NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Wolfe, Gene - "Miecz i Cytadela"

Flamma, Adam - "Wiedźmin. Historia fenomenu"

Ukazały się

Kozak, Magdalena - "Minas Warsaw"


 Bradbury, Ray - "Green Town"

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (Hufflepuff)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (Gryffindor)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (Slytherin)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (Ravenclaw)

 Sanderson, Brandon - "Dawca przysięgi", część 2 (twarda okładka)

 Roanhorse, Rebecca - "Wyścig do słońca"

Linki


52. Międzynarodowe Targi Książki - fotorelacja

W dniach 17-20 maja 2007 odbyły się w Warszawie 52. Międzynarodowe Targi Książki. Można było spotkać wielu mniej i bardziej znanych pisarzy, a także odwiedzić stoiska wydawców promujących fantastykę.
Poniżej prezentujemy zdjęcia oraz informacje o planach wydawnictw i pisarzy:

Przebywając na stoisku Domu Wydawniczego Rebis dowiedzieliśmy się o zapowiedziach na drugą połowę 2007. Choć w większości będą to kontynuacje już znanych polskiemu czytelnikowi serii, to trafi się również kilka nowości.

Swoje książki podpisywał tu między innymi Graham Masterton, z którym udało nam się przeprowadzić wywiad.
Zanim jednak porozmawialiśmy z autorem, ten z uśmiechem rozdawał autografy wszystkim licznie przybyłym fanom jego twórczości.


Innym gościem Rebisu znajdującym się w kręgu zainteresowań czytelników fantastyki był Wojciech Siudmak, który na dwa dni specjalnie przyleciał do Polski z Francji. Słynny malarz szczególnie chętnie składał autografy na kartach wzbogaconych jego pracami pierwszych dwóch tomów "Kronik Diuny" Franka Herberta.
Z Wojciechem Siudmakiem przeprowadziliśmy również rozmowę, której zapis już niebawem znajdzie się w Katedrze.

W tym samym sektorze stoisko miała ISA. W ofercie prezentowanej na Targach można było się zapoznać z próbkami całej oferty wydawnictwa – książkami, podręcznikami RPG, karciankami i figurkami.Jak udało się nam dowiedzieć od szefa wydawnictwa, Grzegorza Szulca, długo oczekiwane nowe edycje dwóch książek Neala Stephensona - "Diamentowego wieku" i "Zamieci" - ukażą się odpowiednio w czerwcu i listopadzie.
Po wakacjach ISA planuje rozpocząć nową serię wydawniczą książek historycznych. Oprócz tego w nieoficjalnych rozmowach padały interesujące informacje dotyczące bardziej odległych planów publikacyjnych, ale zostaliśmy poproszeni o ich nie ujawnianie. Niemniej możemy śmiało powiedzieć, że będzie to kilka obiecujących książek.

Naprzeciwko ISY znalazło się miejsce dla wydawnictwa Zysk i S-ka. W tym roku obyło się bez spektakularnych premier podczas targów, ale wydawnictwo ma w planach na ten rok jeszcze dwa tomy "Restrospektywy" George’a R.R. Martina. Także, po problemach związanych z tłumaczeniem, na najbliższy czas planowane jest wydanie brakujących tomów "Nagiego boga" Petera F. Hamiltona, kontynuacji "Dysfunkcji rzeczywistości". Niestety nieznane są jeszcze losy kolejnych książek Chiny Mieville’a (podobnie jak w przypadku ISY i cyklu Chaza Brenchleya).

W piątek i sobotę na stoisku Albatrosa - przy okazji promocji powieści "Klucz do apokalipsy" (według słów autora: polskiej odpowiedzi na książki Dana Browna) - Marcin Wolski podpisywał swoje książki. Pisarz pracuje obecnie nad projektem o nazwie "Nagroda Nobla", książką jak przyznał, bardzo rozpolitykowaną.


Wśród gości zaproszonych przez W.A.B znalazł się Jacek Dehnel podpisujący "Rynek w Smyrnie".Z Pawłem Huelle można było porozmawiać przy stoisku wydawnictwa Znak, gdzie autor podpisywał między innymi swoją najnowszą książkę, czyli "Ostatnią Wieczerzę".

Natomiast Świat Książki zorganizował spotkanie z Eustachym Rylskim - autorem "Warunku" i najnowszego zbioru opowiadań "Wyspa".


Wydawnictwo Dolnośląskie przygotowało spotkanie z Konradem T. Lewandowskim, autorem kryminałów retro: "Magnetyzera" i "Boginię z labradoru". Obecnie autor pracuje nad trzecim tomem przygód komisarza Drwęckiego (kontrakt z wydawcą przewiduje jeszcze tom czwarty). Na razie więc autor nie planuje pisania innych książek.

Największy ruch panował na stoisku FK Olesiejuk, gdzie pojawiali się autorzy kilku różnych wydawnictw. Wśród nich był na przykład oblegany przez młodych fanów Rafał Kosik, obecnie pracujący nad czwartym tomem przygód "Feliksa, Neta i Niki". Natomiast w nieco odleglejszych planach (publikacja miałaby nastąpić około lutego 2008) jest kolejna powieść science fiction dla starszych czytelników. W międzyczasie ukaże się jeszcze wznowienie powieści "Mars".

Spośród autorów SuperNowej na Targach pokazał się między innymi Bartosz Grykowski promujący "Piątego anioła".


Jak zwykle silną ekipę wysłała Fabryka Słów. Na pierwszy front poszła Magdalena Kozak w towarzystwie przyjaźnie wyglądających hostess.

Autorka cały czas pracuje nad trzecim tomem przygód Vespera, który będzie, o, taki:


Od Andrzeja Pilipiuka można było się dowiedzieć, jak postępują prace nad jego kolejnymi książkami. Trzeci tom "Norweskiego dziennika" jest już w zasadzie gotowy, podobnie jak dwa tomy "Oka jelenia" (o tej książce można przeczytać w wywiadzie z autorem). Powstaje też trzeci tom opowiadań niezwiązanych z Jakubem Wędrowyczem.

Był również jak zwykle wyluzowany Jacek Piekara. Obecnie pracuje nad książką pod tytułem "Alicja", która będzie miała bardziej współczesną tematykę.
Natomiast kolejny tom przygód Mordimera Madderina ukaże się zimą, być może w okolicach lutego 2008.Na Targach wręczono po raz pierwszy nagrodę Papierowy Ekran - dla najlepszej strony internetowej poświęconej książkom. Nagroda główna trafiła do przedstawicieli portalu Biuroliterackie.pl, a jedno z dwóch wyróżnień przyznano Biblionetce. My jako Katedra cieszymy się z wyróżnienia, jakim było znalezienie się wśród nominowanych.
Oprócz zaplanowanych spotkań, natknęliśmy się także na pisarzy i wydawców przebywających na targach incognito – jak choćby Ewa Białołęcka, Edyta Szulc z wydawnictwa Runa czy Andrzej Miszkurka z wydawnictwa MAG.

Przedstawiliśmy i opisaliśmy tylko nieliczne atrakcje, jakie czekały na odwiedzających 52. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Na zdjęciach nie zostały udokumentowane spotkania chociażby z Witoldem Jabłońskim, Krzysztofem Vargą czy Helen Oyeyemi. Działo się, działo bardzo dużo, dlatego zachęcamy do odwiedzenia przyszłorocznych Targów.
Katedra na tym kolejnym święcie książki będzie na pewno.


Autor: Katedra


Dodano: 2007-05-22 13:01:47
Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Ros - 08:31 23-05-2007
A mam pytanie, nad czym pracuje obecnie Pan Andrzej Miszkurka, którego lubię od czasów Magii i miecza. ;-) Jakie książki napisał, może ktoś wie ?

Shadowmage - 09:01 23-05-2007
Książek nie napisał :) a przynajmniej nie wydał. Natomiast zajmuje się doborem książek do Maga, a i chyba także do Nowej Prozy.

Ros - 08:03 24-05-2007
A jaką książkę lub opowiadania napisał Pan Marcin Baryłka, jeden z członków dawnej ekipy "Magii i Miecza" ? Wiem że brał udział w tworzeniu RPG Dzikie Pola.

Shadowmage - 13:49 24-05-2007
Brał też podobno udział w pracach nad Neuroshimą. Co do opowiadań: za wikipedią
Strach (antologia Robimy Rewolucję, Prószyński i S-ka, 2000)
Projekt Marszałek (antologia Niech żyje Polska, hura!, t. 1, Fabryka Słów, 2006)

Komentuj


Konkurs

Wygraj "Bitwę bliźniaków"


Artykuły

Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?


 Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e05)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e04)

Recenzje

Corey, James S. A. - "Gniew Tiamat"


 Vonnegut, Kurt - "Rysio Snajper"

 Pullman, Philip - "La Belle Sauvage"

 Flamma, Adam - "Wiedźmin. Historia fenomenu"

 Majka Paweł, Rusak Radosław - "Czerwone żniwa. Trzeci front"

 Baoshu - "Odzyskanie czasu"

 Majka Paweł, Rusak Radosław - "Czerwone żniwa. Uderzenie wyprzedzające"

 Jordan, Robert - "Wojownik Altaii"

Fragmenty

 Hałas, Agnieszka - "Czerń nie zapomina"

 Dworakowski, Witold - "Wieczny buntownik"

 Ziębiński, Robert - "Dzień wagarowicza"

 Baoshu - "Odzyskanie czasu" (przedmowa)

 Hendel, Paulina - "Czarny świt"

 Baoshu - "Odzyskanie czasu"

 Canavan, Trudi - "Klątwa kreatorów"

 Clare, Cassandra & Chu, Wesley - "Czerwone Zwoje Magii"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2020 nast.pl     RSS      RSS