NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Clarke, Susanna - "Piranesi"

Lafferty, R.A. - "Najlepsze opowiadania"

Ukazały się

Jefremow, Iwan - "Mgławica Andromedy" / "Serce Węża"


 Jefremow, Iwan - "Godzina Byka"

 Kulikow, Roman - "Sztych"

 Fitas, Bartłomiej - "Umarli nie wracają"

 Lee, Edward - "Bighead"

 Roth, Veronica - "Wybrańcy"

 Lunde, Maja - "Ostatni"

 Cholewa, Michał - "Dzika Karta"

Linki


51. Międzynarodowe Targi Książki - fotorelacja

W dniach 18-21 maja 2006 odbyły się w Warszawie 51. Międzynarodowe Targi Książki. Wśród wystawców promowały się także wydawnictwa posiadające w swojej ofercie fantastykę. Odbyło się też kilka spotkań z pisarzami. Poniżej prezentujemy zdjęcia oraz informacje o planach wydawnictw i pisarzy:Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprezentowało swoją bogatą ofertę fantastyczną. Na Targach miała miejsce promocja dwóch nowych książek: „Uczty dla wron. Cienie śmierci” George’a R.R. Martina oraz "Blizny" Chiny Miéville’a. Można było się dowiedzieć także o planach wydawniczych.

"Hegemonia Kartaginy" Mary Gentle jest już w druku i jeśli drukarnia nie zawiedzie, to ukaże się zgodnie z planem 30 maja.
Druga część „Uczty dla wron” ukaże się na przełomie czerwca i lipca.
W planach jest także trzeci tom cyklu „Dysfunkcja rzeczywistości” Petera F. Hamiltona oraz wydanie nowego cyklu (dylogii) tego autora. Ich terminy niestety nie są znane.
Nadal w planach wydawnictwa jest „RRetrospektywa” George’a R.R. Martina. Ma być podzielona na trzy części. Tom pierwszy, składający się z samych opowiadań, jest już prawie gotowy, brakuje tylko namiarów na tłumacza jednego z utworów, które dawno temu było drukowane w „Fantastyce”. W związku z tym wydawnictwo nie może podać nawet przybliżonej daty.
Nadal będzie kontynuowane wydawanie książek Roberta Jordana.Na stoisku Wydawnictwa Dolnośląskiego można było porozmawiać z Andrzejem Ziemiańskim, który promował swoje dwie niedawno wydane książki – "Miecz Orientu" i "Bramy strachu".
Fani jego twórczości na pewno ucieszą się wiadomością, iż cały czas pracuje on nad nowymi projektami. Co prawda powieść (a nie zbiór opowiadań) "Toy" została odłożona na dalszy plan z prozaicznego powodu braku weny, ale za to powstaje powieść o trzech detektywach żyjących w różnych czasach (przed wojną, po i obecnie) pracujących nad tą samą sprawą. Scenerią tych wydarzeń będzie oczywiście Wrocław, podobnie zresztą jak powieści o tytule „Czarownice”, o której jednakże na razie autor nie chciał niczego ujawnić. Andrzej Ziemiański wspomniał także, że powstanie książka o Ziemcach (czyżby kontynuacja "Achai"?) która pokaże ich w nieco innym świetle niż do tej pory. Niestety pisarz nie planuje stworzyć w najbliższym czasie żadnych nowych opowiadań, a ostatnio powstałe trzy krótkie formy są do ściągnięcia na komórkę z „Emisji”.Stoisko Agencji Wydawniczej Runa było niewielkie, ale prezentowało się doskonale.
Odbywała się na nim przedpremierowa promocja najnowszej książki Ewy Białołęckiej pod tytułem "Róży Selerbergu". Jak widać na zdjęciu, panie z Runy dostosowały się kreacjami do nieco kontrowersyjnej okładki książki. Niemniej, jak zapewniała autorka, grafika jest dokładnie taka, jaką miała być.


Ewa Białołęcka dzielnie podpisywała swoje książki, ale znalazła też chwilę na rozmowę o planach pisarskich. Nie będzie wielkim zaskoczeniem fakt, że będzie kontynuowała „Kroniki Drugiego Kręgu”, ale myśli także nad dwoma nowymi projektami – książką będącą kontynuacją jednego z opowiadań znajdujących się w „Róży Selerbergu”, oraz powieścią o duchach.
Przy stoisku Firmy Księgarskiej FK Jacek Olesiejuk swoje książki podpisywał Jacek Piekara. Wiernych czytelników zapewniał, że kolejny tom przygód inkwizytora Mordimera Madderina – "Łowcy dusz" – ukaże się październiku. Szykuje się także wznowienie "Sługi Bożego"wzbogacone o jedno nowe opowiadanie, z Kostuchem w roli głównej.

Na Targach odbyło się wiele spotkań z pisarzami, ale można było się natknąć także na osoby niezapowiedziane wcześniej, między innymi Konrada T. Lewandowskiego czy Magdalenę Kozak (na zdjęciu).
Na tym kończymy naszą krótką relację z 51. Międzynarodowych Targów Książki. Następne niestety dopiero za rok.
Autor: Shadowmage


Dodano: 2006-05-21 19:13:40
Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

ASX76 - 13:58 22-05-2006
To jakiś absurd, że wydawnictwo nie może wydać książki, ponieważ nie ma namiarów na tłumacza jednego z utworów.
A co jak go nie znajdą? Nie wydadzą wogóle?

Azirafal - 14:21 22-05-2006
A może nadludzkim wysiłkiem uda im się przetłumaczyc je z oryginału samym? :)

ASX76 - 16:07 22-05-2006
A może w takiej sytuacji daliby to do przetłumaczenia komu innemu?:)

Vampdey - 19:50 22-05-2006
Mi sie nie podoba bardzo praktyka nowych wydań wraz z nowymi utworami. Chcą dodruku? Okej, ale bez nowych opowiadań - to nie wporządku wobec posiadaczy pierwszych wydań.

ASX76 - 16:24 23-05-2006
Nie widzę problemu. W empiku są wygodne siedzenia, a przeczytanie jednego czy dwóch nowych opowiadań nie zajmie zbyt wiele cennego czasu...:)

Shadowmage - 17:10 23-05-2006
Wiesz, wydawca woli za grosze kupić prawa do jakiegoś starusieńkigo opowiadania niż wydawać więcej kasy na nowe...
A praktyka wznowień z jednym dodatkowym opowiadaniem faktycznie jest nieciekawa - owszem, można doczytać w empiku, ale fani zwykle chcą mieć wszystko, co pisarz napisał. Na pewno część osób właśnie dla tego jednego opowiadania nabędzie całość.

Komentuj


Artykuły

"Kraina Lovecrafta" - książka a serial


 Sam Sykes - wywiad z autorem "Siedmiu czarnych mieczy"

 Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?

 Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

Recenzje

Pullman, Philip - "Tajemna wspólnota"


 Morgan, Richard - "Trzynastka"

 Butcher, Jim - "Zimne dni"

 antologia - "Cyberpunk Girls"

 Hibberd, James - "Ogień nie zabije smoka"

 antologia - "Wigilijne opowieści"

 Vonnegut, Kurt - "Sinobrody"

 Sanderson, Brandon - "Migawka"

Fragmenty

 Noni, Lynette - "Szept"

 Bishop, Anne - "Światło i Cienie"

 Hibberd, James - "Ogień nie zabije smoka"

 Bester, Alfred - "Człowiek do przeróbki

 Scalzi, John - "Ostatnia imperoks"

 Elison, Meg - "Księga Bezimiennej Akuszerki"

 Możdżeń, Konrad - "Chodź ze mną"

 Zamiatin, Jewgienij - "My"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2021 nast.pl     RSS      RSS