NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

Miela, Agnieszka - "Krew Wilka"

Ukazały się

Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)


 Kade, Kel - "Los pokonanych"

 Scott, Cavan - "Wielka Republika. Nawałnica"

 Masterton, Graham - "Drapieżcy" (2024)

 He, Joan - "Uderz w struny"

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Gryffindor)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Hufflepuff)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Ravenclaw)

Linki


Avangarda 8

W dniach 26-29 lipca br. na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego przy ul. Nowoursynowskiej 159 (bud. 34) w Warszawie, odbędzie się ósma edycja Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki AVANGARDA. W tym roku „Potwornie dobry...” gdyż tematem przewodnim będą monstra widziane okiem historii, kultury i popkultury.

Konwent AVANGARDA 8 ma charakter konferencji z elementami rozrywkowymi. W trakcie imprezy uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami, spotkać z ulubionymi twórcami oraz wydawcami, zapoznać z najnowszymi odkryciami naukowymi i osiągnięciami techniki. To po raz kolejny 4 dni nabite ponad 700 godzinami atrakcji.

W tym roku skupimy się na potworach w kulturze i kulturze masowej. Pojawią się więc monstra z rozmaitych wierzeń i podań oraz stwory wyprodukowane przez kulturę masową klasy od A do Z. Jak zwykle w przypadku Avangardy nie będzie to temat dominujący i nie należy się tego spodziewać, jednakże będziemy starali się, żeby nie zabrakło go w programie.

Miłośnicy literatury będą mieli okazję spotkać się z ulubionymi polskimi autorami oraz wziąć udział w atrakcjach związanych nie tylko z dorobkiem literackim, ale również z samym pisaniem i kwestiami wydawniczymi. W trakcie Avangardy organizatorzy badania „Fantastyczni 2012” przedstawią pierwsze wyniki swojego projektu. Elementem bloku literackiego będą również premiery i prapremiery fantastycznych nowości – Marcina Mortki, Tomasza Bochińskiego, Marcina Przybyłka, antologii „Cienie spoza Czasu”. Po raz kolejny gościć będziemy także TrekSferę - zespół atrakcji dla fanów SF i Hard SF pod postacią seriali i nie tylko. Co roku organizatorzy TrekSfery dbali o dobór programu obfi tujący w ciekawe punkty, nie zmieni się to i tym razem.

W tym roku wśród konwentowych atrakcji znajdzie się również blok Star Wars organizowany we współpracy z Warszawskim Fanklubem Star Wars Centerpoint. W skład bloku wchodzić będą liczne prelekcje i konkursy poświęcone Gwiezdnym Wojnom.

Do stałych avangardowych atrakcji po raz pierwszy dołączy blok komiksowy. Będzie on okazją do spotkania z czołowymi polskimi twórcami tego medium, m.in. Sławomirem Zajączkowskim, Maciejem Mazurem, twórcami serii Biocosmosis, Tomaszem Kołodziejczakiem, czy Hubertem Czajkowskim (znanym ilustratorem książek Jacka Komudy, Dzikich Pól, czy ilustracji związanych z Zewem Cthulhu na łamach Magii i Miecza), którego wystawę będzie można oglądać w trakcie konwentu.

Kolejną nowością będzie blok kultury japońskiej. Jako że w trakcie roku odbywa się wiele wydarzeń dotyczących mangi oraz anime, atrakcji związanych z nimi nie przewidujemy. Bardziej interesują nas inne oblicza tej - zdaniem wielu, fascynującej - kultury.

Jak zwykle na nudę nie będą mogli narzekać fani gier fabularnych. Swoje bloki przygotują wydawcy. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji dla fanów Świata Mroku, blok RPG wspierać będą również grupa Lans Macabre, Stowarzyszenie Wielosfer, Płocki Klub Fantastyki Elgalh’ai, Krakowska Sieć Fantastyki, Stowarzyszenie Mistrzów Gry TEMPUS, Mastermind oraz twórcy projektu Dziedzictwo Imperium. Nie zabraknie więc warsztatów i prelekcji. Pisząc o grach fabularnych na Avangardzie 8 nie sposób nie wspomnieć o premierze „Gaslight – Cthulhu w świetle gazowych latarni” – dodatku do Zewu Cthulhu dotyczącego wiktoriańskiej Anglii od Wydawnictwa Galmadrin, czy autorskiego systemu „Głębia Przestrzeni”. Zaprezentujemy też powstające lub dopiero co wydane systemy takie jak „Afterbomb”, „Charakternik”, „Void Dancers”.

Oczywiście stałą częścią bloku gier fabularnych będą dotyczące ich konkursy. W tym roku po raz trzeci gościć będziemy ogłoszenie wyników Quentina - konkursu na najlepszy scenariusz RPG. Odbędzie się również konkurs GRAMY! mający na celu wybranie najlepszego gracza gier fabularnych Po raz kolejny w trakcie konwentu odbędą się sesje RPG, podczas których będzie można zagrać u najlepszych Mistrzów Gry i zdobyć przy okazji ciekawe fanty w Wielkiej Loterii RPG!

Jak co roku do użytku uczestników zostanie oddany ogromny Games Room z wielką liczbą gier, miłą obsługą, turniejami i konkursami. Będzie on okazją do wypróbowania ponad 300 tytułów (blisko 500 pudełek) gier planszowych wszelkich rodzajów. W tym roku przy jego organizacji będziemy współpracować z Klubem Agresor – organizatorem Festiwalu Gier Planszowych KOCIOŁ.

Nie zabraknie również okazji do zabawy dla fanów LARP-ów. W trakcie konwentu odbędą się gry prowadzone przez ludzi z całej Polski.

Jak co roku w ramach bloku naukowego odbędą się liczne prelekcje popularnonaukowe prowadzone przez członków kół naukowych oraz wykładowców UW, PW, AGH, IPN.

Po raz trzeci wraz z Fundacją DKMS uruchamiamy akcję Dni Dawcy - Fantastyczni Dawcy Szpiku. W konwentową sobotę dzielni konwentowicze będą mogli pomyśleć o uratowaniu komuś życia! Zachęcamy do rejestracji! W tym roku będzie można również oddać krew w specjalistycznym autobusie.

Szczegółowy program konwentu tutaj.


Dodano: 2012-06-07 18:09:23
Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-
Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS