NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Orwell, George - "Folwark zwierzęcy"

Erikson, Steven - "Pył snów" (wyd. 3)

Ukazały się

antologia - "Tęczowe i fantastyczne 2: Autostopem przez tęczę"


 Jankowski, Józef - "Historie niezwykłe"

 Larson, B.V. - "Świat ciemności"

 Dick, Philip K. - "Klany księżyca Alfy"

 Herbert, Frank; Herbert, Brian; Anderson, Kevin J. - "Diuna. Powieść graficzna. Księga II. Muad’Dib"

 Folkman, Sławomir & Jabłoński, Witold - "Nowożytny Prometeusz"

 Urbanowicz, Artur - "Deman"

 Suri, Tasha - "Kraina popiołu"

Linki

Marzec 2006
Powrót do strony głównej archiwum
 

2006-03-29

E-ziny, e-ziny...

Ukazał się 54 numer e-zinu Esensja. Miłej lektury.
Komentarze (0)


2006-03-29

Borgesowskie sny

18 kwietnia nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się "Księga snów" Jorge Luisa Borgesa. Jest to - po "Powszechnej historii nikczemności" oraz "Księdze piasku" - kolejna książka tego autora ukazująca się w serii całkowicie poświęconej wybitnemu argentyńskiemu pisarzowi. Jeden 288-stronicowy egzemplarz wydany w twardej oprawie kosztować będzie 28 zł.

W opublikowanej w 1976 roku „Księdze snów” Borges bawi się tezą, że sny są najstarszym, a zarazem najbardziej złożonym gatunkiem literackim.
Więcej i komentarze (0)


2006-03-29

Zabaw się

Nakładem Fabryki Słów trafiła do księgarń kolejna książka Anny Kańtoch. 472-stronicowy zbiór opowiadań o znanym już z "Diabła na wieży" Domenicu Jordanie kosztuje 29,99 zł.

Domenic Jordan skończył medycynę, ale nie jest praktykującym lekarzem. Interesują go magia i demonologia, a ponad wszystko wyjaśnianie tajemnic, co czyni z wyjątkową dociekliwością i uporem.

Akcja opowiadań poprowadzona jest misternie i nie sposób być tylko biernym obserwatorem wydarzeń, każdy staje się ich uczestnikiem. W pewnym miasteczku w zagadkowych okolicznościach znikają dzieci...

Więcej i komentarze (0)


2006-03-29

Znak utworzy Wydawnictwo Otwarte

Wydawnictwo Otwarte - taką nazwę nosić będzie oficyna - wystartować ma już jesienią. Zapowiada mocne wejście na rynek, jako że jego jedynym udziałowcem będzie Znak, który daje mu spore zabezpieczenie finansowe (przychody oficyny za 2005 rok wyniosły ok. 47 mln zł). W przeciwieństwie jednak do posiadającej wielkie tradycje i kojarzonej głównie z poważną literaturą (poezja, historia, krytyka literacka) macierzystej firmy, Wydawnictwo Otwarte planuje otworzyć się na nową literaturę i znacznie poszerzyć profil wydawanych publikacji.
Więcej i komentarze (0)


2006-03-29

Majowa "Róża"

Na stronie Runy zamieszczono projekt okładki zbioru opowiadań Ewy Białołęckiej "Róża Selerbergu". Autorką ilustracji jest Joanna Michalak, a książka trafi do księgarń pod koniec maja 2006 r.
Jednocześnie za wydawcą ostrzegamy, na wypadek gdybyś miał, Czytelniku, ochotę kliknąć, że należy być baaardzo ostrożnym, ponieważ życie jest pełne pułapek i groźnego koloru różowego...
Komentarze (0)


2006-03-29

Katedra

O Gamedcu w Warszawie

3 kwietnia o godz. 18.00 (poniedziałek) gościem Empiku Juniora w Warszawie będzie Marcin Przybyłek, którego książka "GAMEDEC. SPRZEDAWCY LOKOMOTYW" właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa SuperNOWA.

Autor opowie o nowych zagadkach, rozwiniętej w powieści wizji społeczeństwa przyszłości oraz rozterkach sercowych gierczanego detektywa. Spotkanie poprowadzi Witold Siekierzyński.
Więcej i komentarze (0)


2006-03-29

Tezcatlipoka a sprawa belfra

24 kwietnia ukaże się powieść "Inquisitor. Zemsta Azteków" Jacka Inglota. Publikacja SuperNOWEJ liczyć sobie będzie 328 stron.

Demoniczny mix rozsadzający wyobraźnię!

Horror szkolnego życia plus inwazja azteckich bogów!

Tylko w powieści Jacka Inglota można spotkać belfra zakochanego w uczennicy, która okazuje się czarownicą opętaną przez nieczyste moce. Nauczyciel i samozwańczy inkwizytor musi stoczyć walkę o swoją Patrycję z azteckim bogiem Tezcatlipoką – to jemu przed wiekami meksykańscy Indianie oddawali cześć jako tajemniczemu i groźnemu Dymiącemu Zwierciadłu.

Więcej i komentarze (0)


2006-03-29

Maga podsumowanie za '05 i plany na przyszłość

Wydawnictwo MAG podało kilka interesujących informacji o swej ubiegłorocznej działalności oraz o tym, czego po oficynie możemy się spodziewać w przyszłości. Szczegóły znajdziecie tutaj.
Komentarze (0)


2006-03-29

Byle do Worldconu

Ogłoszono nominacje do nagród Hugo 2006 za utwory, które swoją premierę miały w roku 2005.
Laureaci zostaną wyłonieni przez uczestników tegorocznego Worldconu, który odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia 2006 w Los Angeles (Stany Zjednoczone), ich nazwiska zostaną ogłoszone w podczas ceremonii w niedzielę, 27 sierpnia 2006.
W tym roku organizatorzy Worldconu planowali dodać na mocy przysługuj im prawa i wprowadzić kategorię dodatkową: „Najlepsza gra komputerowa”. Jednak z powodu zbyt małej ilości nominacji ostatecznie Hugo w tej kategorii nie będzie przyznane.

Pełną listę nominacji znajdziecie w rozszerzonej wersji newsa.
Więcej i komentarze (0)


2006-03-29

Urodzinowy Zysk

Informacja od Wydawnictwa Zysk i S-ka:
Dnia 1 kwietnia 2006 wydawnictwo obchodzi dwunaste urodziny. Z tej okazji w tym i następnego dnia (czyli 1 i 2 kwietnia 2006) mamy dla naszych klientów następującą niespodziankę:
Każde złożone w tych dniach w naszej księgarni internetowej zamówienie na książki z tzw. "normalnej" oferty zostanie zrealizowane z 40% rabatem (promocja obejmuje wszystkie tytuły, czyli zarówno beletrystykę, jak i książki naukowe).
Więcej i komentarze (0)


2006-03-29

E-ziny, e-ziny...

Pod adresem www.fahrenheit.eisp.pl pojawił sie najnowszy, marcowy numer e-zinu Fahrenheit. Hitem numeru jest opowiadanie "Królowa jednej nocy" - Alberta E. Cowdreya.

Miłej lektury.
Komentarze (0)


2006-03-10

News testowy dla literatury

Krótki tekst newsa!

Więcej i komentarze (0)


Artykuły

Pasje mojej miłości


 Ekshumacja aniołka

 Śniadanie wdowy, opowiadanie ze zbioru "Upiory XX wieku"

 Wywiad z R.J. Barkerem

 "Kraina Lovecrafta" - książka a serial

Recenzje

Clarke, Arthur C. - "Odyseja kosmiczna 2001"


 Suri, Tasha - "Cesarstwo piasku"

 Zhao, Amélie Wen - "Czerwona Tygrysica"

 Nowak, Jakub - "To przez ten wiatr"

 Olde Heuvelt, Thomas - " Echo"

 Simak, Clifford D. - "Czas jest najprostszą rzeczą"

 LaValle, Victor - "Ballada o Czarnym Tomie"

 Pilipiuk, Andrzej - "Przetaina"

Fragmenty

 Gilbert, Matthew J. - "Stranger Things. Hawkins Horrors"

 Asimov, Isaac - "Koniec wieczności"

 King, Stephen - "Baśniowa opowieść"

 Nowak, Jakub - "To przez ten wiatr"

 Clarke, Arthur C. - "Odyseja kosmiczna 2001"

 Holdstock, Robert - "Las ożywionego mitu"

 Miela, Agnieszka - "Grzechy ojców"

 Simak, Clifford D. - "Czas jest najprostszą rzeczą"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2022 nast.pl     RSS      RSS