NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Haldeman, Joe - "Wieczna wojna" (Kolekcja Wehikuł czasu)

Zelazny, Roger - "Pan Światła" (Zysk i S-ka)

Ukazały się

Hałas, Agnieszka - "Czerń nie zapomina"


 Kozak, Magdalena - "Minas Warsaw"

 Bradbury, Ray - "Green Town"

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (Hufflepuff)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (Gryffindor)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (Slytherin)

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (Ravenclaw)

 Sanderson, Brandon - "Dawca przysięgi", część 2 (twarda okładka)

Linki

Szmidt, Robert J. - "Kroniki jednorożca. Polowanie"
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: Listopad 2007
ISBN: 978-83-60505-91-5
Oprawa: miękka
Format: 125 x 195
Liczba stron: 344
Cena: 28,99
Seria: Bestsellery polskiej fantastykiSzmidt, Robert J. - "Kroniki jednorożca. Polowanie" #3

Do kobiety stojącej późnym wieczorem z trójką dzieci na opustoszałym przystanku tramwajowym przed Dwor­cem Głównym podeszła dziewczyna i poprosiła o pomoc w znalezieniu właściwej linii. Gdy kobieta chciała zosta­wić dzieci razem z bagażami, dziewczyna zaoponowała. Pomogła przenieść walizki pod słupek z rozkładem jaz­dy. Dziesięć sekund później prowadzony przez pijanego kierowcę TIR przetoczył się przez miejsce, w którym do niedawna stała rodzina. W powstałym zamieszaniu dziewczyna zniknęła, zanim ktokolwiek zdążył jej po­dziękować. Przypadek, cud czy efekt prekognicji? Oca­lona nie miała wątpliwości co do nadprzyrodzonego pochodzenia „anioła”.
Nie zawsze osobą ostrzegającą była młoda dziewczyna. W dwóch spośród sześciu potwierdzonych przypadków ludzie zawdzięczali życie kilkuletniemu chłopczykowi. Raz dziecko zaczęło płakać w zatłoczonym sklepie, mó­wiąc, że czuje ulatniający się gaz. Wybuchła panika, nawet ekspedientki uciekły na ulicę. Chwilę później eksplozja doszczętnie zniszczyła pomieszczenia skle­powe, raniąc szesnaście osób, przeważnie gapiów, ale przynajmniej nikt nie zginął. Dochodzenie wykazało, że rozszczelnieniu uległ zawór gazowy w piwnicy pod sklepem. Tyle że ulatniający się gaz był absolutnie bezwonny. Dzieciak oczywiście zniknął w zamieszaniu spowodowanym wybuchem.
Śledztwo Lewińskiego każdorazowo utykało więc w martwym punkcie. Tyle dobrego, że naoczni świad­kowie pomogli w sporządzeniu dokładnych portretów pamięciowych dziewczyny i chłopczyka, co pozwoliło na rozpoczęcie szeroko zakrojonych poszukiwań, w któ­rych udział brała policja i służby specjalne. Stworzono odpowiednią legendę: oto niepoczytalna kobieta porwała dziecko córki lokalnego polityka rządzącej partii, i za­lecano daleko idącą dyskrecję. Nawet najbliżsi współ­pracownicy Adama nie wiedzieli, że ich szef wpadł na tak wyraźny trop. Lewiński nie czuł bowiem potrzeby dzielenia się tą informacją ze swoimi ludźmi – na wy­padek, gdyby okazało się, że znów brnie w ślepy zaułek. Lis i pozostali zajmowali się w tym czasie bezowocną obserwacją bywalców kasyn i lotto-milionerami.
Mijały miesiące, Lewiński z wolna zaczął wątpić w po­wodzenie operacji. Wydawało się, że sprawa dziewczyny utknęła w martwym punkcie. Poszukiwani jakby zapadli się pod ziemię, skończyły się doniesienia o cudownych ocaleniach. Tak było aż do tego dnia...
A teraz od kilku godzin siedzieli w wozie zaparko­wanym na jednej z bocznych uliczek Ołbina. Mercedes z resztą zespołu czekał za rogiem.
– Szlag... – mruknął Lis, sadowiąc się wygodniej. Ziewnął. Gdyby nie ulewa i wyraźny zakaz Lewińskiego, wyszedłby na papierosa. Ani Młody, ani Robert – jeden z braci Golców przydzielony im na kierowcę, nie palili i zabronili mu nawet myślenia o szybkim sztachnięciu przy
opuszczonym oknie. – Na twoim miejscu przygo­towałbym się na mało wygodny nocleg w wozie – rzucił do Młodego.
– Też się tego obawiam. – Grubas pokiwał smętnie głową, obrócił w rękach zaczytany komiks i nagle się rozpromienił. – Opowiem wam kawał...
– Tego faktycznie nie znałem. – Lis zachichotał, prze­cierając oczy.
– Wypieprzaj mi ze zwojów, dziadzia – obruszył się Młody. – Słowo „opowiem” znaczy, że...
– A ten znam – przerwał mu Lis, który miał szczerą ochotę zapaść w drzemkę. – ...I Bóg odszedł od Adama zadowolony, patrzy na Ewę i mówi: cudo z tyłu, cudo z boku, a z przodu... będzie się malować.
– Świnia! – ryknął Młody. – Mulder, popieprzony te­lepie, czy ty zawsze musisz mi palić dowcipy, zanim je opowiem?
– Nie zawsze. Tylko wtedy, jak mnie wkurwiasz.
– Cicho... – Golec odwrócił się do nich, sięgnął do ucha i przycisnął mocniej słuchawkę. – Nie słyszę, co do mnie mówią z jedynki.
Lis chciał mu przygadać, ale w tym momencie obok wozu ktoś przeszedł. Skurczona, drobna sylwetka w jaskrawożółtej pelerynie przeciwdeszczowej. Znudzony telepata sięgnął do umysłu przechodnia niemal bez­wiednie i nagle zesztywniał. Poczuł zawrót głowy, chłód, cała krew odpłynęła mu z twarzy. Zakrztusił się własną śliną.
– Co jest?! – zapytał zaniepokojony jego wyglądem Golec.
– Jednorożec... – wycharczał blady jak kreda Lis, patrząc na wolno oddalającą się postać. – Jebany jedno­rożec!
Szarpnął za klamkę i wyskoczył z wozu. Był tylko odrobinę wolniejszy od Roberta, który już pędził w kie­runku żółtej peleryny. Zza rogu wybiegł drugi z braci Golców, za nim pojawiły się dwie o wiele szczuplejsze syl­wetki, ukryte pod parasolami. Prekognita się zatrzymał. Spoglądał przez chwilę na nadbiegającego z przeciwka ochroniarza, potem odwrócił się, uczynił to jednak spo­kojnie, bez oznak przerażenia czy dezorientacji. Robert już prawie przy nim był. A właściwie przy niej. Spod mocno naciągniętego na czoło kaptura wymykały się długie kosmyki kasztanowych włosów.
Lis miał pewność, że cel nie ucieknie. Wszystkie bra­my były solidne, poniemieckie. Zamknięte na cztery spu­sty i naszpikowane domofonami. Sprawdzili to, zanim jeszcze się rozpadało. Jedyne drogi wyjścia blokowały obie części zespołu. Dziewczyna chyba to zrozumiała, powoli podniosła ręce do góry. Mundek nie tracąc czasu, spróbował wejść w jej umysł. Ostrożnie, gdyż teraz już wiedział, co tam na niego czeka. Lecz tym razem było inaczej. Wprawdzie wciąż widział setki przemykających obrazów, zbyt ulotnych, by je rozpoznać, zbyt szybko ginących w wirze tysięcy im podobnych, by je zapamiętać, ale teraz były jakby... wyblakłe.
I wtedy odczytał myśl, która zdominowała pozo­stałe.
– Nie podchodzić! – ryknął, jednakże Lewiński albo go nie dosłyszał, albo zlekceważył ostrzeżenie. – Cofnij­cie się, ona ma...
Ogłuszający huk pioruna, który uderzył w odgrom­nik pobliskiego budynku administracji osiedla, zagłuszył jego słowa. Na szczęście Golcowie w snopach iskier, jakie się posypały, dostrzegli zagrożenie. Błyskawicznie wy­ciągnęli broń i wymierzyli w głowę dziewczyny.
Do Lisa tymczasem dołączył zasapany Młody.
– Cofnij się! – warknął telepata i popchnął grubasa. Przeliczył się jednak z siłami. Bioenergoterapeuta stał jak wmurowany.
– Co jest? – zdziwił się, ale zanim Lis mu odpowiedział, dostrzegł jajowaty przedmiot w dłoni dziewczyny. – Kur­wa! Jak pierdolnie, to nawet ja was z tego gówna nie wyciągnę – sapnął i rozejrzał się, jakby szukał schronie­nia.
– Młoda damo! – Lewiński zatrzymał się o dwa kroki od desperatki. – Proszę to odłożyć, naprawdę nie chcemy zrobić pani krzywdy.
Dziewczyna pokręciła głową i potrząsnęła groźnie ręką, w której trzymała granat. W palcach drugiej unie­sionej wysoko dłoni Lis zauważył zawleczkę.Dodano: 2007-11-23 16:05:00
Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-
Komentuj


Konkurs

Wygraj "Bitwę bliźniaków"


Artykuły

Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?


 Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e05)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e04)

Recenzje

 Bester, Alfred - "Gwiazdy moim przeznaczeniem"

 Corey, James S. A. - "Gniew Tiamat"

 Vonnegut, Kurt - "Rysio Snajper"

 Pullman, Philip - "La Belle Sauvage"

 Flamma, Adam - "Wiedźmin. Historia fenomenu"

 Majka Paweł, Rusak Radosław - "Czerwone żniwa. Trzeci front"

 Baoshu - "Odzyskanie czasu"

 Majka Paweł, Rusak Radosław - "Czerwone żniwa. Uderzenie wyprzedzające"

Fragmenty

 Hałas, Agnieszka - "Czerń nie zapomina"

 Dworakowski, Witold - "Wieczny buntownik"

 Ziębiński, Robert - "Dzień wagarowicza"

 Baoshu - "Odzyskanie czasu" (przedmowa)

 Hendel, Paulina - "Czarny świt"

 Baoshu - "Odzyskanie czasu"

 Canavan, Trudi - "Klątwa kreatorów"

 Clare, Cassandra & Chu, Wesley - "Czerwone Zwoje Magii"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2020 nast.pl     RSS      RSS