NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Erikson, Steven - "Okaleczony bóg" (wyd.3)

Ford, John M. - "Czekanie na smoka"

Ukazały się

antologia - "Tęczowe i fantastyczne 2: Autostopem przez tęczę"


 Jankowski, Józef - "Historie niezwykłe"

 Larson, B.V. - "Świat ciemności"

 Dick, Philip K. - "Klany księżyca Alfy"

 Herbert, Frank; Herbert, Brian; Anderson, Kevin J. - "Diuna. Powieść graficzna. Księga II. Muad’Dib"

 Folkman, Sławomir & Jabłoński, Witold - "Nowożytny Prometeusz"

 Urbanowicz, Artur - "Deman"

 Suri, Tasha - "Kraina popiołu"

Linki

Sierpień 2007
Powrót do strony głównej archiwum
 

2007-08-31

Recenzje

"Pałac Snów" - recenzja

Powieść, o której mowa, to rzecz – aż się nie chce wklepać – przede wszystkim poruszająca. A także, bogowie i małe rybki! poważna i zwyczajna. Ba, gorzej: o człowieku.

W Katedrze recenzja powieści Ismaila Kadare - "Pałac Snów". Autorem tekstu jest Mateusz "Achmed" Wodyk.
Komentarze (0)


2007-08-31

Zapowiedzi

Nowa powieść Krajewskiego

11 października nakładem wydawnictwa W.A.B. ukaże się nowa powieść Marka Krajewskiego.
Więcej i komentarze (8)


2007-08-30

Recenzje

O "Nicolasie Eymerichu"

„Nicolasa Eymericha, inkwizytora” czyta się całkiem przyjemnie, na pewno lepiej niż wcześniejszą książkę Evangelistiego. Dzieje się tak za sprawą znacznie ciekawszej fabuły i wątków pobocznych.

Tymoteusz "Shadowmage" Wronka prezentuje recenzję powieści "Nicolas Eymerich, inkwizytor", której autorem jest Valerio Evangelisti. Zapraszamy do czytania.
Komentarze (0)


2007-08-30

Imprezy

Dyżury autorów Runy

Prócz prelekcji i uczestnictwa w panelach, autorzy Runy będą mieli na Polconie dyżury (na stoisku wydawnictwa: poziom -1, stanowiska A i B). Szczegóły w tym miejscu.
Komentarze (0)


2007-08-30

Internet

Przedsprzedaż Runy w sieci

Przez cztery dni trwania Polconu - od dzisiaj, 30 sierpnia, do niedzieli, 2 września, można kupić "Królikarnię" Macieja Guzka i "Za króla, ojczyznę i garść złota" Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego w przedsprzedaży na stronie Runy.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-30

Imprezy

Fabryka Słów na Polconie

Tutaj znajdziecie obszerne informacje na temat prelekcji i spotkań z pisarzami z wydawnictwa Fabryka Słów, którzy pojawią się na Polconie.
Komentarze (0)


2007-08-29

Zapowiedzi

Wiadomości z ISY

Wydawnictwo ISA podało garść informacji o planach wydawniczych do końca tego roku, w tym, między innymi, o "Zamieci" Neala Stephensona.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-29

Zapowiedzi

Prapremiery Runy

Jak wstępnie informowaliśmy, podczas jutro rozpoczynającego się Polconu będzie można przedpremierowo zakupić dwie książki wydawnictwa Runa. Chodzi o zbiór opowiadań "Królikarnia" Macieja Guzka i powieść "Za króla, ojczyznę i garść złota" Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego. Wydawnictwo zaplanowało w związku z prapremierami gry i zabawy.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-29

Recenzje

O "Ragnaroku"

Nie tak dawno na półki księgarskie trafiła książka Szczepana Twardocha „Sternberg”, w której to pod koniec XVIII wieku rewolucyjna zawierucha ominęła Francję, w zamian ogarniając monarchię Habsburgów. Teraz nadszedł czas na „Ragnarok 1940” Marcina Mortki.

Prezentujemy recenzję pierwszego tomu powieści Marcina Mortki "Ragnarok 1940". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)


2007-08-29

Zapowiedzi

Kolejny Dragonlance

W zapowiedziach wydawnictwa Zysk i S-ka pojawiła się powieść osadzona w świecie Dragonlance "Zmierzch chaosu", której autorem jest Jean Rebe. Książka ukaże się 11 września.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-28

Zapowiedzi

Strażniczka z Zapomnianych Krain

We wrześniu nakładem ISY ukaże się "Rubinowa strażniczka" Thomasa M. Reida. Jest to drugi tom trylogii "Spadkobiercy Arrabar" dziejącej się w świecie Forgotten Realms.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-28

Nagrody

"Droga" usłana nagrodami

Cormac McCarthy został laureatem najstarszej brytyjskiej nagrody literackiej w kategorii fikcji - The James Tait Black Memorial Prize, przyznawanej przez uniwersytet w Edynburgu.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-28

Imprezy

Polconowa SuperNOWA

Witold Jabłoński, Marcin Przybyłek i Bartosz Grykowski z SuperNOWEJ będą gośćmi zbliżającego się Polconu w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie tutaj.
Komentarze (0)


2007-08-28

Recenzje

Zrecenzowane "Za króla, ojczyznę i garść złota"

„Za króla, ojczyznę i garść złota” humorem stoi. Kolejne sceny konkurują ze sobą o wybuchy śmiechu czytelnika, a przyznanie którejś palmy pierwszeństwa jest wręcz niemożliwe, gdyż cała powieść kipi od żartobliwych dialogów i sytuacji.

Zapraszamy do przeczytania lub odsłuchania przedpremierowej recenzji powieści Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego. Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2007-08-28

Zapowiedzi

Robinson później

Data premiery powieści "Lata ryżu i soli" Kima Stanleya Robinsona została przełożona z 5 września na 5 listopada.
Komentarze (2)


2007-08-28

Zapowiedzi

"2586 kroków" pod patronatem

Z przyjemnością informujemy, że Katedra objęła patronat nad drugim wydaniem zbioru opowiadań Andrzeja Pilipiuka "2586 kroków". Książka, która ukaże się zarówno w twardej, jak i miękkiej oprawie, trafi do sprzedaży w piątek 7 września.

Po raz drugi odliczamy 2586 kroków... Tylko tyle. I aż tyle.
I krok: To jedna z najlepszych polskich antologii. Bardzo dobrze, lekko napisana, pełna świetnych pomysłów, ciekawa i świeża. Obowiązkowa rzecz na każdej półce.



Więcej i komentarze (0)


2007-08-28

Ukazały się

Nowości z Rebisu

Dziś nakładem wydawnictwa Rebis ukazały się dwie nowe książki: "Troja. Tarcza gromu" Davida Gemmella oraz "Królowa Potępionych" Anne Rice.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-27

Imprezy

Adaptacje na Polconie

Słudzy Metatrona, sekcja teatralna Śląskiego Klubu Fantastyki, przygotowała dla uczestników tegorocznego Polconu trzy przedstawienia, w tym premierę adaptacji noweli Terry'ego Pratchetta "Rybki małe wszystkich mórz".
Więcej i komentarze (0)


2007-08-27

Imprezy

Runa na Polconie

Na stronie Runy pojawiła się szczegółowa rozpiska dotycząca paneli i prelekcji, które zostaną poprowadzone przez autorów z tego wydawnictwa. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.
Komentarze (0)


2007-08-27

Fragmenty

Fragment "Złodzieja czasu"

Zapraszamy do lektury fragmentu "Złodzieja czasu" Terry'ego Pratchetta. Książka ukaże się 11 września.
Komentarze (0)


2007-08-27

Recenzje

Recenzja "Świątyni w Awinionie"

Akcja nie porywa – może dlatego, że tak krótki czas nie pozwala jej rozwinąć skrzydeł, może dlatego, że w pewnej mierze jest powtórką wydarzeń z tomu pierwszego.

Zapraszamy do czytania recenzji "Świątyni w Awinionie", czyli ostatniego tomu "Trylogii awiniońskiej" Thomasa R.P. Mielke. Autorką tekstu jest Maria "Gytha" Drozdek.
Komentarze (0)


2007-08-27

Prasa

NF - 9/2007

Do sprzedaży trafił wrześniowy numer Nowej Fantastyki. Jego zawartość prezentujemy poniżej:
Więcej i komentarze (5)


2007-08-26

Konkurs

Książki Wiśniewskiego-Snerga rozlosowane

Wylosowaliśmy zwycięzców konkursu, w którym do wygrania były ufundowane przez słowo/obraz terytoria cztery powieści Adama Wiśniewskiego-Snerga.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-26

Recenzje

Recenzja przed nowiem

W roli losu, przypadku występują służby specjalne i organizowany przez nie spisek. Spisek tutaj, jak i gdzie indziej, jest obezwładniającą siłą, żywiołem, któremu ludzie są poddani i który wysysa z nich wolę działania. U Wojciechowskiego jest jednak także przygodą.

W Katedrze recenzja "Doczekaj nowiu" - powieści Piotra Wojciechowskiego. Autorem tekstu jest Mateusz "Achmed" Wodyk.
Komentarze (0)


2007-08-26

Zapowiedzi

Sprawa Literackiego

Historyczno-metafizyczna "Sprawa Hermesa" Henryka Wańka ukaże się najprawdopodobniej 27 września. Powieść finalisty nagrody Nike opublikuje Wydawnictwo Literackie.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-26

Zapowiedzi

Wrześniowa japońszczyzna

We wrześniu ukażą się dwie okołofantastyczne powieści japońskie. Pierwsza to "Po zmierzchu" Haruki Murakamiego, druga - "Konparuya Gomez - powrót do Edo" Naki Saijō.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-25

Recenzje

Ocena "Czarnoksiężników..."

„Czarnoksiężnicy z krainy osobliwości” to lektura nierówna. Przez większość czasu słychać tylko lekkie skwierczenie palącego się lontu, czasami tylko przerywane wybuchami śmiechu.

Zapraszamy do czytania recenzji antologii "Czarnoksiężnicy z Krainy Osobliwości". Autorem tekstu jest Krzysztof Pochmara.
Komentarze (0)


2007-08-24

Spotkania, wystawy...

Komuda w Publicznej

Jacek Komuda poinformował, że jutro rano w programie "Pytanie na śniadanie", w TVP 2, mniej więcej pomiędzy 8 a 11 rano, będzie udzielał wywiadu odnośnie swojej twórczości.
Komentarze (0)


2007-08-24

Zapowiedzi

Disch pod patronatem

Katedra objęła patronat nad powieścią Thomasa M. Discha "Na skrzydłach pieśni". Książka, publikowana w serii "Klasyka Science Fiction" wydawnictwa Solaris, ukaże się 4 września.

Daniel Weinreb, syn dentysty, i Boadicea Whiting, córka bogacza, pokochali się w Iowa, najbardziej konserwatywnej i spokojnej części podupadłych Stanów Zjednoczonych przyszłości.
Ameryka i cały świat nękane są przez kryzysy paliwowe i żywnościowe, konflikty zbrojne, terroryzm, zaburzenia klimatu.
Ale Daniel i Boa źle się czują w swoim policyjnym stanie. Pragną rozrywek, a przede wszystkim pragną latać, czyli oderwać się od swych ciał za pomocą specjalnego aparatu.

Więcej i komentarze (0)


2007-08-24

Internet

NaKanapie.pl

Wczoraj ruszył nowy serwis społecznościowy poświęcony książkom - NaKanapie.pl - zbliżony profilem do popularnej Biblionetki.
Więcej i komentarze (5)


2007-08-24

Ukazały się

Cytadela i śpiewak

Ukazały się dwie nowe książki wydawnictwa Książnica. Są to: "Cytadela Autarchy", czwarty tom "Księgi Nowego Słońca" Gene'a Wolfe'a, oraz "Smoczy śpiewak", piąty tom "Jeźdźców smoków z Pern" Anne McCaffrey.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-24

Recenzje

Poczytaj o "Kysiu"

W szczególe i w ogóle „Kyś” jest jak Rosja – jednocześnie intryguje i nęci (kici-kici), odpycha i wygraża (a kysz!). Zdecydowanie jest JAKIŚ; i tak się składa, że ani nie mdły, ani nie rozmemłany.

Prezentujemy recenzję powieści Tatiany Tołstoj "Kyś". Autorem tekstu jest Mateusz "Achmed" Wodyk.
Komentarze (0)


2007-08-24

Ukazały się

"Romanitas"

Nakładem wydawnictwa Albatros trafiła do księgarń powieść Sophii McDougall "Romanitas".
Więcej i komentarze (0)


2007-08-24

Ukazały się

Nastała wojna, rzeź i rąbanka

W sprzedaży jest już zbiór opowiadań Romualda Pawlaka "Bo to jest wojna, rzeź i rąbanka". Książkę wydała Fabryka Słów.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-24

Ukazały się

"Atrament" w sprzedaży

Dziś ukazał się "Atrament" Hala Duncana, czyli kontynuacja głośnego "Welinu". Książka ukazała się w twardej oprawie serii "Uczta wyobraźni" wydawnictwa MAG. Katedra objęła nad nią patronat medialny.

Swoją olśniewającą debiutancką powieścią Hal Duncan zatarł granice między gatunkami. Fantasy czy science fiction? „Welin” zaskakiwał śmiałością pomysłów, uwodził zmysłowym pięknem prozy, zdumiewał twórczym rozmachem. Teraz Duncan wraca kolejnym epickim majstersztykiem, który przechodzi wszelkie oczekiwania.
Wyjątkowa, wielowątkowa powieść, jednego z najbardziej utalentowanych pisarze ostatnich lat.

Więcej i komentarze (16)


2007-08-23

Recenzje

O "Ostatecznej diagnozie"

„Ostateczna diagnoza” jest książką nierówną. Początek stoi na wysokim poziomie, przywołującym z odmętów pamięci najlepsze fragmenty początkowych tomów cyklu. Tempo wydarzeń jest powolne, ale posiada pewien urok.

Prezentujemy recenzję powieści Jamesa White'a "Ostateczna diagnoza". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2007-08-23

Internet

Borgesowska biblioteka

Powstaje wielka internetowa biblioteka Open Library - donosi "Gazeta Wyborcza". Celem serwisu jest zgromadzenie cyfrowych wersji wszystkich publikacji, jakie kiedykolwiek się ukazały. Opisy książek mają redagować czytelnicy.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-23

Ukazały się

Nowy SW w sprzedaży

Nakładem wydawnictwa Amber ukazała się kolejna książka osadzona w świecie Star Wars - powieść "Darth Bane. Droga zagłady", której autorem jest Drew Karpyshyn.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-22

Recenzje

Poczet recenzji + 1

„Poczet dziwów miejskich” przypomina poczet królów Polski. Ambitnie zaczyna się Bolesławem, który był Chrobry, ale ostatni Stanisław August był już tylko ciapowatym Stasiem.

Prezentujemy recenzję zbioru opowiadań Krzysztofa Piskorskiego "Poczet dziwów miejskich". Autorem tekstu jest Krzysztof Pochmara.
Komentarze (0)


2007-08-22

Wywiady

Wywiad z Kayem

K: W swoich ostatnich książkach, jak się wydaje, byłeś szczególnie zainteresowany uzyskaniem oryginalnej mieszaniny zakamuflowanych historycznych faktów i fikcji. Czy to się zmieniło w „Ysabel”?

GGK: „Ysabel” jest pewną odmianą, odejściem od tego, co opisałeś, tak. Nie planowałem tego z góry, ale mieszkaliśmy przez rok na południu Francji i pomysł na tę opowieść – zmieszanie historii i mitu z dniem dzisiejszym – przyszedł do mnie właśnie w czasie pobytu tam, w Prowansji.


W Katedrze znalazł się nowy wywiad. Tym razem jest to rozmowa z Guyem Gavrielem Kayem. Pytał Mateusz "Achmed" Wodyk. Zapraszamy.
Komentarze (0)


2007-08-22

Zapowiedzi

Solaris w nadchodzących miesiącach

Znamy już konkretne informacje na temat książek, które ukażą się w najbliższych miesiącach nakładem wydawnictwa Solaris.
Więcej i komentarze (7)


2007-08-22

Spotkania, wystawy...

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

24 września o godz. 18:00 w krakowskim Śródmiejskim Ośrodku Kultury (ul. Mikołajska 2) odbędzie się spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, które poprowadzi Stanisław Burkot.
Komentarze (0)


2007-08-22

Zapowiedzi

Rzeź, rąbanka itp.

Już w najbliższy piątek, 24 sierpnia, nakładem Fabryki Słów ukaże się "Bo to jest wojna, rzeź i rąbanka" Romualda Pawlaka.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-21

Recenzje

Raz jeszcze o "Ysabel"

Czytając tę książkę, zastanawiałem się, do kogo została ona tak naprawdę skierowana. Nastoletni bohater sugerowałby młodszego adresata, ale obawiam się, że pokolenie wychowane na Harrym Potterze nie podoła tej lekturze. Z drugiej strony, dorośli czytelnicy też nie do końca chyba będą usatysfakcjonowani.

Zapraszamy do czytania drugiej recenzji powieści Guya Gavriela Kaya "Ysabel". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)


2007-08-21

Zapowiedzi

Nowy Komuda w grudniu

Na forum Republiki Fantastyki i Rzeczywistości Jacek Komuda poinformował, że jego najnowsza, dwutomowa powieść zatytułowana "Galeony wojny" ukaże się już w grudniu.
Komentarze (2)


2007-08-21

Ukazały się

Jak przeżyć spotkanie z zombie?

Od piątku w sprzedaży jest niezwykle przydatny poradnik Maxa Brooksa "Zombie survival". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa RedHorse.
Więcej i komentarze (6)


2007-08-21

Ukazały się

Bóg jest nagi

Przyszedł czas na "Wyprawę" - drugą część "Nagiego boga", ostatniego tomu gigantycznej spaceoperowej trylogii "Świt nocy" Petera F. Hamiltona.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-20

Recenzje

Recenzja "Myśliwego"

„Myśliwego” przedstawiono mi jako opowieść o wydarzeniach, które wstrząsnęły światem. Okazał się zaś niewydarzoną powieścią, przypominającą solidnie wstrząśnięty koktail z roczników statystycznych i wycinków z gazet.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Patricka Robinsona "Myśliwy". Autorem tekstu jest Krzysztof Pochmara.
Komentarze (0)


2007-08-20

Imprezy

Program Polconu

Na stronie Polconu 2007 (Warszawa, 30 sierpnia - 2 września) zamieszczono program imprezy.
Komentarze (0)


2007-08-19

Zapowiedzi

"Atrament" pod patronatem

Katedra objęła patronat medialny nad "Atramentem" Hala Duncana, czyli kontynuacją "Welinu". Powieść ukaże się w twardej oprawie w serii "Uczta wyobraźni" 24 sierpnia, oczywiście nakładem wydawnictwa MAG.

Swoją olśniewającą debiutancką powieścią Hal Duncan zatarł granice między gatunkami. Fantasy czy science fiction? „Welin” zaskakiwał śmiałością pomysłów, uwodził zmysłowym pięknem prozy, zdumiewał twórczym rozmachem. Teraz Duncan wraca kolejnym epickim majstersztykiem, który przechodzi wszelkie oczekiwania.
Więcej i komentarze (1)


2007-08-18

Spotkania, wystawy...

O "Cyklu barokowym" w Wilanowie

W dniu 12 września o godzinie 18.00 w Sali Białej Muzeum Pałacu w Wilanowie odbędzie się promocja "Ustroju świata" Neala Stephensona.
Komentarze (0)


2007-08-18

Recenzje

"Miasto nocy" ocenione

„Miasto nocy” powstało na podstawie scenariusza filmowego i to się czuje. Krótkie rozdziały pełnią tutaj rolę kolejnych ujęć, a dodatkowo zrezygnowano z bardziej szczegółowych opisów otoczenia. W rezultacie otrzymujemy dużo dialogów połączonych z solidną dawkę iście filmowych scen akcji.

Prezentujemy recenzję książki Deana Koontza i Eda Gormana "Frankenstein Deana Koontza. Miasto nocy". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)


2007-08-18

Zapowiedzi

Polcon bez cieni

Jak się dowiedzieliśmy, "Wilcze dziedzictwo: Cienie przeszłości" Magdy Parus jednak nie znajdzie się w przedpremierowej sprzedaży wydawnictwa Runa podczas warszawskiego Polconu (30.08-2.09).
Komentarze (0)


2007-08-18

Zapowiedzi

Magiczne zapowiedzi

Wydawnictwo MAG ujawniło kolejne tytuły książek autorów, z którymi niedawno zawiązało umowy na publikację w Polsce.
Więcej i komentarze (1)


2007-08-18

Zapowiedzi

Nowy Pratchett we wrześniu

Wedle wstępnych założeń już 13 września nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się "Złodziej czasu", czyli kolejny tom "Świata dysku" Terry'ego Pratchetta.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-18

Konkurs

"Czarnoksiężnicy..." rozlosowani

Wylosowaliśmy zwycięzców konkursu, w którym do wygrania były ufundowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka trzy egzemplarze antologii "Czarnoksiężnicy z Krainy Osobliwości".
Więcej i komentarze (0)


2007-08-17

Zapowiedzi

Runiczne patronaty

Na wrzesień planowane są premiery trzech książek wydawnictwa Runa. Będą to: wilkołaczy horror "Wilcze dziedzictwo: Cienie przeszłości" Magdy Parus, zbiór opowiadań, w których Polska jest mocarstwem magicznym, czyli "Królikarnia" Macieja Guzka i humorystyczno-rozrywkowe "Za króla, ojczyznę i garść złota" - pierwszy tom cyklu "Wielka Wojna" Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego. Wydawnictwo czyni starania, aby wszystkie trzy zapowiedzi znalazły się w sprzedaży przedpremierowej podczas konwentu Polcon 2007.
Nad dwoma ostatnimi książkami Katedra objęła patronat medialny.

Więcej i komentarze (0)


2007-08-17

Ukazały się

Le Guin o Orsinii

W sprzedaży jest kolejna z kieszonkowej serii Książnicy powieść Ursuli Le Guin - "Malafrena".
Więcej i komentarze (3)


2007-08-17

Galeria

Jakubowe grafiki

Wydawnictwo Runa zaprezentowało ilustracje Jakuba Jabłońskiego do mającej się ukazać niebawem powieści Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego "Za króla, ojczyznę i garść złota".
Komentarze (0)


2007-08-17

Spotkania, wystawy...

Spotkaj się 24 sierpnia

Za tydzień w piątek, 24 sierpnia, obok katowickiego spotkania ze Szczepanem Twardochem, o którym już informowaliśmy, odbędą się jeszcze dwa inne. Marcin Przybyłek zagości w Białymstoku, a Jakub Ćwiek odwiedzi Gliwice.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-17

Recenzje

Ach, "Ysabel"

W najnowszej powieści pewnego pisarza, Kanadyjczyka, który ma na imię Guy a na drugie Gavriel, jest autorem „Tigany” i „Lwów Al-Rassanu”, którego nazwiska podawać nie będę, bo przecież nie wszyscy muszą wiedzieć, że myślę o Kayu – w jego najnowszej powieści historia nie odchodzi w przeszłość, lecz wciąż wpływa na teraźniejszość, wciąż zabiera głos – pogłoski o jej śmierci okazały się bowiem mocno przesadzone.

W Katedrze recenzja "Ysabel" Guya Gavriela Kaya. Autorem tekstu jest Mateusz "Achmed" Wodyk.
Komentarze (0)


2007-08-17

Ukazały się

Koniec opowieści Parrish

Trafiła do księgarń "Totalna awaria systemu", ostatni tom trylogii "Plessis" Marianne de Pierres.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-16

Ukazały się

Złoto po 25 zł

W księgarniach jest już "Złoto Salomona", pierwsza część "Ustroju świata", który kończy "Cykl Barokowy" Neala Stephensona. Nad książką wydawnictwa MAG Katedra sprawuje patronat.

Stało się.
Na świecie zapanował chaos – szczególnie w Londynie, centrum finansowym, naukowym i spiskowym Europy. Jest rok 1714. Daniel Waterhouse w nieszczególnie triumfalnym stylu wraca do Anglii. Podstarzały purytanin i naturalista, powiernik sławnych ludzi, współpracownik najgenialniejszych uczonych epoki przebył morze i przetrwał piracki atak cieszącego się paskudną sławą Czarnobrodego – wszystko po to, by na żądanie księżnej doprowadzić do pojednania między zwaśnionymi geniuszami. Jednak mimo wielu pozornych zmian hipokryzja i strach, które raz już wygnały Daniela do Ameryki, wciąż są w Anglii na porządku dziennym.

Więcej i komentarze (8)


2007-08-16

Prasa

SFFiH # 22

W najbliższych dniach do sprzedaży trafi nowy, już 22 numer magazynu Science Fiction Fantasy i Horror. Oto co w nim znajdziecie:
Więcej i komentarze (0)


2007-08-16

Recenzje

Recenzja "Kiedy Bóg zasypia"

„Kiedy Bóg zasypia” to druga powieść Rafała Dębskiego, po „Gwiazdozbiorze kata”, jaką czytałem w ostatnim czasie. Lektury sporo się różnią, jednak mają też kilka wspólnych cech: w obydwu atmosfera jest duszna i mroczna, treść brutalna i mocna, akcję osadzono w dawnej Polsce, a całość czyta się jako tako.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Rafała Dębskiego "Kiedy Bóg zasypia". Autorem tekstu jest Daniel "Vampdey" Elkader.
Komentarze (0)


2007-08-16

Spotkania, wystawy...

Hal Duncan w Polsce

Hal Duncan, autor "Welinu" i "Atramentu" w dniach od 30 sierpnia do 2 września będzie gościł w naszym kraju.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-16

Ukazały się

Nowy Forgotten realms

Do sprzedaży trafiła osadzona w świecie Forgotten Realms powieść "Oko Helma" Douglasa Nilesa.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-15

Recenzje

Ponownie o "Statku przeznaczenia"

Cechą charakterystyczną „Statku przeznaczenia” jest przyspieszenie biegu wydarzeń oraz zmiana zarówno losów, jak i przede wszystkim charakterów wielu bohaterów.

Do poczytania druga recenzja "Statku przeznaczenia" - kończącego Żywostatki Robin Hobb. Autorem tekstu jest Mariusz "Galvar" Miros.
Komentarze (0)


2007-08-14

Zapowiedzi

Grzędowicz redagowany

Na forum Fahrenheita pojawiła się informacja, że rozpoczęto prace redakcyjne nad długo oczekiwanym drugim tomem "Pana Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza.
Komentarze (0)


2007-08-14

Recenzje

Trzeci Madderdin zrecenzowany

Mordimer, tak jak w poprzednich częściach cyklu, co krok będzie wpadał w kłopoty, a czasami to one same będą wpadać na niego. Nie muszę chyba dodawać, że z każdej takiej opresji dzielny inkwizytor wyjdzie obronną ręką – czy to dzięki własnemu sprytowi, pomocy niezastąpionego Kostucha lub anielskiej interwencji.

W Katedrze znalazła się recenzja drugiego wydania książki Jacka Piekary - "Miecz Aniołów". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)


2007-08-14

Nagrody

WFA - nominacje

Ogłoszono nominacje do World Fantasy Awards za 2006 rok. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na World Fantasy Convention (1-4 listopada 2007) w Saratoga Springs.
Więcej i komentarze (5)


2007-08-14

Zapowiedzi

Nowa okładka i notka z "Fabryki Słów"

Na swojej stronie internetowej Fabryka Słów ujawniła projekt okładki oraz notkę książki Alexandra Pavelkova "Opowieści o Vimce".
Więcej i komentarze (2)


2007-08-13

Internet

E-ziny, e-ziny...

Do sieci trafił nowy numer Esensji - w znacznej mierze poświęcony twórczości Kira Bułyczowa. Miłej lektury.
Komentarze (0)


2007-08-13

Konkurs

Losowanie "Tyranii nocy"

Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu, w którym do wygrania było pięć egzemplarzy "Tyranii nocy" Glena Cooka. Nagrody ufundowało wydawnictwo Rebis.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-13

Internet

Zapis czatu z Jackiem Piekarą

Dzisiaj na stronach Wirtualnej Polski odbył się czat z Jackiem Piekarą. Zapis rozmowy znajduje się w tym miejscu.
Komentarze (0)


2007-08-13

Recenzje

Recenzja "Psychopaty"

„Psychopata” świetnie się kamufluje. Wydanie nie przyciąga wzroku, a tytuł i kilka słów od wydawcy wręcz odstręczają od lektury. Komu chciałoby się czytać o „Autostradowym Zabójcy, który sieje postrach w całym kraju”?! Ale biada temu, kto wpadnie w objęcia tej książki. Thriller Keitha Albowa wciąga bez reszty.

Zapraszamy do lektury recenzji powieści Kietha Ablowa - "Psychopata". Autorem tekstu jest Krzysztof Pochmara.
Komentarze (0)


2007-08-13

Ukazały się

Pendragon #3

W księgarniach jest już "Wojna, której miało nie być", czyli kolejny, trzeci tom cyklu "Pendragon" D. J. MacHale'a.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-12

Recenzje

Jeszcze o "Epifanii..."

Dziwna to powieść – sporo w niej różnych elementów, które utrudniają jej jednoznaczną klasyfikację. Autor bierze pod lupę wiele cześci polskiej rzeczywistości.

Prezentujemy drugą recenzję "Epifanii wikarego Trzaski", najnowszej powieści Szczepana Twardocha. Autorem tekstu jest Daniel "Vampdey" Elkader.
Komentarze (0)


2007-08-12

Zapowiedzi

WLiteracka jesień

Za sprawą Wydawnictwa Literackiego w październiku swoją premierę będzie miała nowa powieść Olgi Tokarczuk - "Bieguni". Natomiast w listopadzie ukażą się już wcześniej zapowiadane "Konstelacje" Davida Mitchella.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-12

Konkurs

Wygraj powieść Wiśniewskiego-Snerga

Zapraszamy do konkursu zorganizowanego we współpracy z wydawnictwem słowo/obraz terytoria. Do rozlosowania są cztery powieści Adama Wiśniewskiego-Snerga: dwa egzemplarze "Robota" oraz po jednym "Według łotra" oraz "Nagiego celu". Aby stać się posiadaczem jednej z książek, wystarczy poprawnie odpowiedzieć na cztery testowe pytania i mieć szczęście w losowaniu.

Konkurs zakończy się w sobotę, 25 sierpnia o północy, czyli potrwa równe dwa tygodnie. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni następnego dnia na stronie głównej serwisu, a także poinformowani drogą mailową.
Życzymy powodzenia!

Komentarze (1)


2007-08-11

Recenzje

O "Statku przeznaczenia"

Przed kilkoma miesiącami wypowiadałem się na łamach Katedry na temat pierwszego tomu cyklu w tonie raczej pozytywnym, aczkolwiek wskazując na pewne niedostatki fabularne. Trzecia część „Żywostatków” odznacza się podobnym poziomem literackim.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Robin Hobb "Statek przeznaczenia". Autorem tekstu jest Maciej "Bleys" Grodzicki.
Komentarze (0)


2007-08-11

Konkurs

"Ysabel" rozlosowana

Wylosowaliśmy zwycięzców konkursu, w którym do wygrania były trzy egzemplarze "Ysabel" Guya Gavriela Kaya. Ich fundatorem jest Wydawnictwo Mag.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-11

Rozmaitości

Okładka z Runy

Znana jest już okładka "Za króla, ojczyznę i garść złota" Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego. Autorem grafiki jest Jakub Jabłoński.
Więcej i komentarze (4)


2007-08-10

Recenzje

Recenzja z drugiego Horowitza

Na pierwszy rzut oka drugi tom „Księgi Pięciorga” wydaje się lepszy od swojego poprzednika. Czytelnik nie jest zmuszony do przedzierania się przez nużące, rozwlekłe zawiązanie fabularne, nie ma w nim też przedstawiania głównych bohaterów.

Prezentujemy recenzję "Mrocznej gwiazdy" - drugiego tomu "Księgi Pięciorga" Anthony'ego Horowitza. Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2007-08-10

Film

Film na podstawie opowiadania Dicka

Dziś miała miejsce polska premiera filmu "Next" opartego na opowiadaniu Philipa K. Dicka "Złotoskóry" (The Golden Man).
Więcej i komentarze (2)


2007-08-10

Ukazały się

Nadszedł "Rycerz"

Ukazał się "Rycerz" Gene'a Wolfe'a . Opublikowana nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego powieść rozpoczyna nowy cykl amerykańskiego pisarza. Katedra została patronem medialnym "Rycerza". Na naszej stronie można przeczytać fragment książki.

Olśniewająca powieść zdobywcy nagród Nebula i World Fantasy, uznawanego za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, którego dokonania stawiane są na równi z dziełami takich mistrzów gatunku jak J.R.R. Tolkien czy Ursula Le Guin. Nie trzeba jednak znać i doceniać wcześniejszych książek Gene'a Wolfe'a, by dać się porwać tej wspaniałej historii, która w niezwykły sposób miesza stare motywy i wątki (m.in. opowieści arturiańskie, legendy celtyckie, skandynawskie mity), tworząc z nich nową wartość.
Więcej i komentarze (4)


2007-08-10

Ukazały się

Czwarta odsłona smoków z Pern

Dziś ma miejsce premiera "Śpiewu smoków" - czwartego tomu wydawanego przez Książnicę cyklu "Jeźdźcy smoków z Pern" Anne McCafrrey.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-10

Ukazały się

Siedlar i Piekara z Redhorse

Nakładem Wydawnictwa Redhorse do sprzedaży trafił pierwszy tom "Alicji" Jacka Piekary oraz druga część "Rozdeptać pająka" Pawła Siedlara.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-10

Ukazały się

Poznaj doskonały krąg

Dziś do sprzedaży trafiła książka Seana Stewarta "Krąg doskonały". Wydawcą jest Redhorse, a Katedra objęła "Krąg doskonały" patronatem medialnym. Zapraszamy do zapoznania się z obszernym fragmentem powieści Stewarta.

To nieprawda, że duchów nie ma. One istnieją, tylko nie każdy może je zobaczyć. William Kennedy, główny bohater i narrator powieści, ma dar ich widzenia, potrafi też z nimi rozmawiać. Nie jest to dar bezpieczny - wprawdzie duch sam nie może nic człowiekowi zrobić, może jednak sprowokować do działań, które niekoniecznie po fakcie uznalibyśmy za właściwe.
Więcej i komentarze (2)


2007-08-09

Recenzje

O "Nocnym patrolu"

„Nocny patrol” to pierwszy tom bestsellerowego cyklu opowiadającego o odwiecznej walce Dobra i Zła, która tym razem rozgrywa się na ulicach współczesnej Moskwy. Obok zwykłych zjadaczy chleba jest ona zamieszkana przez ludzi posiadających dar magii.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Siergieja Łukjanienki "Nocny patrol". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)


2007-08-09

Imprezy

Dwóch Jacków na zamku w Gniewie

W sobotę 11 sierpnia o godzinie 15:00 na zamku w Gniewie odbędzie się spotkanie z Jackiem Komudą, a o 16:00 z Jackiem Kowalskim historykiem sztuki, poetą i bardem. Spotkania będą częścią dużej imprezy historycznej pod nazwą: „VIVAT VASA! - Bitwa Dwóch Wazów”.
Komentarze (0)


2007-08-09

Internet

Czat z Piekarą

W najbliższy poniedziałek 13 sierpnia o godzinie 12:00 gościem czatu Wirtualnej Polski będzie Jacek Piekara. Wchodząc tutaj już dzisiaj można zadawać pytania.

Komentarze (0)


2007-08-08

Nagrody

Nautilus - nominacje

Ogłoszono listę nominowanych utworów do nagrody Nautilus w edycji za 2006 rok.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-08

Recenzje

Drugi raz o "Hominidach"

„Hominidzi”, pierwszy tom trylogii wydawanej przez Solaris, to sprawnie napisana i nieźle przetłumaczona powieść fantastyczno-naukowa. Sawyer ze zręcznością utalentowanego rzemieślnika konstruuje świat przedstawiony w oparciu o istniejące teorie naukowe i z żelazną konsekwencją próbuje patrzeć, jak może takie uniwersum wyglądać.

Zapraszamy do czytania drugiej recenzji powieści Roberta J. Sawyera "Hominidzi". Autorem tekstu jest Jan "Żerań" Żerański.
Komentarze (0)


2007-08-08

Zapowiedzi

Nowy kryminał Dębskiego we wrześniu

5 września do sprzedaży trafią "Żelazne kamienie", czyli powieść Rafała Dębskiego o dalszych przygodach policjanta Michała Wrońskiego, znanego z "Labiryntu von Brauna".
Więcej i komentarze (0)


2007-08-08

Zapowiedzi

"Romanitas" w Albatrosie

24 sierpnia nakładem wydawnictwa Albatros ukaże się powieść Sophii McDougall "Romanitas".
Więcej i komentarze (0)


2007-08-08

Zapowiedzi

"The Road" Literackiego

Nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się postapokaliptyczna powieść Cormaca McCarthy'ego "The Road" - nagrodzona w tym roku Pulitzerem.
Więcej i komentarze (5)


2007-08-08

Ukazały się

Dramatyczny Vonnegut

Nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się jedyna sztuka teatralna Kurta Vonneguta - "W dniu urodzin Wandy Jane".
Więcej i komentarze (0)


2007-08-07

Fragmenty

Fragment "Rycerza"

Zapraszamy do czytania fragmentu "Rycerza" Gene'a Wolfe'a. Powieść ukaże się 10 sierpnia nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.
Komentarze (0)


2007-08-07

Zapowiedzi

Zapowiedź kolejnego Snerga

Najprawdopodobniej do końca roku ukaże się "Oro" - kolejna książka Adama Wiśniewskiego-Snerga w ofercie wydawnictwa słowo/obraz terytoria.
Więcej i komentarze (6)


2007-08-07

Recenzje

"Przepowiednia" zrecenzowana

"Chcecie się dowiedzieć, jak spartaczyć dobrze zapowiadającą się książkę? Zapytajcie Deana Koontza, ostatnimi czasy doszedł w tej trudnej sztuce do perfekcji."

Prezentujemy recenzję powieści "Przepowiednia" Deana Koontza. Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)


2007-08-07

Zapowiedzi

Najbliższe książki Solarisu

18 sierpnia nakładem wydawnictwa Solaris ukaże się "Totalna awaria systemu" Marianne de Pierres, a "Na skrzydłach pieśni" Thomasa M. Discha zostało przełożone na początek września. 20 września ukaże się "Fizjonomika" Jeffreya Forda.
Więcej i komentarze (1)


2007-08-07

Zapowiedzi

"Nagi Bóg" później

Datę premiery powieści Petera F. Hamiltona "Nagi bóg: Wyprawa" przesunięto na 21 sierpnia.
Komentarze (1)


2007-08-06

Recenzje

o "Kampanii afgańskiej"

Znajdą się pewnie tacy, którzy będą nad tą książką kręcić nosem, bo nie ma w niej za grosz fantastyki. Ale cóż z tego, skoro ta książka jest po prostu fantastyczna!

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Stevena Pressfielda "Kampania afgańska". Autorem tekstu jest Krzysztof Pochmara.
Komentarze (0)


2007-08-06

Ukazały się

"Tarcza przeznaczenia" w sprzedaży

W ostatnich dniach do sprzedaży trafiła powieść Davida Drake'a i Davida Flinta "Tarcza przeznaczenia". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ISA.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-05

Recenzje

Recenzja "Tehanu"

Problem z „Tehanu” polega, moim zdaniem, na braku dominującego wątku, celu, do którego zmierzają bohaterowie. Uleciała też gdzieś magia i metafory, które czyniły z poprzednich książek Le Guin dzieła uniwersalne o poszukiwaniu własnej tożsamości czy wewnętrznej przemianie.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Ursuli K. Le Guin "Tehanu". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)


2007-08-04

Fragmenty

Fragment "Kręgu doskonałego"

Zapraszamy do czytania obszernego fragmentu powieści Seana Stewarta "Krąg doskonały". Książka ukaże się niebawem nakładem wydawnictwa RedHorse.
Komentarze (0)


2007-08-04

Artykuł

SFFiH # 21 - omówienie numeru

Adam "Tigana" Szymonowicz prezentuje omówienie 21 numeru magazynu Science Fiction, Fantasy i Horror.
Komentarze (0)


2007-08-04

Konkurs

"Nocny patrol" rozlosowany

Rozlosowaliśmy zwycięzców konkursu, w którym do wygrania były trzy egzemplarze "Nocnego patrolu" Siergieja Łukjanienki. Ich fundatorem jest Wydawnictwo Mag.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-04

Konkurs

Wygraj "Czarnoksiężników z Krainy Osobliwości"

Zapraszamy do konkursu zorganizowanego we współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka. Do wygrania są trzy egzemplarze antologii "Czarnoksiężnicy z Krainy Osobliwości". Aby stać się posiadaczem jednej z książek, wystarczy poprawnie odpowiedzieć na cztery testowe pytania i mieć szczęście w losowaniu.

Konkurs zakończy się w piątek, 17 sierpnia o północy, czyli potrwa równe dwa tygodnie. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni następnego dnia na stronie głównej serwisu, a także poinformowani drogą mailową.
Życzymy powodzenia!
Komentarze (0)


2007-08-03

Fragmenty

Zapowiedź i fragment "Lalki"

We wrześniu nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria ukaże się "Lalka" Alisy Mun. Już dziś prezentujemy fragment tej książki.
Więcej i komentarze (1)


2007-08-03

Recenzje

"Liżąc ostrze" ocenione

Najważniejsze w tego typu książkach jest stopniowe budowanie napięcia oraz niespodziewane zwroty akcji. I z tego zadania autor wywiązał się bez zarzutów. Prawie do końca powieści czytelnik nie wie, co czeka Kacpra Drelicha i jakie będzie rozwiązanie całej intrygi. Jak na debiutanta w tym gatunku to już sporo.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Jakuba Ćwieka "Liżąc ostrze". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
Komentarze (0)


2007-08-03

Ukazały się

Dwie nowości z Fabryki

Dziś ukazały się dwie nowe pozycje z Fabryki słów: "Ruda sfora" Mai Lidii Kossakowskiej oraz drugie wydanie "Księgi jesiennych demonów" Jarosława Grzędowicza.
Więcej i komentarze (7)


2007-08-03

Ukazały się

"Moje nadprzyrodzone wesele"

Wczoraj do sprzedaży trafiła antologia "Moje nadprzyrodzone wesele". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa RedHorse.
Więcej i komentarze (4)


2007-08-02

Fragmenty

Drugi fragment "Rudej sfory"

Zapraszamy do czytania drugiego fragmentu "Rudej sfory" Mai Lidii Kossakowskiej.
Komentarze (0)


2007-08-02

Recenzje

"Ja, Kolendra" zrecenzowana

„Ja, Kolendra”, powieść brytyjskiej pisarki Sally Gardner, zdobyła dziecięcą nagrodę literacką w kategorii 9-11 lat. Nie brzmi to zapewne zbyt zachęcająco, ale sama książka – pod względem kreacji przedstawionego świata, fabuły i stylu, wcale nie odbiega jakością od wielu pozycji przeznaczonych dla wyższych kategorii wiekowych, a pewne elementy pozwalają uplasować ją nawet powyżej przeciętnej.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Sally Gardner "Ja, Kolendra". Autorką tekstu jest Maria "Gytha" Drozdek.
Komentarze (0)


2007-08-02

Zapowiedzi

"Krąg doskonały" pod patronatem

Katedra objęła patronat medialny nad powieścią Seana Stewarta "Krąg doskonały". Książka ukaże się nakładem wydawnictwa RedHorse 10 sierpnia.

To nieprawda, że duchów nie ma. One istnieją, tylko nie każdy może je zobaczyć. William Kennedy, główny bohater i narrator powieści, ma dar ich widzenia, potrafi też z nimi rozmawiać. Nie jest to dar bezpieczny - wprawdzie duch sam nie może nic człowiekowi zrobić, może jednak sprowokować do działań, które niekoniecznie po fakcie uznalibyśmy za właściwe.

Więcej i komentarze (0)


2007-08-02

Ukazały się

Premiera Pierumowa

Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się "Ziemia bez radości" Nika Pierumowa.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-01

Rozmaitości

Nowe okładki Fabryki

Fabryka Słów ujawniła okładki do trzech nowych książek - dwóch antologii i jednej powieści.
Więcej i komentarze (7)


2007-08-01

Prasa

E-ziny, e-ziny...

Do sieci trafił kolejny numer Fahrenheita. W rozszerzeniu wybiórczy spis treści.
Więcej i komentarze (0)


2007-08-01

Recenzje

"Świt po bitwie" oceniony

Po humorystycznej krucjacie na Karaibach Marcin Mortka wraca do korzeni – przynajmniej tak by się chciało powiedzieć, patrząc na „Świt po bitwie”. Książka przenosi nas w surowy świat średniowiecznej Skandynawii, tak dobrze znany z „Ostatniej sagi”. Wielbiciele okrutnych wikingów wyciągajcie topory, bo nad Norveghrem po raz kolejny zbierają się czarne chmury, a echa Ragnaroku wciąż dźwięczą w dzikich ostępach.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Marcina Mortki "Świt po bitwie". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2007-08-01

Spotkania, wystawy...

Spotkanie z Szczepanem Twardochem

W piątek 24 sierpnia o 18:00 gościem katowickiego Empiku Silesia będzie Szczepan Twardoch. Spotkanie poprowadzi Anna Kontek z Dziennika Zachodniego.
Komentarze (0)


Artykuły

Pasje mojej miłości


 Ekshumacja aniołka

 Śniadanie wdowy, opowiadanie ze zbioru "Upiory XX wieku"

 Wywiad z R.J. Barkerem

 "Kraina Lovecrafta" - książka a serial

Recenzje

Clarke, Arthur C. - "Odyseja kosmiczna 2001"


 Suri, Tasha - "Cesarstwo piasku"

 Zhao, Amélie Wen - "Czerwona Tygrysica"

 Nowak, Jakub - "To przez ten wiatr"

 Olde Heuvelt, Thomas - " Echo"

 Simak, Clifford D. - "Czas jest najprostszą rzeczą"

 LaValle, Victor - "Ballada o Czarnym Tomie"

 Pilipiuk, Andrzej - "Przetaina"

Fragmenty

 Gilbert, Matthew J. - "Stranger Things. Hawkins Horrors"

 Asimov, Isaac - "Koniec wieczności"

 King, Stephen - "Baśniowa opowieść"

 Nowak, Jakub - "To przez ten wiatr"

 Clarke, Arthur C. - "Odyseja kosmiczna 2001"

 Holdstock, Robert - "Las ożywionego mitu"

 Miela, Agnieszka - "Grzechy ojców"

 Simak, Clifford D. - "Czas jest najprostszą rzeczą"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2022 nast.pl     RSS      RSS