię Kuby Rozpruwacza. Kiedy przybywa do jego mieszkania, znajduje jedynie psa i młodą kobietę, która przedstawia się jako Jill Rozpruwaczka i wyznaje, że wie, kto zamordował najsłynniejszego seryjnego mordercę świata…

    „Żerański łączy w swojej debiutanckiej powieści prozę Dana Simmonsa, Edgara Allana Poe i Trumana Capote’a. Znakomita lektura.” Łukasz Orbitowski

  • Ł. Adam Rotter - "O psie który jeździł akceleratorem cząstek"

  • Brian, genialny fizyk, prywatnie narkoman, podczas spaceru z psem na haju, traci przytomność na torowisku. Pies (zwany po prostu Psem) odciąga swojego pana w ostatniej chwili, samemu ginąc jednak pod kołami rozpędzonego pociągu. Zrozpaczony naukowiec próbuje ożywić psa przy pomocy akceleratora cząstek... Jednak nic z tego. Okazuje się, że w alternatywnej rzeczywistości powstaje tajemnicza nadnaturalna inteligencja mogąca podróżować w czasie i przestrzeni. Wygląda nieco jak pies... i kieruje się w stronę swojego dawnego właściciela, który tymczasem posądzony o niepoczytalność, odsiaduje wyrok za posiadanie narkotyków i eksperymenty nad zwierzętami, jednocześnie będąc obiektem zainteresowania tajemniczej korporacji. Czy Psu, przemierzającemu mroczne wariacje historii Ziemi, uda się wrócić do swego świata? Czy okaże się ratunkiem czy zgubą Briana?

    "Ta powieść pędzi kota Schrödingera na drzewo" - Jacek Dukaj

    "To jak »Lassie wróć«, która po drodze do domu zabłądziła w realia »Mrocznej Wieży« Kinga." - Łukasz Orbitowski



    Autor: Katedra
    Dodano: 2011-04-01 20:39:12
    Komentarze

    Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

    toto - 11:39 23-01-2016
    To już pięć lat? :shock:

    Shadowmage - 01:42 23-01-2016
    Tak zupełnie po latach odbił się ten artykuł - studenci się mnie pytali czy to ja jestem ten, co książkę o wampirach napisał :D

    ASX76 - 10:42 03-04-2011
    Bronsiu pisze:Może opublikował wcześniej po pismach piętnaście świetnych opowiadań?


    Może i opublikował, ale nie na tym świecie. :P

    Bronsiu - 09:02 03-04-2011
    Może opublikował wcześniej po pismach piętnaście świetnych opowiadań?

    ASX76 - 07:03 03-04-2011
    Jak niesamowity może być autor, skoro jest to dopiero jego pierwsza książka? :lol: Z tym wpisem niby Szostaka, daliśta "ciała". :P

    Ł - 17:51 02-04-2011
    No, Shadow, gdybyś teraz się wycofał z napisania "Wampira" to niepokoje społeczne, zdemolowane podstawówki i płonące gimbusy jak nic.

    Raven86 - 11:08 02-04-2011
    Niezły kawał :) "Lubię to" ;]

    Shadowmage - 10:26 02-04-2011
    Łał, taki odzew... rzucam doktorat, zaczynam pisać powieści :D

    Sheila - 10:21 02-04-2011
    Ja chcę "Wampira", ja chcę "Wampira"!

    ASX76 - 21:53 01-04-2011
    Ł pisze:Nie, ale możesz wygrać kolacje z autorami. Tylko przyrządź coś dobrego.


    To byłaby dla Was Ostatnia Wieczerza w życiu doczesnym. :P

    toto - 21:16 01-04-2011
    Strona główna zdobyta. Nie ma odwrotu.

    kurp - 20:56 01-04-2011

    :shock: Ojapierdziele!

    Shadow, jest popyt! Dajesz! :D

    toto - 20:44 01-04-2011
    :P

    Spriggana - 20:30 01-04-2011
    Trafiony-zatopiony.
    http://paranormalbooks.pl/2011/04/01/zapowiedz-wampir/
    :-D

    Ard - 15:41 01-04-2011
    Pomysły super (ostatnią książkę bym kupił na 100%), ale szkoda, że się tak średnio postaraliście przy fałszowaniu rekomendacji Dukaja - są zdecydowanie bardziej malownicze :)

    Ł - 14:15 01-04-2011
    Nie, ale możesz wygrać kolacje z autorami. Tylko przyrządź coś dobrego.

    ASX76 - 14:08 01-04-2011
    Przy zakupie wszystkich pozycji otrzymam rabat? :P

    Yans - 12:47 01-04-2011
    Fajne zapowiedzi, szkoda, że fejkowe ;) "O psie który jeździł akceleratorem cząstek" rządzi !!!

    agrafek - 12:02 01-04-2011
    Fakt. Ostatnia powieść wręcz narobiła mi apetytu na lekturę:).

    Spriggana - 11:11 01-04-2011
    No dobra. Jak wydacie tę ostatnią to kupuję. Za tytuł. ;->

    Komentuj


    Artykuły

    Plaża skamielin


     Zimny odczyt

     Wywiad z Anthonym Ryanem

     Pasje mojej miłości

     Ekshumacja aniołka

    Recenzje

    Hoyle, Fred - "Czarna chmura"


     Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

     Brzezińska, Anna - "Mgła"

     Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

     Lindgren, Torgny - "Legendy"

     Miles, Terry - "Rabbits"

     McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

     Simmons, Dan - "Czarne Góry"

    Fragmenty

     Mara, Sunya - "Burza"

     Mrozińska, Marta - "Jeleni sztylet"

     Brzezińska, Anna - "Mgła"

     Rothfuss, Patrick - "Wąska droga między pragnieniami"

     Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

     Sablik, Tomasz - "Próba sił"

     Kagawa, Julie - "Żelazna córka"

     Pratchett, Terry - "Pociągnięcie pióra. Zaginione opowieści"

    Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS