NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Ryan, Anthony - "Cesarstwo popiołów"

Gwynne, John - "Zawiść"

Ukazały się

Antologia - "Za tamą"


 Haghenbeck, F.G. - "Diablero"

 Radecki, Łukasz - "Bóg Horror Ojczyzna"

 Larson, B.V. & VanDyke, David - "Wygnaniec"

 antologia - "Mroczne dziedzictwo. Antologia w hołdzie Jamesowi Herbertowi"

 Weber, David; Zahn, Timothy; Pope, Thomas - "Wezwanie do zemsty"

 Wolski, Marcin - "Pies w studni. Kot w windzie czyli rekonkwista"

 McDonald, Ed - "Zew kruka"

LinkiXIV Międzynarodowy Festiwal Fantastyki

Kolejna edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 21 do 24 czerwca, jak zwykle w Nidzicy.

Spośród gości zagranicznych swój udział potwierdzili:
 • Brian W. Aldiss
 • Frantisek Novotny
 • H.L. Oldi
 • Thomas Mielke
 • Z rodzimych twórców na razie zapowiedzieli się:
  • Andrzej Sapkowski
 • Jarosław Grzędowicz
 • Lech Jęczmyk
 • Maja Lidia Kossakowska
 • Dominika i Marek Oramusowie
 • Jacek Komuda
 • Ewa Białołęcka
 • Joanna Kułakowska
 • Izabela Szolc
 • Tomasz Bochiński
 • Witold Jabłoński
 • Marcin Przybyłek
 • Maciej Parowski
 • Feliks W. Kres
 • Jacek Inglot
 • Krzysztof Kochański
 • W planie przewidziano między innymi:
  • występ muzyczny – grupa folkowa, jeszcze nie wiadomo jaka;
 • przedstawienie teatralne – tu również trwają rozmowy;
 • konkurs strojów – temat dowolny;
 • wernisaż wystawy malarstwa – tym razem prace Tomasza Marońskiego i Anity Zofii Siudy; grafików na festiwalu nie zabraknie, będą wszyscy artyści wykonujący okładki na książki SOLARISu;
 • Antykwariat;
 • Księgarnia – dostępna będzie cała oferta księgarni SOLARIS;
 • Przegląd filmowy;
 • Nagroda SFINKS 2007 – już po raz trzynasty.
 • Wielką atrakcją jest też samo miejsce festiwalu – zamek komturów Zakonu Krzyżackiego w Nidzicy – w jego salach i na dziedzińcach odbywa się większość imprez (oprócz ogniska i biesiady.

  Dla wszystkich chętnych organizowany jest minikonwencik, będący kontynuacją festiwalu i potrwa od 24 do 27 czerwca. Na Poligonie trwają przez kilka dni biesiady i gawędy o fantastyce – jest okazja do bardziej prywatnego poznania się z wieloma autorami.

  Ośrodek noclegowy jest oddalony od Nidzicy o 35 kilometrów, jednak organizatorzy załatwili specjalne festiwalowe autokary. Wybrano inny niż ostatnio ośrodek, tym razem w Miernikach. Więcej informacji o nim znajduje się na stronie www.kormoran.gov.pl
  Koszty:
  135 zł za wpisowe od osoby (powyżej lat 16) – obejmuje akredytację, autokar festiwalowy, biesiadę nad jeziorem w sobotę, w piątek grill, w czwartek kiełbachę na ognisku, programy, znaczki i gadgety.

  150 zł hotel (3 doby), dla chętnych śniadania w cenie 11,20 od osoby. Jest to w sumie o 40 zł drożej niż w poprzednich latach, ale ośrodek jest z wyższej półki.

  MIEJSCA REZERWOWANE SĄ TYLKO PRZEZ WPŁATY!
  Całość – to warunek ośrodka – musi przejść przez Fundację, oni nie będą wystawiali oddzielnych rachunków, traktują nas jako grupę. Proszę więc wziąć to pod uwagę i wpłacać 285 zł od osoby (bez śniadań) lub 318,60 (ze śniadaniami) na konto Fundacji z dopiskiem Festiwal Fantastyki - DAROWIZNA. Konto Fundacji „Solaris”:
  22 1240 1590 1111 0010 0898 6288


  KOMUNIKAT W SPRAWIE FESTIWALU

  W związku z licznymi opiniami wyrażanymi przez miłośników fantastyki na forach internetowych na temat Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, chcielibyśmy w imieniu swoim i Fundacji „Solaris” kilka spraw wyjaśnić, a przede wszystkim zdementować plotkę, od dawna rozpowszechnianą a krzywdzącą organizatorów, jakoby był to najdroższy konwent w Polsce.

  Jest to totalna bzdura, koszt Festiwalu od zawsze był podobny do innych konwentów. Koszt akredytacji przez 14 lat wzrósł jedynie o 5 zł. Jeździmy na konwenty od lat, niejednokrotnie płaciliśmy podobne, a nawet wyższe opłaty akredytacyjne, ale nigdy nie otrzymaliśmy w zamian takich atrakcji, jakie oferuje nidzicki Festiwal.

  Akredytacja na Festiwalu obejmuje – oprócz zwyczajowych konwentowych gadgetów, jak informatory, znaczki – autokary dowożące uczestników z zamku do hotelu i z powrotem, opłatę za ognisko w pierwszy dzień (kiełbasy do oporu, ile kto chce plus często piwo od sponsorów), grillowanie na happeningu w drugi dzień (karkówki, kurczaki, kiełbasy, przystawki), występ zespołu muzycznego. Wyżerka jest tak obfita, że goście zagraniczni nazwali festiwal jedynym na świecie konwentem kulinarnym.

  Biorąc pod uwagę wszelkie pozostałe atrakcje – liczbę gości, wielkich pisarzy z zagranicy, teatry, wystawy, filmy - jest to najtańszy konwent w Polsce. W odróżnieniu od innych staramy się za cenę akredytacji dać więcej od innych, nie tylko program. I ludzie to chyba doceniają, skoro przyjeżdżają od lat.

  Cena druga – bankiet – nie jest obowiązkowa. Obejmuje koszt wystawnej uczty w sobotę, nad brzegiem jeziora. Jest to cena zbita przez nas maksymalnie, a obejmująca kilka potraw na ciepło, przystawki, sałatki oraz miejscowe alkohole. Wszystko z regionu warmińskiego. Uczestnictwo w uczcie nie jest obowiązkowe, ale dotąd nie zdarzył się nikt, kto by zrezygnował. Bo ta cena jest naprawdę bardzo atrakcyjna, w restauracji można za nią dostać tylko dobry obiad.

  Na koniec koszt hotelu. Festiwal jest pod tym względem objazdowy, bo chcemy pokazać różne atrakcje turystyczne regionu. W tym roku hotel kosztuje 50 zł, bo jest wyjątkowy – to ośrodek Rady Ministrów (najniższa cena w nim to 78 zł za nocleg, a za apartament trzeba zapłacić 250 zł – my na wszelkie miejsca noclegowe mamy taką samą, niską cenę). W innych ośrodkach bywało taniej, nawet 15 zł za nocleg w domku, ale w warunkach, które nie wszyscy akceptowali. Dlatego w tym roku postanowiliśmy dać trochę luksusu. Za rok weźmiemy fajny ośrodek harcerski – będzie taniej, ok. 40 zł za dobę.

  Jeśli ktoś chce, to może wynająć pensjonat w Nidzicy (60 zł), hotel na samym zamku (ceny od 150) lub kwatery prywatne (ok.30 zł). Możliwości jest sporo. Do uczestników należy wybór. Ale nie można powiedzieć, że u nas jest drogo.

  Wiemy, że młodzi ludzie chętnie by korzystali z noclegów w salach lekcyjnych i gimnastycznych. W tym roku podjęliśmy decyzję o otwarciu konwentu dla graczy – zrobiliśmy to pod wpływem nacisku z ich strony. Na tegorocznym festiwalu gracze obejrzą zamek i okolice. Załatwiliśmy już internat z noclegami po 10 zł i salami do gier.

  Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy wątpliwe kwestie i raz na zawsze skończą się plotki rozpowszechniane na temat festiwalu przez tych, którzy nigdy na nim nie byli. Bardzo serdecznie zapraszamy ich do odwiedzenia Nidzicy.
  Ośrodek rządowy jest bardzo duży i miejsc na tegorocznym festiwalu wystarczy dla wszystkich chętnych.
  Wojtek Sedeńko i Solarycho Piasecki


  Dodano: 2007-01-22 17:41:58
  Komentarze

  Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

  RaF - 16:57 12-04-2007
  Podoba mi się ta "DAROWIZNA" przy przelewie ;)

  Hitokiri Battosai - 22:07 16-04-2007
  Taaa :D Nie ma to jak dobra nazwa :P

  Żerań - 13:23 17-04-2007
  OŁ MAJ GAD! HITOKIRI! Ty tutaj?! :D

  A gdyby nie cena...ehh, chętnie bym się wybrał na Festiwal, ale albo to, albo Polcon :cry:

  toudi 21 - 22:09 13-05-2007
  Cena z kosmosu !!! Naprawdę nie są poważni. Przyjedzie garstka ludzi i będzie im się wydawać że straszna z nich Elita. Polcon ma bardziej przystępne ceny

  Shadowmage - 00:06 14-05-2007
  Żebyś się nie zdziwił :) To jest taka mała, niemal rodzinna impreza. Ludzie przyjeżdżają i dobrze się bawią, a że starsi to i wydatek aż tak przerażający nie jest. W każdym razie gdyby nie sesja, to pewnie bym pojechał.

  Vampdey - 15:05 14-05-2007
  Dobrze, jest to suma duża, ale ma swoje uzasadnienie. Trudno porównywać Polcon do tego Festiwalu - poczytaj, na co idzie ta forsa.

  toudi 21 - 11:51 15-05-2007
  mimo wszystko Cena jest duża nawet gdy coś za nią jest. Właśnie mała rodzinna impreza bo nie każdego stać. i nawet jeżeli na Polconie jest mniej darmowego żarcia to na tym przyszłym atrakcji tez nie zabraknie. Tu nawet nie chodzi o porównanie. Ale dziwni mnie że taka impreza celowo zamyka się na ludzi. Widać woli być elitarna

  Hitokiri Battosai - 17:13 21-05-2007
  Żerań pisze:OŁ MAJ GAD! HITOKIRI! Ty tutaj?! :D

  No pewnie :D Ja jestem wszędzie :D Jak widać, byłam tu szybciej niż ty :P

  Komentuj


  Artykuły

  Wywiad z Brandonem Sandersonem


   Wywiad z Dmitrem Glukhovskym

   Wywiad z Joe Abercrombiem

   Fantastyka 2017 - plebiscyt

   Modyfikowany Węgiel - powieść a serial

  Recenzje

  Stephenson, Neal & Galland, Nicole - "Wzlot i upadek D.O.D.O."


   Gaiman, Neil - "Ocean na końcu drogi"

   Le Guin, Ursula K. - "Wracać wciąż do domu"

   Lawrence, Mark - "Szara siostra"

   Wegner, Robert M. - "Każde martwe marzenie"

   Silverberg, Robert - "Skrzydła nocy"

   Małecki, Jakub - "Nikt nie idzie"

   King, Stephen - "Uniesienie"

  Fragmenty

   Haghenbeck, F.G. - "Diablero"

   Wegner, Robert M. - "Każde martwe marzenie"

   Cadigan, Pat - "Alita: Battle Angel. Miasto złomu"

   Eames, Nicholas - "Królowie Wyldu"

   Bourne, J.L. - "Rozbita klepsydra"

   Dębski, Rafał - "Żelazny Kruk. Wyprawa"

   Straub, Peter - "Upiorna opowieść"

   Hejankowski, Sebastian - "Światłoczuły"

  Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2018 nast.pl     RSS      RSS